Зміст
Яйця є популярним продуктом сніданку в усьому світі, крім того, що вони багаті вітамінами, мінералами, високоякісним білком і мають низьку калорійність. Але чи можете ви повірити, що така фантастична їжа справді може погіршити дефекти шкіри ?
Існує хмара сумнівів щодо яєць як продукту харчування, що викликає прищі. Але чи справді яйця викликають прищі, чи це лише чутки? Давайте подивимося, з чого складається яйце і як вони впливають на вашу шкіру.
Які поживні речовини містить яйце?
Разом з молоком яйця також збагачені високоякісним білком, насиченими жирами, багатьма вітамінами, мінералами, такими як залізо, каротиноїди та кількома корисними мікроелементами. Згідно з даними Міністерства сільського господарства США, велике яйце містить:
- Білок: 6,3 г
- Вітамін А: 80 мкг
- Вітамін В2 (рибофлавін): 0,229 мг
- Вітамін В12 (кобаламін): 0,445 мкг
- Вітамін В5 (пантотенова кислота): 0,765 мг
- Вітамін B-6: 0,085 мг
- Вітамін Е (альфа-токоферол): 0,525 мг
- Вітамін D (D2 + D3): 41 МО
- Вітамін К (філохінон): 0,15 мкг
Разом з білком і майже всіма вітамінами, яйця також містять різноманітні мінерали, включаючи кальцій, залізо, калій, фосфор, марганець, мідь, фтор, селен тощо, у невеликих кількостях. Велике яйце містить близько 72-75 Ккал енергії, прибл. 5 грамів жиру і незначна кількість вуглеводів.
Яйця також містять холін, який є дуже важливою поживною речовиною для розвитку мозку. Вони також містять лютеїн і зеаксантин; антиоксиданти, які корисні для захисту ваших очей. Яйце також збагачене незамінною жирною кислотою, лецитином, який діє як пом’якшувальний засіб.
Ретинол яйця дуже корисний для шкіри людини різними способами. Подібним чином присутність селену може захистити ваше тіло від пошкоджень, спричинених вільними радикалами.
Як яйце викликає прищі?
Деякі компоненти яйця за певних обставин справді можуть викликати прищі. Ось основні причини, які призводять до появи прищів у деяких людей.
1. Біотин як винуватець
Деякі люди вважають, що високий вміст біотину в яйцях є причиною появи прищів. Біотин – добре відомий компонент, який впливає на здоров’я вашого волосся і шкіри. Однак у надмірних пропорціях він може завдати шкоди.
Яйця містять біотин у великій кількості, і він покриває значну частину рекомендованих дієтичних норм (RDA). Надмірна кількість біотину може вплинути на надмірне вироблення кератину, спричиняючи гіперкератоз, який зрештою може призвести до появи плям.
2. Вміст йоду
Деякі люди звинувачують цей галоген у виникненні прищів. Вміст йоду в яйці може побічно викликати прищі. Але це відбувається як побічний ефект позитивної фіксації на вашому тілі. Збентежений? В середньому яйце містить 25 мкг йоду. Цієї кількості йоду достатньо, щоб почати очищення від фтору.
Фтор — це токсичний мінерал, який не виходить з організму легко і може навіть призвести до прищів. Йод може витіснити фтор з організму людини. Коли фторид виводиться з вашої системи, ваше тіло видаляє його разом із мертвою шкірою, потом або шкірним салом. Це може спричинити появу прищів. Таким чином, хоча вміст йоду в яйцях є корисним, саме фтор у вашій системі викликає прищі під час їх усунення.
3. Наявність надлишку прогестерону
Прогестерон в яйцях може бути ще одним винуватцем появи прищів. У той час як організм людини синтезує прогестерон самостійно, споживання додаткових гормонів у звичайній дієті може порушити природний гормональний баланс вашого тіла. Різке підвищення рівня прогестерону може призвести до появи плям.
Знову ж таки, результат може відрізнятися від людини до людини. Різні люди мають різні рівні толерантності та різні способи реагування на певні речі. Якщо ви приймаєте такі ліки, як протизаплідні препарати з високим вмістом прогестерону (рецептурна версія прогестерону), то надмірне споживання яєць може призвести до акне.
Можливо, ви бачили, як люди роками їдять яйця без проблем з прищами. Однією з можливих причин є вживання потрібної кількості яєць відповідно до потреб вашого організму. Тому краще стежити за споживанням яєць і вносити необхідні зміни, якщо у вас виникли проблеми з прищами.
