Зміст
- 1 Оноре де Бальзак. «Тридцятирічна жінка» (1842)
- 2 Іван Бунін. «Легке дихання» (1916)
- 3 Стефан Цвейг. «Лист незнайомки» (1922)
- 4 Анна Франк. «Притулок. Щоденник у листах» (1942-1944)
- 5 Симона де Бовуар. «Друга стать» (1949)
- 6 Бетті Фрідан. «Загадка жіночності» (1963)
- 7 Стівен Кінг. «Керрі» (1974)
- 8 Еліс Вокер. «Колір пурпурний» (1982)
- 9 Маргарет Етвуд. «Розповідь служниці» (1985)
- 10 Елізабет Гілберт. «Їсти, молитися, любити» (2006)
- 10.1 You may also like
- 10.2 Как правильно использовать пушер
- 10.3 Фільми, від яких не можна відірватися: кіноподорож
- 10.4 Лучшие топ 20 турецких сериалов — по мнению зрителей
- 10.5 Сільвія Браун: біографія, передбачення, книги
- 10.6 Луїза Гей: біографія, погляди, книги та висловлювання
- 10.7 До чого сняться книги: тлумачення сновидінь
Досуг
robertss 02.09.2023 Article
Книги, призначені для дівчат, присвячені не тільки темі кохання. Вони розповідають про життєві цінності, самопізнання, боротьбу і право на свободу. Десять найпопулярніших книг, які зобов’язана прочитати кожна, представлені в добірці.
Оноре де Бальзак. «Тридцятирічна жінка» (1842)
Ця книга, що збагатила багато мов виразом «жінка бальзаківського віку», отримала на порталі Goodreads 3,46 бала з п’яти можливих. У творі Бальзак з дивовижною точністю передає почуття і мотивацію закоханих.
Головна героїня книги — Жюлі. У компанії батька вона на початку оповіді відвідує військовий парад. Жюлі вперше бачить блискучого офіцера Віктора д’Еглемона. Кохання наповнює серце героїні настільки, що менш ніж за рік вона поєднується з Віктором шлюбом. Чи буде він щасливим?
Автор у романі дає зрозуміти, що жінка, яка встигла накопичити життєвий та емоційний досвід, вправі робити вчинки, прислухаючись тільки до веління серця.
Іван Бунін. «Легке дихання» (1916)
Цей невеликий твір класика російської літератури отримав на Goodreads оцінку 4,06 бала. Літературознавець В’ячеслав Влащенко пише, що Бунін у своєму творі зміг створити напрочуд поетичну ауру буття.
У книзі розповідається про юну Олю Мещерську, яка не встигла закінчити гімназію. Її прагнення скоріше стати справжньою жінкою зіграло фатальний жарт. Фінальна сцена розігрується на вокзалі, який виглядає як метафора непрожитого життя.
Книжка допоможе зануритися в атмосферу закоханості, але водночас покаже, як небезпечно поспішати дорослішати і тим паче легковажно ставитися до чужих почуттів.
Стефан Цвейг. «Лист незнайомки» (1922)
Твір австрійського письменника отримав на Goodreads оцінку 4,13 бала. Джим Гоберман з The New York Times сказав, що книжка Цвейга — це несамовита розповідь про мазохістське кохання жінки до байдужого чоловіка.
Книга починається з того, що герой отримує лист від невідомої. У ньому авторка повідомляє, що кохає його. Далі в листі описуються всі їхні зустрічі.
Герой дізнається, що вперше життя зіштовхнуло їх, коли невідома була 13-річною дівчинкою. Виявляється, він кілька років жив із нею по сусідству. Близькість сталася через чотири роки після першої зустрічі. Тоді таємна прихильниця завагітніла. Минає 11 років, між героєм і невідомою дамою трапляється ще один роман. Не впізнана ним жінка помирає, заповівши передати лист коханому.
