Зміст
Ви відчуваєте надлишок жиру та поту після інтенсивних тренувань, влітку чи просто без причини? Хоча це здається неприємною проблемою, ви, ймовірно, жертва гіпергідрозу або надмірної пітливості. Це спосіб реагування організму на надмірне тепло.
Якщо вам здається, що ви стикаєтесь із надмірним потовиділенням лише на обличчі та голові, можливо, у вас черепно-лицевий гіпергідроз.
Однак ми не всі потіємо в однаковій кількості. Отже, що викликає надмірне потовиділення на обличчі, і що з цим робити? Читайте, щоб дізнатися більше.
Що викликає надмірне потовиділення обличчя?
Надмірна пітливість обличчя може виникати через ряд факторів, які можуть бути первинними або вторинними за своєю природою.
Первинний гіпергідроз може виникнути на будь-якій ділянці тіла. Експерти припускають, що це може бути викликано надмірною нервовою системою. Коли нервова система виявляє перегрів вашого тіла, вона намагається охолодити його, змінюючи ваше дихання та кровотік. Дослідження показують, що 30-50 відсотків людей з цим типом гіпергідрозу мають такий же сімейний анамнез.
Вторинний гіпергідроз пов’язаний із захворюваннями або іншими основними захворюваннями. Надмірне потовиділення може бути спричинене хворобами серця, менопаузою, діабетом або вживанням деяких антидепресантів.
Якщо ви помітили, що ваше обличчя занадто сильно потіє, зверніться до лікаря. Вони допоможуть визначити причину підвищеної пітливості обличчя.
Приблизно від 22 до 23 відсотків людей з первинним гіпергідрозом мають надмірну пітливість обличчя
Кілька причин надмірного потовиділення обличчя можуть бути:
1. Нервова діяльність
Нервова система може відігравати певну роль у надмірній пітливості обличчя. За певних умов навколишнього середовища, намагаючись захистити ваше тіло, ваша нервова система може переконати ваш мозок вимкнути або активувати потові залози.
Якщо у когось діагностовано нервове захворювання, це також може бути причиною надмірної пітливості обличчя. Це відбувається через незрозумілі сигнали, які посилаються в мозок у разі порушення.
2. Ожиріння
Ще однією причиною надмірного потовиділення може бути ожиріння. У людей з ожирінням організм запасає більше мінеральних речовин, ніж йому потрібно. Можлива спроба позбутися їх через потові залози може спричинити надмірне потовиділення.
3. Генетика
Якщо хтось із членів вашої родини також має справу з великою кількістю поту на обличчі, то надмірне потовиділення може бути генетичним. Кожен із нас має приблизно від двох до чотирьох мільйонів потових залоз у дермі (другому шарі шкіри).
Кількість і розташування потових залоз пов’язано з генами. Якщо у когось із вашої родини більшість потових залоз розташована на шкірі обличчя, ви знаєте, звідки походить ваш стан.
4. Виконання фізичних вправ
Під час фізичних вправ ми схильні надмірно виробляти тепло. Важкі або інтенсивні фізичні вправи можуть призвести до надмірного виділення тепла. Потовиділення – це спроба організму охолодитися.
5. Спекотна погода
Погода може відігравати важливу роль у надмірному потовиділенні. Спекотна, волога та спекотна пора року викликає нагрів тіла. Намагаючись підтримувати нормальну температуру, тіло виділяє це тепло через потові залози. Це механізм охолодження тіла, щоб захистити себе.
Як можна лікувати надмірну пітливість обличчя?
Нижче наведено кілька способів, які можуть допомогти вам зменшити надмірне потовиділення. Однак деякі з них можуть бути не найкращим варіантом для надмірної пітливості обличчя. Ви можете поговорити зі своїм дерматологом про найкращі варіанти контролю поту на обличчі.
1. Іонофорез
Ця процедура передбачає використання слабкого електричного струму, який проходить через ваше тіло. Під час цього процесу ви будете занурені під воду. Техніка – це спосіб введення іонних лікарських речовин у ваше тіло, щоб допомогти блокувати потові залози.
2. Безрецептурний антиперспірант
Антиперспіранти є поширеним способом зменшення надмірного потовиділення. Однак вони зазвичай використовуються для лікування надмірної пітливості пахв та інших не надто чутливих частин тіла.
Антиперспіранти — це продукти, спеціально створені для блокування поту на поверхні шкіри. Більшість з них містять солі алюмінію, які блокують виділення поту. Це відбувається через шар, який вони утворюють поверх поту, що виділяється, не даючи йому досягти поверхні вашої шкіри.
Однак більшість антиперспірантів призначені для нечутливих ділянок шкіри. Вони можуть подразнювати обличчя або інші чутливі ділянки. Порадьтеся зі своїм дерматологом про те, які з них можна наносити на обличчя, щоб запобігти подразненню шкіри.
3. Ботокс
Ботулінічний токсин або ботокс є ще одним варіантом лікування для контролю надмірного потовиділення. Ботокс також використовується для усунення тонких ліній і зморшок. Ботокс діє, блокуючи дію хімічної речовини, яка спонукає потові залози виділяти піт.
Його схвалило FDA як варіант лікування для контролю надмірної пітливості під пахвами. Однак це може бути не ідеальний варіант для потовиділення обличчя. Поговоріть зі своїм лікарем, щоб дізнатися більше про цей варіант лікування, який допоможе регулювати пітливість обличчя.
