Зміст
Будь-господар домашньої тварини, повинен стежити за станом організму власного улюбленця. Потрібно не тільки добре годувати кішку, а й проводити процедури гігієни – вчасно купати, чистити вуха і витирати очі.
При відсутності гігієни, у вихованця дуже часто розвиваються патологічні процеси в області очей, що провокують появу гнійного ексудату.
Головною причиною виникнення гною з очей у кішок, стають запальні процеси в області кон’юнктивальної оболонки, які не були вчасно усунені.
Фактор, що спровокував розвиток захворювання потрібно встановити в умовах ветеринарної клініки, де тварині будуть проведені всі необхідні діагностичні процедури і намічено адекватне лікування.
Чому у кішки гній в очах
Фактори, що провокують появу гною з очей на тлі запалення, досить великі. Величезне значення мають невчасно виявлені запальні процеси в області кон’юнктиви ока. Чи не правильна терапія або ж її відсутність призводять до розвитку хронічних патологій.
Гостра форма захворювання часто приймає важкий оборот, переходячи в гнійні форми патологій. Це може бути фолікулярний або ж паренхіматозний кон’юнктивіт, що супроводжується пригніченням загального стану тварини, непритянними відчуттями в області очей. Якщо Лікування Немає захворювання загрожує серйозними ускладненнями.
Причинами розвитку запалення в очах стають різні травми і удари, отримані тваринам. Як тільки запалення переходить в область очного яблука, з’являється дуже високе виділення слізного секрету, а при приєднанні патогенної бактеріальної мікрофлори, виникає гній.
Травма ока може бути отримана тваринам при сутичках з родичами, при натиканні на колючі предмети під час активних ігор. Будь-яке механічне пошкодження ніжної кон’юнктиви призводить до змін.
Запалення в результаті великого роздратування кон’юнктивальної оболонки провокують і сторонні предмети, що потрапили в око. Особлива небезпека полягає в тому, що запальні процеси зачіпають також область склери ока і рогівку. Зі свого боку це провокує відкритий доступ для проникнення, активізації та розвитку патогенних мікроорганізмів, що провокують появу гнійного ексудату.
Основою виникнення гною з очей у кота також стають блефарити, що з’являються на тлі механічних пошкоджень, а ще опіків хімічного або термічного типу. На тлі ослаблення природного захисту, гноеродная мікрофлора потрапляє в оболонки і призводить до розвитку процесу запалення. Інфікування відбувається не тільки бактеріями. Брати участь у розвитку запалення можуть грибки і віруси.
Ще один вид патології, що провокує появу гнійного ексудату – кератит (запалення рогівкового шару). Залежно від факторів, що спровокували появу запалення, характер гнійного ексудату і симптоматика розрізняються. Ознаки ключових хвороб, що вражають око у кішки:
- Удари століття-відрізняються поява синця. Не виключено розтрощення тканинних структур, недалеко прилеглих до століття. У більшості випадків діагностується некроз (відмирання тканин). В області поразки виражена припухлість, з’являється збільшення місцевої температури і болючість.
- Відкриті рани-для них отличительно виникнення кровотечі на тлі зяяння, виражена болючість. — процес запалення, на перших кроках відрізняється сильним свербінням і гіперемією краю повік. Розвивається набряклість. Тварина регулярно намагається почухати очей, провокуючи занесення інфекції і посилюючи перебіг патології. У переважній більшості клінічних випадків діагностованого блефарити, основою гною з очей ставати приєднання стафілококової і стрептококової інфекції. — процес запалення, який при відсутності своєчасної терапії призводить до підвищення місцевої температури, хворобливості і появи гнійного ексудату. На перших кроках гній рідкий, а з часом ставати густим. Може бути розвиток фолікулярного кон’юнктивіту, що характеризується ураженням лімфовузлів, розташованих в області внутрішньої частини 3-го століття. У тварини відзначається припухлість повік, болючість і фотофобія (боязнь світла). — інфекційне захворювання, часто вражає домашніх кішок і швидко переходить в затяжний перебіг. Одним з перших ознак патології ставати поява гною з очей у кішки. — вимальовується у відповідь на деякі ліки, продукти і корми, доглядові засоби за твариною (мило або шампуні) і домашню хімію, з якою стикається тварина. Крім рясного сльозотечі у кішки відзначається виділення слизових виділень з носових ходів, можливо чхання або кашель. Стан вихованця посилюється тим, що імунний захист зменшується. На тлі алергічні реакції часто з’являються бактеріальні інфекції, що провокують розвиток гнійних запалень в області очей.
Як тільки володар тварини помічає такі ознаки, слід звернутися за допомогою до ветеринарної лікарні:
- виділення гною з очей, що супроводжується склеюванням вій;
- поява кірочок, що заважають оці нормально відкриватися;
- випадання вій;
- запалення під оком, випадання шерсті;
- розвиток дерматитів і екземи на морді в області очей.
