Зміст
Патчі — популярна б’юті-новинка для догляду за обличчям. Спочатку просочені корисними речовинами міні-маски на тканинній основі з’явилися в Кореї, а пізніше поширилися по всьому світу. Що собою являють патчі, які вони бувають, для чого потрібні і як правильно ними користуватися, пояснили видання Marie Claire, Elle і Voice.
Що таке патчі?
Патчі — це невеликі фігурні пластирі, просочені рідким розчином корисних для шкіри речовин. Їх класифікують за кількома критеріями:
- матеріалом виготовлення (тканинні, гідрогелеві);
- складом (рослинні екстракти, ламінарія, колаген, вітаміни A, C, E, маточне молочко, зміїна отрута, коензим Q10);
- способом застосування (одноразові, багаторазові);
- формою (поділяють залежно від локалізації на обличчі).
Розглянемо детально кожен вид.
Для шкіри обличчя
Головне завдання цих гідрогелевих або тканинних кружечків — боротьба з акне. Гідрогель — желеподібна маса, що містить величезну кількість цінних компонентів (мікрочастинки плаценти, рослинні екстракти). Цей матеріал здатний утримувати велику кількість вологи, завдяки чому патчі з гідрогелю активно зволожують шкіру і забезпечують її корисними речовинами.
З внутрішньої сторони, яка стикається зі шкірою, патчі для обличчя просякнуті спеціальним лікувальним складом на основі:
- саліцилової кислоти;
- олії чайного дерева;
- ніацинаміду;
- гідроколоїдів.
Крихітні пластирі клеяться на прищик і створюють ефект вакууму, що не допускає потрапляння пилу і бруду, допомагає увібрати зайву вологу і витягнути бактерії з вогнища запалення. Видання Elle Girl стверджує, що вони бувають круглі та прозорі або у формі квітів, ягід чи фруктів.
Для губ
Для чого потрібні патчі для губ? Вони швидко й ефективно усувають сухість шкіри, знімають лущення і загоюють дрібні тріщинки. Найчастіше такі патчі виготовляють з гідрогелю і просочують гіалуроновою кислотою, оліями і колагеном. Їх приклеюють на всю зону губ, вони мають такі ефекти:
- живлять і зволожують шкіру;
- усувають дрібні зморшки;
- роблять губи більш м’якими і здоровими на вигляд.
Видання про моду і красу Elle стверджує, що патчі для губ є чудовим SOS-засобом на осінь і зиму.
Патчі для очей
Для чого потрібні патчі для очей? Косметичні патчі призначені для догляду за ніжною шкірою навколо очей. Вибирати їх слід залежно від активних інгредієнтів спрямованої дії. Згідно з твердженням Marie Claire, за призначенням міні-маски для очей бувають:
- Зволожувальні — насичують тканини вологою і комплексом вітамінів.
- Розгладжувальні — діють подібно до ботокса, блокуючи міміку обличчя. Найчастіше містять колаген, гіалуронову кислоту, колоїдне золото.
- Живильні — спрямовані на комплексне оздоровлення шкіри. Мають у складі ретинол, плаценту, перлову пудру.
- Омолоджувальні — запускають механізми природного омолодження. Їх виготовляють на основі активних компонентів: колагену, пептидів, коензимів, екстрактів водоростей, ікри, женьшеню.
- Протинабрякові — зменшують мішки під очима. Містять кофеїн, екстракт зеленого чаю. Тримати такі патчі необхідно довше, ніж інші (близько 20-30 хвилин).
У чому ефект патчів? Тканинні та гідрогелеві патчі просякнуті косметичним складом з високою концентрацією активних речовин. Моментальний результат після застосування міні-масок пов’язують зі щільним приляганням основи до шкіри, що забезпечує глибоке проникнення цінних компонентів в епідерміс.
Поради та правила використання патчів
Косметичні патчі — універсальний засіб миттєвої дії, який за короткий час здатен перетворити шкіру, зняти запалення, зменшити набряклість і зняти сліди втоми. Головні правила використання патчів:
- Застосовуйте одноразово. Не варто їх опускати в розчин, що залишився в індивідуальній упаковці, і через деякий час наклеїти повторно. Після розкриття пакета патчі стають нестерильними, з’являється ризик занести інфекцію.