4. Антихолінергічні лікарські засоби
Їх може призначити ваш дерматолог, якщо антиперспіранти або ботулінічний токсин не були дуже ефективними для лікування надмірної пітливості обличчя. Вони інактивують потові залози, але також можуть викликати деякі побічні ефекти, такі як сухість у роті, розмитість зору або серцебиття. Вам також може бути важко сечовипускати.
5. Хірургія
Хірургічне втручання може допомогти тим, хто не реагує на жодне інше лікування. Ті, у кого високий рівень гіпергідрозу, можуть пройти операцію з видалення або вишкрібання потових залоз. Одним із найефективніших варіантів хірургічного втручання є ETS або ендоскопічна торакальна симпатектомія.
Цей метод полягає у виконанні крихітних надрізів на нервах вашої шкіри (зазвичай в області пахв) для деактивації залоз. Однак ETS може призвести до утворення рубців, і ви можете відчути надмірну жирність на інших частинах тіла. Це також відоме як компенсаторне потовиділення.
Природні засоби для боротьби з надмірним потовиділенням обличчя
1. Харчова сода
Харчова сода є універсальним інгредієнтом і використовується для вирішення багатьох проблем шкіри. Він працює як природний антиперспірант, поглинаючи надлишок поту та зменшуючи запах.
Як використовувати
- Змішайте харчову соду з водою до утворення густої пасти.
- Ви також можете додати кілька крапель ефірного масла в пасту.
- Акуратно нанесіть суміш на уражену ділянку і змийте через 15 хвилин.
Примітка: цю процедуру можна повторювати 4-5 разів на тиждень.
2. Лимон
Лимон багатий лимонною кислотою, що робить його чудовим інгредієнтом для знищення бактерій. Його аромат також може допомогти зменшити запах, який супроводжує ваш піт.
- Змішайте 1 чайну ложку лимонного соку з 1 чайною ложкою соди.
- Акуратно нанесіть пасту на уражену ділянку.
- Залиште приблизно на 15 хвилин і змийте.
Примітка: цю процедуру можна повторювати 4-5 разів на тиждень.
3. Ромашка
Ромашковий чай діє як в’яжучий засіб, який може допомогти зменшити надмірне потовиділення. Ромашковий чай має антибактеріальні властивості, які можуть зменшити запах.
- Додайте приблизно 1 чайну ложку листя ромашки в чашку гарячої води і дайте настоятися.
- Ви можете використовувати ватний тампон, щоб нанести відвар на уражену ділянку.
Примітка: цей процес можна повторювати щодня.
4. Чорний чай
В’яжучі та антиперспірантні властивості чорного чаю роблять його чудовим варіантом для зменшення гіпергідрозу.
- Додайте 1 або 2 пакетики чорного чаю в 3-4 склянки води і доведіть до кипіння.
- Дайте суміші охолонути до кімнатної температури.
- Потім ви можете нанести його на уражені ділянки за допомогою ватної кульки.
Примітка: щоб підвищити ефективність, ви також можете споживати приблизно 2 чашки цього чаю щодня.
5. Споживайте продукти, багаті магнієм
Занадто часте потовиділення може призвести до дефіциту магнію. Для регуляції температури тіла рекомендуються продукти, багаті магнієм. Це також може допомогти знизити рівень тривоги, який також може бути причиною надмірного потовиділення.
Продукти, багаті магнієм, включають
- яблука
- картопля
- Зелені овочі
- Цільного зерна
- авокадо
- Банани
- Бобові
- Брокколі
Поради щодо зменшення надмірного потовиділення
1. Регулярно купайтеся та очищуйте двічі на день, щоб запобігти виділенню жиру та поту. Це також допоможе зменшити бактеріальні інфекції та вологість.
2. Використовуйте рушники або промокальний аркуш, щоб висушити шкіру та видалити надлишки поту.
3. Уникайте продуктів, які сприяють виділенню надлишку поту. Це можуть бути жири, кофеїн тощо.
4. Уникайте спекотної погоди та вологих місць.
5. Носіть одяг, який дозволяє вашій шкірі дихати. Включіть вільний одяг і уникайте теплих тканин.
6. Споживайте менші та здоровіші страви, які запобігають надмірному виробленню тепла вашим тілом. Це допоможе налагодити травлення.
7. Уникайте вправ за довгі години до події, оскільки потовиділення може продовжуватися після тривалого або інтенсивного тренування.
8. Уникайте використання будь-яких жирних або важких продуктів на обличчі.
9. Наносьте антиперспірант вранці та перед сном.
Висновок
Гіпергідроз або надмірне потовиділення на обличчі може бути неприємною проблемою. Це може бути викликано внутрішніми або зовнішніми факторами. Первинний гіпергідроз пов’язаний з генетикою, тоді як вторинний гіпергідроз пов’язаний з основними причинами. Лікування доступне, і включає використання антиперспірантів, хірургічне втручання або ботокс серед іншого. Для зменшення пітливості обличчя також можна використовувати природні засоби.
Архіви
- Листопад 2024
- Жовтень 2024
- Вересень 2024
- Серпень 2024
- Липень 2024
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Серпень 2023
- Липень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Липень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Серпень 2020
- Липень 2020
- Червень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019