Чим витирати очі кішці від гною в побутових умовах
Якщо можливості звернутися негайно до ветеринара немає, можна спробувати вимити очі вихованцеві в побутових умовах, полегшивши симптоматику. Для цього застосовуються народні засоби, які дозволяють зняти запалення, заспокоїти свербіж і прибрати гній:
- Ромашковий настій аптечної. Готують настій в побутових умовах. Беруть сухі квіти ромашки-1 ст.л і заливають 200 мл гарячої води. Дають настоятися протягом 15 хвилин. Змоченим в настої ватним диском акуратно протирають уражену область.
- Заварка міцного чаю. У 200 мл гарячої води настоюють 2 пакетика або 1 ст.л чорного чаю. Дають настоятися протягом 15 хвилин і отриманим настоєм змочують ватний диск, злегка вичавлюють і протирають куточки очей від зібрався ексудату.
- Сольовий розчин. У 500 мл гарячої води розводять 1 чайну ложку солі. Далі розчин охолоджують до оптимальної температури, змочують марлевий (рекомендується) або ватний тампон і проводять очищення очей тварини.
Лікування у ветеринарній клініці
Помітивши відмінні патологічні зміни в області очей у кішки, не рекомендується затягувати з візитом до ветлікаря. Спеціаліст проведе загальний клінічний огляд і призначить ряд досліджень. Обов’язковими для постановки діагнозу вважаються:
- загальний аналіз крові;
- змиви з очей для виділення збудника інфекції;
- серологічні дослідження для визначення вірусної природи походження запалення.
На підставі отриманих даних доктор розробляє терапевтичну план. Залежно від факторів, що вплинули на розвиток захворювання, схема лікування відрізняється.
Якщо основою появи гнійного ексудату стала механічна травма, проводитися ретельно очищення ураженої області із застосуванням антисептика. Далі миють очей марганцовочним розчином і закопують в око спеціалізовані краплі, що володіють протимікробним ефектом.
У разі діагностованого блефарити, потрібно виявити фактор, що спровокував запалення. Перш за все, кішці призначається правильне харчування, так як дуже часто основою блефарити виступає вітамінний недолік в організмі. Крім очних крапель, тварині рекомендується закладання спеціальної мазі з антибіотиком і протизапальною дією. Сильна хворобливість у тварини усувається шляхом проведення новокаїнової блокади.
Особливе місце займають кон’юнктивіти гнійного і флегмонозного типу. При їх розвитку ветеринар розробляє лікування в комплексі. Крім обов’язкових промивань очей кілька разів на день, призначаються мазі з протимікробну дію. Проводитися знеболювання ураженої області за допомогою новокаїнової блокади.
Краплі, що застосовуються ветеринарами-офтальмологами, бувають наступного типу:
- Антисептичний. Чудово справляються з нагноєннями очей на дуже перших етапах патології. Призначаються засоби Лакрикан і Офтальмосан. Крім антисептичної дії, препарати мають м’який знеболюючий ефект.
- Протимікробні. Обов’язкові при діагностуванні значних бактеріальних інфекцій. Краплі, які дійсно дають можливість боротися із захворюваннями постійного типу в області очей – Лакримін і Декта-2. Застосовуються для зняття запалення і ознак алергічні реакції.
- Імуномодулюючі. Краплі, що застосовуються у ветеринарній офтальмології для боротьби з вірусною інфекцією і запальними процесами, повинні володіти імуномодулюючою ефектом. Прекрасно себе зарекомендували краплі Максидин і Анандін. Вони дають можливість не тільки посилювати реакцію організму у відповідь на впровадження вірусів, але і володіють протизапальними властивостями.
Застосування будь-яких ветеринарних препаратів повинно бути чітко відповідно до зазначеної Інструкції. Самостійне зміна дозування небезпечно розвитком складнощів.
З метою попередження розвитку хвороб очей у кішки, слід дотримуватися простих правил. Обов’язково необхідно стежити за чистотою очей вихованця, систематично проводити огляд на предмет почервоніння або ж чужих предметів в оці.
Якщо у кішки сильно сльозяться очі, зустрічається світлочутливість – рекомендується відразу звертатися до лікаря, не затягуючи з лікуванням.
Не допустити появу хвороб в області очей дає можливість правильно складений раціон. Якщо кішка харчується правильною їжею, імунна система буде працювати в фізіологічному режимі без збоїв, вчасно реагуючи на будь-які впровадження зовні.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Архіви
- Грудень 2024
- Листопад 2024
- Жовтень 2024
- Вересень 2024
- Серпень 2024
- Липень 2024
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Серпень 2023
- Липень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Липень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Серпень 2020
- Липень 2020
- Червень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019
Calendar
Пн | Вт | Ср | Чт | Пт | Сб | Нд |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | ||||||
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
30 | 31 |