Зміст
Індукційні плити з кожним роком стають все більш популярними. І це не дивно. Ця дружня технологія забезпечує не тільки високу ефективність, але й безпечне використання. Готувати на газу більше не потрібно. Тому можна сміливо відмовлятися від газу і приймати рішення про покупку індукційної плити. Вона займає набагато менше місця, ніж звичайна піч, що підвищує естетичну цінність всього приміщення.
Ідеально гладка, дзеркальна поверхня індукційних плит надає кухні дуже сучасний стиль. Якщо ви тільки проектуєте кухню, гарним вибором може стати вбудована індукційна плита. Давайте перевіримо в посібнику нижче, яка індукційна плита найкраще підійде для нашої кухні.
Як працює індукційна плита?
Який принцип роботи індукційної плити? Простіше кажучи, під поверхнею нагрівального поля індукційної плити є спеціальні котушки, які створюють швидко мінливе магнітне поле. Це поле реагує з дном посуду, призначеного для використання на індукційних плитах. Внаслідок індукції вихрових струмів дно посудини нагрівається до дуже високої температури.
Однак пам’ятайте, що для індукційної плити потрібен спеціальний посуд. Усі каструлі та сковорідки, призначені для індукції, позначені спеціальним символом на дні. Якщо у нас їх немає, на жаль, ми все одно повинні враховувати вартість їх придбання.
Яку індукційну плиту вибрати – розміри
Розмір обраної індукційної варильної поверхні повинен бути адаптований не тільки до наших потреб, але й до наших можливостей, тобто до простору, який ми маємо. Стандартна ширина індукційної плити становить близько 60 см, а глибина – близько 50-54 см. Однак є моделі вдвічі менші і набагато більші. Середня висота становить приблизно 5-6 см, але можна зустріти і більш низькі моделі висотою 4 см і більше.
Розміри індукційної варильної поверхні можна налаштувати під різні вимоги. І це задоволення не тільки для любителів незвичайних рішень. Їх оцінять люди, у яких дуже мало місця на стільниці, а також власники надзвичайно великих кухонь. Тому, якщо ви щодня готуєте їжу для багатьох людей і готуєте в декількох каструлях одночасно, однозначно варто вибрати велику конфорку з більшою кількістю зон нагріву. Для самотньої людини, яка готує мало або лише час від часу, краще підійде найменша плита.
Скільки конфорок повинна мати індукційна плита?
Кількість конфорок і їх розмір залежать, звичайно, від розміру індукційної плити. Стандартні таблички мають чотири поля. Однак ви можете вибрати невелику варильну поверхню з двома індукційними полями, а також велику модель з п’ятьма і більше. Незалежно від їх кількості додатковою перевагою є можливість об’єднання зон обігріву
Класичні індукційні плити мають чітко визначені місця для розміщення посуду. Наприклад, ми можемо знайти великі овальні зони для смаження. Також вказано його максимальний діаметр, який також є максимальним розміром підтримуваної посудини. У сучасних плитах ми можемо поставити каструлю будь-де на їх поверхню. Варильна поверхня автоматично регулює нагрівання відповідно до розміру та форми посуду.
У чому переваги індукційних плит?
Перш ніж вирішити, яка індукційна плита найкраще виправдає наші очікування, варто дізнатися про всі її переваги та недоліки. Не можна заперечувати, що ми вимагаємо від нагрівальної плити, щоб вона швидко нагрівала каструлі та сковорідки, поставлені на неї. Тому напевно ви зрадієте, дізнавшись, що індукційні плити нагрівають посуд швидше, ніж склокерамічні або чавунні.
Це пояснюється, в тому числі, тим, що при цій технології опалення втрати тепла дуже малі. Енергія передається безпосередньо на дно горщика. Не розтікається в сторони.
Збереження
Цікаво, що індукційні плити ще й економніші, наприклад, ніж чавунні. Причина точно така ж – енергія не витрачається даремно, а тому її потрібно менше.
