Зміст
Найкрасивіші коні у світі є еталоном краси та граційності серед тварин. А володіти одним із них — це показник престижу, який потребує значних вкладень. До топ-10 увійшов фризький кінь, циганський кінь і мустанг.
Які коні найкрасивіші у світі? Заводчики десятиліттями виводили ідеальних коней і формували їхні стандарти. Сайт I Love Nature визначив десятку найкрасивіших порід коней у світі. До топ-10 скакунів увійшли: фризький кінь, арабський кінь, тінкер, андалузький кінь, ахалтекінський кінь, мустанг, аппалуза, марварі, хафлінгер і кінь Моргана.
Фризький кінь
Де знаходиться найкрасивіший кінь у світі? Така порода виведена у Фрісландії — провінції на півночі Нідерландів. За свій винятковий інтер’єр і ворону масть вона має неофіційні прізвиська Золото Голландії та Чорна перлина.
Виведена з іспанських коней і місцевої важкої голландської породи, перші згадки про неї датуються XVIII століттям. Порода за час свого існування двічі перебувала на межі вимирання, проте заводчикам із Нідерландів вдавалося відновити її популяцію.
Фризький кінь упряжний. Завдяки своїй красі він перебував у стайнях європейських монархів і прикрашав упряжки королівських родин. Масть фризького коня має бути виключно вороною, однак у кобил допускається невелика світла зірочка до 3 см.
Зовні кінь виглядає як дуже елегантний. Шия з красивим вигином, поставлена високо. На ногах густі щітки, які простягаються до копита, так звані фризи. Фризький кінь має енергійний темперамент, але має хорошу витримку, завдяки чому підходить для навчання верхової їзди.
Арабський кінь
Арабська чистокровна порода — друга у світі за красою. Належить до чистокровних і найдавніших культурних порід коней, виведена на території Аравійського півострова в IV-VII століттях н. е.
Кінь відносно невеликий, у середньому зріст у холці жеребця становить 153 см. Правильно складений, дещо сухуватий. Голова красива, шия довга і вигнута.
Допустимі масті всіх кольорів, але найпоширеніші — гніда і руда. Арабський кінь сірого кольору з віком набуває у забарвленні «гречку» — невеликі темні цятки по всьому тілу.
Арабський кінь — це витривала тварина. Може витримати пробіги на дистанції до 160 км, використовується в кінному спорті. Здатний подолати 1 км практично за хвилину.
Тінкер
Третя порода за красою — тінкер, або циганська упряжна. Порода коней сформувалася в Ірландії, де називається ірландський коб.
Значний вплив на її формування справили цигани. Вони завезли на Британські острови своїх коней рябої масті приблизно в XV столітті. Через постійне змішування з місцевими породами з’явилася відмінна «циганська» порода.
До кінця ХХ століття коня, що має низку відмінних ознак, не визнавали окремою породою. Тільки з 1996 року в Ірландії почалася реєстрація тінкерів, першим з яких став племінний жеребець Кушті Бок.
Зовні порода помітно відрізняється пишною гривою, довгим чубчиком і хвостом. Ноги у коня сильні, копита міцні.
Андалузький кінь
Третя порода-красуня серед коней — андалузька. Це найзнаменитіша іспанська порода коней.
У Новий час була найважливішою в Європі: андалузького коня можна було знайти в стайні будь-якого європейського монарха. Крім того, тварина мала найважливішу роль у військовому мистецтві. Завдяки чудовій здатності до навчання і високим показникам у виїздці порода високо цінувалася в кавалерії всіх європейських країн. Завдяки цьому конкістадору конкістадори завоювали всю Америку.
Через вдосконалення стрілецької зброї і тактики ведення війни до ХХ століття кінь втратив свої бойові обов’язки. Зараз він цікавий як спортивний кінь для виїздки і зовні красива тварина. За час існування породи вона дуже вплинула на інші породи коней, зокрема й на фризьку, яка обійшла її в цьому рейтингу.
Ахалтекінський кінь
П’ята серед найкрасивіших коней у світі — ахалтекінська. Одна з найдавніших культурних порід у світі. Виведена на території Туркменії близько 5000 років тому. Вплинула на наступні породи. Зараховується до чистокровних порід. Завдяки будові організму відмінно пристосовується до спекотної і сухої місцевості, але здатна акліматизуватися і в інших погодних умовах.
