Зміст
Гра про котика, яка зацікавила багатьох гравців ще під час свого анонсу у 2020 році, вийшла та отримала позитивну реакцію гравців. Ну це й не дивно: всі люблять котиків і я, звичайно ж, не виняток. Відразу скажемо, що Stray легко може частково окупити витрачені на річну передплату PlayStation Deluxe кошти.
Дата випуску: 19 липня 2022 р.
Розробник: BlueTwelve Studio
Режим: Однокористувацька гра
Жанри: Квест, Інді-гра, Симулятор, Платформер, Головоломка
Видавці: Annapurna Interactive, Iam8bit Inc.
Гра про котика?
Stray розповідає історію про пригоди звичайного бродячого безіменного пухнастика в дивному постапокаліптичному світі, наповненому розумними роботами. За сюжетом наш герой жив собі з іншими котиками, спав спокійно в коробках, бігав по захопленій природою колишній території людей, поки в один не найпрекрасніший день під час невдалого паркуру не впав прямо Пекло н… У якесь покинуте підземне місто, населене розумними та максимально схожими на людей роботами. В одній з порожніх квартир наш пухнастик знаходить маленького робота B-12 і дует, що новоутворився, починає свій шлях на поверхню.
Серед роботів трапляються цікаві персонажі зі своїми радощами, проблемами та посиланнями на сучасну мас-медіа культуру. На своєму шляху рудий волоцюга зустріне нових механічних друзів та розгадає таємницю цього дивного світу. Якихось несподіваних твістів та глибокої драми від гри явно не варто чекати. Щодо наративу Stray можна сприймати як легке чтиво, не покликане завантажити читача (у нашому випадку гравця) будь-якими думками про тлінність буття.
На жаль, після проходження Stray залишає без відповідей деякі питання щодо світу гри. Загалом зрозуміло, що сталося, але бракує деяких штрихів і крапок над І.
Що вміє котик?
Як і годиться всім котикам, наш протагоніст вміє робити практично все. Він може драти килими та меблі, кидати банки-пляшки зі столу, тертися об ноги роботів, сидіти в коробках і спати, згорнувшись калачиком. Ну а якщо серйозно, то в Stray гравцям потрібно буде керуючи пухнастою КОТОстроф займатися дослідженням світу, вирішувати головоломки-загадки.
Деякі з яких пару разів ставили мене в глухий кут – Як у грі Stray відкрити замкнений сейф у трущобах
Stray пропонує гравцям вертикальний геймплей. Протагоніст вміє з грацією та спритністю кішки (дивно, так?) застрибувати на всілякі об’єкти і пробиратися у важкодоступні для людей місця. На жаль, паркур у грі виглядає максимально спрощено. Ти підходиш до краю поверхні, розвертаєш камеру у бік місця того місця, куди хочеш стрибнути, натискаєш кнопку та стрибаєш. Далі гра все робить сама і примагнічує рижика у потрібній поверхні. Можливості помилитися і впасти з висоти просто немає, через що суто ігромеханічно процес дослідження світу видається нудним.
Крім медитативного паркуру по дахах, у Stray присутні і моменти, наповнені екшеном. Іноді протагоністові потрібно буде дуже швидко подолати якусь локацію, попутно ухиляючись від хвиль зурків — місцевої фауни, яка схожа на хедкрабів з Half-Life і любить щільно поїсти. І ось щоб не стати обідом цих тварин, гравцеві потрібно, використовуючи всі свої чотири лапи, промчати до безпечної точки. Особливого виклику ці елементи не пропонують, проте на тлі загальної медитативності гри здатні тимчасово підняти рівень адреналіну в крові.
А ще котик уміє у стелс. Подібних сегментів грі небагато і вони так само, як і екшен-моменти, просто приємно розбавляють основний ігровий процес, хоча, зізнаюся чесно, етап із місцевою в’язницею мене втомив. Я не найбільший любитель стелс-елементів у відеоіграх. Але в першу чергу Stray – це гра про дослідження світу та вирішення примітивних загадок.
Що бачить котик?
Незважаючи на те, що Stray є не найбільш технологічно просунутою відеогрою, візуально вона виглядає дуже і дуже добре. Та що там, Stray виглядає дійсно круто і за це варто подякувати художникам з команди BlueTwelve Studio. Всі декорації без винятку виглядають чудово і чудово працюють на атмосферу. Дивлячись на світ природи, що перемогла, ти віриш у те, що бачиш. Прогулюючись кинутими квартирками нетрів, ти віриш у те, що тут справді хтось жив. Яку локацію не візьми. Видно, що митці виклалися на повну.
Окремо хочеться наголосити на роботі аніматорів. Головний герой здебільшого поводиться так, як і повинен поводитися кіт. За рідкісними винятками анімація точно передає пластику і звички кішок.
Чи потрібно грати у Stray?
Stray після проходження залишила у мене здебільшого позитивні емоції. Я щиро насолоджувався атмосферою, візуалом гри і, звичайно, протагоністом. Знаєте, відчути себе в шкірі рудого волохатого засранця — дуже незвичайний і приємний ігровий досвід. Завдяки Stray, я зрозумів, що представник сімейства котячих не так уже й сильно відрізняються від нас, простих гравців. Посудіть самі. Запускаючи чергову відеогру, що ми робимо із самого початку? Правильно, тикаємося персонажем куди тільки можна, гасаємо по локаціях, врізаємося в стіни, чому в очах NPC явно виглядаємо придурками. А хіба не так поводяться коти та кішки? Їм начхати на нашу думку, вони просто вивчають навколишні локацію і роблять те, що хочуть. І скинута зі столу склянка — це не демонстрація поганого характеру тварини. Це просто перевірка фізичних законів.
Stray – це справді хороша гра, яку явно не варто пропускати. Так, у ній примітивні механіки, загадки, сюжет, але водночас гра може подарувати справді незвичайний досвід. На мій погляд, найголовніше це те, що Stray з повагою ставиться до твоєї години. Гру можна пройти за якихось п’ять годин, отримавши позитивні емоції від милої та цікавої лінійної пригоди. Пригоди котика і робота чимось мені нагадали іншу гру від невеликої європейської студії — Lost Ember, яка, як і Stray, є гарною поодинокою пригодою.
Якщо ви зголодніли за невеликими незвичайними атмосферними іграм, то Stray однозначно коштує тих грошей, що видавець просить за неї в Steam. Ну або місяць підписки на розширений турецький PlayStation Plus. І взагалі, гра про котика – марш грати!
Плюси
- Атмосфера постапокаліпсису та кіберпанку
- Чудові декорації
- Котик
- Невелика тривалість
Мінуси
- Загальна примітивність ігрових механік
- Не до кінця розкритий світ з погляду оповідання
Якщо ви любите ігри про котиків, ми підготували для вас чудову добірку: Найкращі ігри про котів на ПК
Архіви
- Листопад 2024
- Жовтень 2024
- Вересень 2024
- Серпень 2024
- Липень 2024
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Серпень 2023
- Липень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Липень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Серпень 2020
- Липень 2020
- Червень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019