Зміст
Келлі Берк — професійний менеджер з догляду за газонами, акредитована в галузі органічного землеробства, а також має ліцензію на застосування пестицидів.
Оновлено 01/03/20
Актуальні відео
У посушливих частинах країни або в районах з обмеженим водопостачанням рекомендується використовувати посухостійкі трави, які здатні витримувати тривалі періоди без води. Певні види трав краще пристосовані до посухи завдяки своїм природним умовам, а деякі трави є покращеними сортами, виведеними з метою підвищення їх посухостійкості. Посухостійкі трави є частиною посухостійкого газону, поряд зі здоровим ґрунтом і правильним доглядом.
Посухостійкі трави для прохолодної пори року
Посухостійкі трави для прохолодної пори року відрізняються за своєю стійкістю до посухи; деякі з них потребують додаткового поливу, в той час як інші можуть вижити за умови рідкісного дощу. Деякі з них ростуть у природних кущах і можуть бути надто вибоїстими, щоб слугувати ігровою зоною, тому важливо вибрати правильну рослину для відповідної мети.
- Костриця висока — це пристосована, пучкова трава з грубою текстурою. Кожна рослина виростає з однієї насінини, тому її потрібно рясно висівати. При регулярному скошуванні костриця висока може створити ефект «килима», як на традиційному газоні. Віддає перевагу 3/4 дюйма води на тиждень, бажано за один глибокий полив. Вона дуже толерантна до руху транспорту.
- Костриця овеча — це пучкова трава, яка росте в кущах. Вона має більш природний вигляд і потребує дуже мало води. Вона потребує підживлення лише раз на два роки і вимагає нечастого косіння, але горбиста поверхня не рекомендується для використання на присадибних ділянках.
- Буффалограс родом із Середнього Заходу і набуває популярності завдяки своїй густій, пишній дернині, рідкісній потребі у стрижці та витривалості. Влітку їй потрібно лише 1/4 дюйма води на тиждень, але вона може вижити і при меншій кількості води. Буйволятник дуже повільно проростає з насіння, тому його потрібно купувати в пробках і висаджувати на відстані приблизно 5 дюймів один від одного. Буйволову траву слід косити високо (5 дюймів) або не косити взагалі. Він утворює горбисту поверхню, тому не підходить для використання на присадибній ділянці.
- Сорти пирію — це грубі на вигляд, універсальні трави, які потребують дуже мало води або добрив. Їх легко вирощувати з насіння, і вони чудово підходять для ділянок, які не потребують догляду.
Теплолюбні трави
На відміну від своїх побратимів холодної пори року, трави теплої пори року люблять спеку. Їхній пік росту припадає на середину літа, коли температура повітря найвища. Посухостійкі трави теплої пори року мають здатність виживати при малій кількості води під час піку росту. Багато, але не всі, різновиди теплолюбних видів вважаються посухостійкими. Певні сорти були виведені спеціально для їх посухостійкості, тоді як інші можуть бути виведені для їх кольору, стійкості до хвороб або географічного розташування. Перш ніж вибрати теплий сезонний дерен для посухостійкого газону, переконайтеся, що його сорт дійсно посухостійкий і підходить для вашої місцевості.
- Бермудська трава любить повне сонце і відмінно переносить рух транспорту. Вона швидко реагує на полив після посухи і вимагає частого підстригання. Бермудська трава має тенденцію переходити в стан спокою взимку, і її часто підсівають райграсом взимку, щоб зберегти зелений колір. Бермудська трава звичайна, Celebration, GN1, Grimes EXP, TexTurf, TifSport і Tifway 419 вважаються посухостійкими сортами.
- Трава Святого Августина — це середньо-зелена, груболиста трава, яка віддає перевагу розсіяному затіненню і є прийнятною для помірного руху транспорту. Вона залишається зеленою протягом зимових місяців спокою, але сприйнятлива до хвороб, якщо її надмірно поливати взимку. Флоратам вважається найкращим посухостійким сортом.
- Трава Зойсія добре переносить сонце і тінь, але повільно росте порівняно з Бермудськими і Сент-Августином. Після того, як зойсія приживеться, вона утворює пишний зелений килим з дерну. Зойсія добре переносить пішохідний рух, а різні сорти мають різну стійкість до посухи. El Toro, Empire, Jamur і Palisades вважаються посухостійкими сортами трави зойзії.
- Сороконожка має «яблучно-зелений» або «лаймово-зелений» колір і, хоча росте повільно, після укорінення утворює привабливий газон, який не потребує особливого догляду. Вона віддає перевагу сонячним місцям або півтіні і добре переносить кислий ґрунт, тому її часто можна зустріти в розкидистій тіні під соснами.
- Баїя — хороша універсальна трава з відмінною зносостійкістю, стійкістю до хвороб і комах, яка добре росте на неродючих ґрунтах. Вважається посухостійкою завдяки потужному корінню, але з часом може зріджуватися і не підходить для тінистих ділянок.
Сприяння посухостійкості
Селекція, здоров’я рослин і культурні практики повинні працювати разом, щоб забезпечити стійкість газону до посухи. Глибокий нечастий полив, здоровий ґрунт і стрижка на відповідній для виду висоті можуть підвищити посухостійкість будь-якої рослини, в тому числі і газонної трави. Така вологолюбна трава, як тонконіг лучний, може вижити на половині своєї нормальної потреби у воді, якщо ґрунт родючий, її не косять занадто коротко і вона в доброму стані. Так само тонконіг тонкий і райграс можуть стати досить посухостійкими за умови правильного догляду.
Сплячі трави
Під час екстремальної посухи деякі трави жовтіють і впадають у стан спокою, щоб вижити без води. Спляча трава є вразливою для транспорту, але вона не мертва і повернеться, як тільки піде дощ.
Архіви
- Листопад 2024
- Жовтень 2024
- Вересень 2024
- Серпень 2024
- Липень 2024
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Серпень 2023
- Липень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Липень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Серпень 2020
- Липень 2020
- Червень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019