Читати цю книжку варто, щоб зрозуміти, яким небезпечним є сліпе кохання, особливо якщо боязкість і боязнь бути знехтуваною заважають розповісти про справжні почуття.
Анна Франк. «Притулок. Щоденник у листах» (1942-1944)
2009 року цей твір визнали об’єктом, гідним внесення до переліку реєстру ЮНЕСКО «Пам’ять світу». На порталі Goodreads книзі поставили 4,16 бала. Головний редактор енциклопедії Britannica Емі Тікканен пише, що щоденник, який став уособленням голокосту, написаний із прозорливістю, гумором і розумом.
Щоденник являє собою документ епохи, створений 15-річною єврейською дівчинкою. Вона в роки Другої світової війни разом із сім’єю ховалася від гестапо в секретній кімнаті одного з будинків Амстердама. За два місяці до звільнення дівчину та її рідних німці схопили та відправили до концтабору. Щоденник так і залишився недописаним.
Книга вчить зберігати спокій і мужність, а також не втрачати почуття гумору навіть у найважчі моменти життя.
Симона де Бовуар. «Друга стать» (1949)
Книзі француженки-екзистенціалістки користувачі ресурсу Goodreads поставили 4,12 бала. Професор літератури, романістики та англійської мови Торіль Мої вказує, що кожен, кому не байдужа боротьба жінок за свободу і справедливість, має прочитати «Другу стать».
Книга де Бовуар — це дослідження, присвячене жінці та її місцю в сучасному світі. Де Бовуар намагається зрозуміти, чому чоловіки ставляться до жінок як до людей другого сорту. Принагідно авторка показує, що абстрактна рівноправність не має значення для жінок, позбавлених освіти, грошей і здоров’я.
Ця книжка нагадує про цінність такої звичної нині свободи і завойованого порівняно недавно права розпоряджатися власним тілом і душею.
Бетті Фрідан. «Загадка жіночності» (1963)
Книжка, що отримала від користувачів порталу Goodreads 3,86 бала з п’яти, продавалася мільйонними тиражами. Американська письменниця Маргаліт Фокс вважає, що Фрідан вдихнула нове життя в сучасний жіночий рух. Це зрештою дало змогу назавжди змінити соціальні відносини в США.
У книзі авторка досліджує чоловічу переконаність, згідно з якою жіноча самореалізація не повинна простягатися далі за функцію «мати-домогосподарка». Фрідан із притаманною їй скрупульозністю аналізує чинники, що призвели до вкорінення цього стереотипу. Вона справедливо звинувачує в такому стані справ систему освіти, масову культуру, ілюстровані журнали, релігію тощо.
Книгу варто прочитати всім дівчатам, бо вона розповідає, чому не варто вважати домашню роботу і виховання дітей повноцінною альтернативою кар’єри.
Стівен Кінг. «Керрі» (1974)
Цей роман входить до списку «100 найбільш оспорюваних книг» Американської бібліотечної асоціації та має на порталі Goodreads оцінку 3,97. Сам Кінг спочатку поставився до книги зневажливо і навіть викинув першу чернетку.
Видавець Джеймс Смайт пише, що «Керрі» — хороша історія з живим головним персонажем, чий архетип Кінг використовує і в інших творах.
Фантастичний роман знайомить зі старшокласницею Керрі Вайт, яка страждає від деспотизму фанатично-релігійної матері та ініційованого однокласницями цькування. У дівчинки прокидається надздібність — телекінез.
Уміння пересувати предмети силою думки Керрі використовує на людях, коли доходить до крайньої напруги: вона влаштовує локальну катастрофу після випускного балу, на якому її облили свинячою кров’ю.
Роман являє собою незвичну інтерпретацію сюжету про Попелюшку і розповідає про те, як байдужість і жорстокість оточуючих перетворює життя на кошмар.