Ахалтекінці мають дещо незвичний зовнішній вигляд. У них досить високий зріст, у середньому близько 160 см у холці. Мускулатура коня має сухуватий вигляд, за що їх часто порівнюють із гепардами або хортами. Ноги довгі й тонкі, шия також тонка, часто має S-подібну форму.
Шкіра ахалтекінців настільки тонка, що крізь неї можна розгледіти кровоносні судини. Масті найрізноманітніші, але найчастіше трапляється гніда, вороня і руда.
Мустанг
Шостий серед найкрасивіших коней — мустанг. Це здичавілий домашній кінь. Найпоширеніший у преріях Північної Америки і пампасах Південної Америки. Нині майже винищений, оскільки був важливим об’єктом промислу через м’ясо і шкіру. Якщо раніше їхня популяція сягала 2 млн, то зараз кількість коней навряд чи перевищує 20 тис.
Мустанги походять від завезених з Європи в XVI столітті культурних коней. З тих чи інших причин коні потрапляли в природу і починали вести дикий спосіб життя. Тварина могла відбитися від стада або втекти з поля бою, втративши вершника. Через своєрідний спосіб утворення підвиду мустанги мають важливе значення для вчених-генетиків.
Аппалуза
Сьома порода за красою у світі — аппалуза. Виведена на території США і досі є дуже популярною.
Аппалузу вивели індіанські племена, використовуючи потомство європейських коней. Кінь відомий завдяки красивій чубарій масті. В Америці вони з’явилися через примху моди: у Європі стали непопулярними.
Після переселення індіанців у резервації порода практично вимерла, проте була відновлена Клубом любителів аппалузи. Чубарая масть коня варіюється від білої з невеликими чорними плямами до чорної з невеликими білими. Копита смугасті.
Крім красивої масті, порода отримала і неприємний генетичний «подарунок». У аппалуз вроджена схильність до запалення очей, через що вона потребує постійного спостереження.
Марварі
Восьмий кінь у цьому списку — марварі. Це індійська порода, виведена в однойменному регіоні. Відрізняється від інших порід формою вух: вони розгорнуті всередину. Сталася від схрещування арабських коней з індійськими поні.
Розведенням коней почали займатися з XII століття, воно перебувало під особистим наглядом індійських правителів. Завдяки такій увазі вийшов витривалий і хоробрий кінь, якого особливо відзначали за відданість у бою.
Хафлінгер
Дев’ятий кінь за красою у світі — хафлінгер. Виведений у Південному Тіролі на території сучасної Австрії та Італії наприкінці XIX століття.
Цей відносно невеликий кінь має обов’язково каштанове забарвлення. Відрізняється від інших порід специфічною енергійною, але плавною ходою.
Порода вирощена для використання в гірській альпійській місцевості, завдяки чому вийшов дуже витривалий кінь. Його використовують для тяглової роботи, їзди в упряжці, а також у спортивних дисциплінах. Австрійська та німецька армії досі використовують хафлінгерів для подолання пересіченої місцевості.
Кінь Моргана
Замикає топ-10 найкрасивіших коней кінь Моргана. Він належить до перших порід коней, які були виведені на території Америки, а не завезені ззовні. Родоначальником породи вважається жеребець Джастін Морган, названий так на честь відомого заводчика.
Моргани відігравали велику роль в Америці. Їх використовували у спортивних цілях на скачках. Кінь був також дуже поширений як засіб пересування. Активно використовувалася тварина і як бойовий кінь, особливо під час Громадянської війни в США 1861-1865 рр.
Морган являє собою досить невелику і компактну породу. Основні масті — гніда, ворона та руда. Вона має широке поширення по земній кулі: кількість у світі — близько 200 тис. особин.
Найкрасивіші коні у світі впродовж століть служили людині як засіб пересування і знаряддя війни. На щастя, у сучасному світі немає потреби використовувати величних тварин у бойових діях. Тепер ними можна помилуватися в спортивних змаганнях і на виставках.
Дізнавайтеся про все першими
Підпишіться і дізнавайтеся про свіжі новини Казахстану, фото, відео та інші ексклюзиви.
Архіви
- Листопад 2024
- Жовтень 2024
- Вересень 2024
- Серпень 2024
- Липень 2024
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Серпень 2023
- Липень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Липень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Серпень 2020
- Липень 2020
- Червень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019