4. Надлишок альбуміну
Альбумін — це різновид білка, який ваша печінка синтезує самостійно. Це важливий білок, який допомагає переносити вітаміни, гормони та ферменти в різні частини тіла. Але надмірне споживання зовнішнього альбуміну може вплинути на вашу травну систему. Таким чином, надлишок альбуміну може не розщеплюватися і не осідати у вашій лімфатичній системі.
Яєчний білок є багатим джерелом альбуміну. Коли вашій системі не вдається розщепити альбумін, він закупорює лімфатичну систему, викликаючи запалення. Це також може призвести до акне.
5. Синдром дірявої кишки
Це медичний стан, при якому токсини зі шлунка потрапляють у кров. Є деякі відомі винуватці цієї шлунково-кишкової проблеми, такі як молочні продукти, кукурудза, соя, глютен і, звичайно, яйця.
Разом із багатьма іншими симптомами, запалення у вашому тілі, проблеми зі шкірою, такі як вугри, висипання або екзема, є досить поширеними проявами синдрому негерметичної кишки.
Як дізнатися, чи яйця викликають прищі?
Найкращий спосіб дізнатися, чи є яйця причиною появи прищів чи будь-якого запалення, — це припинити вживання яєць на місяць. Якби яйця були причиною появи прищів або висипань, їх кількість зменшилася б протягом 10-15 днів після виключення яєць з раціону.
Для найбільш ефективного тестування вам також слід уникати випічки, що містить яйця.
Якщо ви підтвердите, що яйця є винуватцем ваших прищів на шкірі, ви можете або повністю відмовитися від яєць, або спробувати з’ясувати здатність вашої системи переносити яйця.
Визначаючи свій поріг переносимості яйцеклітин, пам’ятайте, що всі люди різні і мають свій унікальний поріг. Повільне повторне впровадження може бути ефективним способом знайти ваш індивідуальний поріг. Ви можете почати з одного яйця і почекати тиждень, щоб побачити, чи є видимий ефект. Якщо причиною прищів є яйця, це станеться протягом трьох днів після вживання яєць.
Таким чином, ви можете почати з одного яйця раз на тиждень. Оскільки мета полягає в тому, щоб визначити, скільки яєць ви можете спожити без будь-яких проблем, ви можете повільно збільшувати кількість яєць з плином днів і перевіряти. Однак бажано уникати споживання будь-якої їжі, яка викликає запалення.
Запобіжні заходи, якщо яйця викликають прищі
Якщо ви вже визначили яйця як фактор, що викликає прищі, не хвилюйтеся. Дайте своїй шкірі час відновитися природним шляхом або спробуйте деякі домашні засоби, щоб заспокоїти шкіру. Тим часом зменшіть споживання яєць, щоб запобігти подальшому подразненню. Ще один більш практичний варіант — негайно припинити вживання яєць і дати прищам час зажити. Потім, через місяць, ви можете спробувати знову ввести яйця в їжу, як пояснювалося вище.
Якщо ви вже перестали вживати яйця і все ще маєте проблеми з прищами, можливо, щось інше викликає запалення у вашому тілі.
Краще звернутися до дерматолога, щоб допомогти з прищами, не позбавляючи себе користі яєць.
Яка кількість яєць рекомендована?
Не існує фіксованої чи рекомендованої кількості споживання яєць. Кожна людина унікальна, і кожен має різні стани здоров’я або здатність переносити яйця. Згідно з недавнім дослідженням, в середньому здорова людина може споживати до семи яєць на тиждень. Одне ціле яйце або два білки на день можуть бути частиною збалансованої дієти.
Якщо у вас підтягнуте тіло без будь-яких проблем зі здоров’ям або ви не свідчили про будь-які проблеми зі шкірою, прищі або будь-які інші побічні ефекти, ви можете з’їдати до трьох яєць на день.
Висновок
Ваші звички регулярно вживати яйця можуть вплинути на стан вашого акне. Деякі компоненти яєць можуть викликати запалення. Якщо ви зіткнулися з яйцями, негайно припиніть споживання яєць і допоможіть своїй шкірі відновитися після вугрів. Після місячної перерви ви можете спробувати знову ввести яйця та визначити свою індивідуальну толерантність до яєць. Навіть після повного видалення яйця, якщо проблема з прищами не зникає, не зволікайте, зверніться до свого дерматолога. Добре знайте свою шкіру, щоб зрозуміти, які інгредієнти їй найкраще підходять.
Архіви
- Листопад 2024
- Жовтень 2024
- Вересень 2024
- Серпень 2024
- Липень 2024
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Серпень 2023
- Липень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Липень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Серпень 2020
- Липень 2020
- Червень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019