Еліс Вокер. «Колір пурпурний» (1982)
Епістолярний роман отримав 1983 року Пулітцерівську премію та National Book Awards. У 2003 році книжку включили до списку «100 найкращих книжок» від BBC. Оцінка твору на Goodreads становить 4,23. Американський письменник Мел Воткінс 1982 року, працюючи редактором The New York Times Book Review, відзначив, що роман переконливий справжністю народного голосу.
Описані в книзі події відбуваються в глухому куточку штату Джорджія. На дворі 1930-ті роки. Чорношкірі жінки перебувають на самому дні соціальної ієрархії. Ба більше, їхня безправність має вражаючий вигляд навіть порівняно з чоловіками.
Головна героїня книги — Селі. На початку оповіді вона ще дівчинка і живе з сестрою Неті. Далі описуються наступні 20 років життя Селі. Героїні доводиться стикатися з жорстокістю, насильством (зокрема сексуальним) та іншими важкими випробуваннями, які вона переносить із завидним стоїцизмом. Сповнена трагізму розповідь завершується несподівано добре.
Книга вчить вірі у власні сили і показує, як важливо навіть у найтемніші миті життя вірити в краще.
Маргарет Етвуд. «Розповідь служниці» (1985)
Ця антиутопія канадської письменниці отримала на Goodreads 4,12 бала. Книга номінована на 13 премій, але виграла лише чотири: Arthur C. Clarke Award (1987), Audie Award for Fiction (2013), Los Angeles Times Book Prize for Fiction (1986), Governor General’s Literary Awards. Шарлотта Ньюман з The Guardian пише, що «Оповідь служниці» — політичний і похмурий, але дотепний роман.
Книга розповідає про майбутнє. Головна героїня Фредова живе у світі, в якому жінки позбавлені всіх прав: їм заборонено голосувати, працювати, мати банківські рахунки, спілкуватися з подругами, гуляти і читати. Усе, що вони можуть, — це прислуговувати чоловікам.
Раз на місяць Фредова зустрічається зі своїм паном на ложі. Її головна мрія — народити йому здорову дитину. Про всі свої переживання жінка пише в щоденнику.
Письменниця Маргарет Етвуд говорила, що її книга — це застережлива історія про деякі небезпечні людські бажання. Роман допомагає зрозуміти, як важливо цінувати те, що є, жити сьогодні і радіти найпростішим речам.
Елізабет Гілберт. «Їсти, молитися, любити» (2006)
Користувачі Goodreads поставили книзі 3,58 бала. Лауреатка Пулітцерівської премії Дженніфер Іган зазначає, що роман дає змогу уявити, як складно жінці знайти вихід із духовно-емоційної кризи.
У книзі Гілберт розповіла про своє життя, в якому було все: будинок, чоловік і кар’єра. Одного не вистачало жінці — щастя. Розлучившись і спробувавши невдало побудувати нові стосунки, героїня вирушає на Балі, де зустріч із місцевим знахарем повністю змінює її життя.
Гілберт цілий рік подорожувала світом, відвідала Італію, Індію та Балі. Наприкінці туру жінка знаходить кохання.
Книга здатна надихнути на нові звершення навіть ту дівчину, яка зараз переживає глибоку особисту кризу.
Книги для дівчат — це особливий напрям літератури. Представлені твори допоможуть знайти відповіді на багато актуальних питань. Ці книги написані в різних жанрах, і серед них дедалі частіше зустрічається нехудожня проза.
Унікальна добірка новин від нашої редакції
You may also like
Как правильно использовать пушер
Фільми, від яких не можна відірватися: кіноподорож
Лучшие топ 20 турецких сериалов — по мнению зрителей
Сільвія Браун: біографія, передбачення, книги
Луїза Гей: біографія, погляди, книги та висловлювання
До чого сняться книги: тлумачення сновидінь
Архіви
- Листопад 2024
- Жовтень 2024
- Вересень 2024
- Серпень 2024
- Липень 2024
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Серпень 2023
- Липень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Липень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Серпень 2020
- Липень 2020
- Червень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019