- Не тримайте довше, ніж потрібно. Протягом перших 1 5-20 хвилин патчі передають активні компоненти і вологу, після відбувається зворотний ефект.
- Не клейте на ніч. Вночі шкіра має дихати і відпочивати, пластирі не дають їй такої можливості.
- Зберігайте упаковку з пластирами за кімнатної температури.
- Помістіть будь-які патчі в холодильник перед використанням. Охолоджені патчі будуть швидше знімати набряклість і покращувати мікроциркуляцію ділянки навколо очей.
Як правильно використовувати патчі? Правила нанесення косметичних патчів відрізняються залежно від зони нанесення:
- Шкіра обличчя. Перед тим як приклеїти крихітні патчі від прищів, шкіру обличчя необхідно очистити. Умийте обличчя з пінкою або делікатним мильним засобом. Ретельно витріть обличчя, щоб прибрати зайву вологу. Зніміть патч з упаковки чистими пальцями або пінцетом. Приклейте його на прищик і залиште на ніч. Вранці зніміть і протріть запалене місце антисептиком. Продовжуйте використовувати патчі, поки запалення повністю не мине.
- Губи. Щоб маска подіяла, важливо очистити шкіру і провести відлущувальні маніпуляції. Нанесіть на шкіру навколо губ м’який скраб, злегка потріть і змийте теплою водою. Самі губи помасажуйте м’якою щіткою. Дістаньте з упаковки маску й акуратно розподіліть її на губах. Витримуйте 15-30 хвилин. Протягом цього часу не можна розмовляти, пити, облизувати губи. Після використання акуратно відклейте патч, засіб, що залишився, акуратно розподіліть по губах і поплескуючими рухами вбийте в шкіру. Відразу нанесіть на губи гігієнічну помаду (це допоможе «запечатати» вологу в шкірі). Живильні маски для губ використовуйте не частіше 2-3 разів на місяць, відлущувальні — 1-2 рази на тиждень протягом 3 місяців.
- Очі. Видаліть косметику, ретельно очистіть шкіру (вмийтеся або зробіть скрабування). Видаліть зайву вологу чистим рушником. Розкрийте упаковку, дістаньте патчі та приклейте їх під нижню повіку. Залиште патчі на 15-20 хвилин. Після рекомендованого на упаковці часу зніміть пластирі плавним рухом від носа до скронь. Журнал Voice, посилаючись на б’юті-блогера Елю Булочку, пропонує використовувати патчі особливим способом, щоб досягти ефекту підтяжки: клейте 2 пари пластирів тонким боком до носа. Другу пару патчів клейте прямо поверх першої з невеликим відступом, щоб кінець верхніх патчів виходив за область повік. Так прилягання по центру буде сильнішим, що забезпечує краще проникнення корисних компонентів у шкіру.
Чи потрібно мити обличчя після патчів? Умивати обличчя після застосування патчів не рекомендують. Після зняття пластирів залишки засобу необхідно вбити в шкіру легкими поплескувальними рухами. Наприкінці процедури можна нанести легкий крем або гель для повік. Він допоможе утримати вологу, захистити шкіру від зовнішнього середовища і підтримати ліпідний бар’єр.
Коли користуватися патчами — вранці чи ввечері? Косметичні пластирі, просочені цінними речовинами, краще наносити вранці: вони знімають набряклість, насичують шкіру корисними компонентами, заряджають і зволожують. Увечері патчі не принесуть користі.
Косметичні патчі — швидка допомога для обличчя. Вони допомагають швидко усунути прищі та запалення, зменшують набряклість і синці під очима, захищають губи від сухості. Унікальні пластирі поєднують у собі функції крему, сироватки та маски. Правильне використання патчів гарантує миттєвий, але нетривалий ефект.
Архіви
- Листопад 2024
- Жовтень 2024
- Вересень 2024
- Серпень 2024
- Липень 2024
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Серпень 2023
- Липень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Липень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Серпень 2020
- Липень 2020
- Червень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019