Безпека
Безперечною перевагою індукційних плит є їх безпека використання. Нагрівається лише дно каструлі або сковороди – все навколо зони нагріву залишається прохолодним або лише злегка теплим. Це особливо важливо, коли в нашому домі є діти. Ми не будемо оберігати їх від дотику до гарячої каструлі, але якщо їх руки будуть тільки близько до зони нагріву, вони не повинні обпектися.
Легко чистити
Багато людей не люблять прибирати на кухні. Особливо пригорів жир з поверхні плити. Тут варто оцінити ще одну перевагу індукційних плит. Їх дуже легко підтримувати в чистоті. В першу чергу це пов’язано з відсутністю різного роду закутків, характерних, наприклад, для газових плит. Крім того, покриття, з яких виготовлені індукційні плити, важко подряпати. У таких щілинах бруд не буде збиратися.
Швидка діагностика несправностей
Індукційну плиту також буде легше діагностувати в разі несправності. На багатьох моделях може відображатися символ помилки, який скерує нас до відповідного рішення. Ми можемо перевірити значення конкретного символу в посібнику або в Інтернеті. В крайньому випадку, ми також можемо звернутися в сервіс. Знаючи символ помилки, сервісний технік буде краще підготовлений до її ремонту.
Яке енергоспоживання індукційної плити?
Енергоспоживання – дуже важливий параметр, на який потрібно звернути увагу. Чим більше ми готуємо, тим більше електроенергії буде споживати плита. І навіть якщо виробники забезпечують скорочення часу приготування на індукційній плиті на кілька десятків відсотків, варто знати, скільки енергії ми будемо витрачати насправді.
Багато факторів впливають на споживання енергії. Це не тільки потужність індукційної плити і тривалість використання, а й частота приготування їжі, кількість і розмір використовуваних конфорок і використання функції бустера, тобто швидкого нагріву, при якому витрачається більше електроенергії. Також багато що залежить від типу індукції та її енергетичного класу.
Очищення індукційної плити
Зручне очищення – одна з особливостей, яка однозначно скаже на користь індукційних плит. Рівна поверхня позбавлена западин, виступів і закутків, тому підтримувати її в порядку дуже легко. Перейшовши з традиційної плити, ви дійсно відчуєте різницю.
Щоб очистити індукційну варильну поверхню, використовуйте вологу ганчірку або паперовий рушник. Якщо забруднень більше, варто використовувати спеціальні препарати, призначені для індукційних плит. Ви також можете використовувати мило для посуду або звичайний засіб для чищення. Тільки пам’ятайте, що не можна використовувати абразивні речовини, оскільки ви можете подряпати диск, незважаючи на його високу стійкість до подряпин. Крім того, якщо вміст каструлі зловмисно закипить і вам потрібно якнайшвидше очистити її, пам’ятайте, ні в якому разі не протирайте конфорку губкою. Пластик може непривабливо прилипнути до нагрітого поля. Краще вибрати бавовняний матеріал і дуже швидко протерти гаряче місце, щоб не обпектися. Однак у разі підгорілої їжі можна скористатися спеціальним скребком. Звичайно, тільки після того, як зона нагріву охолоне. Потім помийте всю варильну поверхню як зазвичай.
Яку індукційну плиту вибрати – підсумок
Індукційна плита – це ефективний, енергозберігаючий і безпечний пристрій. Є лише одна відповідь на питання, яку індукційну плиту вибрати: ту, яка найкраще відповідає вашим потребам і простору, який у вас є. Інший розмір і кількість конфорок підійде вдома самотній людині, яка рідко готує, і інший у будинку батьків трьох дітей, які експериментують зі світовими кухнями. Крім того, не забудьте перевірити напругу джерела живлення та додаткові функції, а також ті, що стосуються безпеки використання. Велике значення має і зручність управління. Отже, яка індукційна плита найкраще працюватиме у вашому домі? Сподіваємось, наш посібник допоможе вам прийняти правильне рішення.
Архіви
- Грудень 2024
- Листопад 2024
- Жовтень 2024
- Вересень 2024
- Серпень 2024
- Липень 2024
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Серпень 2023
- Липень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Липень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Серпень 2020
- Липень 2020
- Червень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019