Зміст
Породи собак з довгими вухами приваблюють багатьох, тому часто великі кучеряві вушка стають основою придбання цуценя. Практично всі мультяшні і іграшкові пси володіють цією ознакою. Але подібну особина з обвислими вухами, як правило набуває не будь-хто хоче собаківник.
Особливості довговухих порід
Такі пси відрізняються граціозністю і фактурою. Однак великими висячими вухами володіють тільки собаки мисливських порід, яким вони необхідні абсолютно не для краси.
Довгасті раковини збільшують нюх пса, тому під час бігу низькорозташовані мочки змітають з землі дуже дрібні частинки, посилюючи запах видобутку.
Для утримання такої породи в умовах міста, доведеться забезпечити собаці правильне утримання. Їй потрібні активні прогулянки та ігри на чистому повітрі – біг, стрибки, догонялки. Дефіцит руху підштовхне ожиріння і розвиток повільності, що погано відобразиться на здоров’ї і характері.
Довговухі породи схильні до запалення слухових проходів внаслідок їх поганої вентиляції. Це потрібно брати до уваги всім власникам.
Найпоширеніші породи собак з довгими вухами
Подобаються собаки з висячими вухами – тоді слід детальніше дізнатися про кожну породу. Адже великі раковини зустрічаються у псів з дуже різноманітними звичками і смаками.
Бішон-фрізе
Навіть у дорослому віці собаки зберігають щенячу грайливість і щедрість, люблять дитяче суспільство і готові копатися з малюками добу безперервно. Тому такі особини відмінно уживуться в сім’ях з дітьми.
Схожий на повітряну кульку, Бішон-фрізе відрізняється міцною статурою і міцним здоров’ям. Але сторожовий пес з малятка не вийде. Однак він зуміє подружитися з іншими породами, оскільки позбавлений агресії.
Порода підійде для людей схильних до алергії, так як їх шерсть не провокує розвитку даного захворювання. Але самі собаки схильні до харчової алергічної реакції.
Важливо стежити за раціоном домашнього улюбленця з юного віку. Заборонено годувати подібних собак останками їжі.
Кокер-спанієль
Більш поширена і часто зустрічається порода собак з хвилястими довгими вухами. Вони відрізняються різним забарвленням: коричневий, золотистий, попелястий, чорний, білий, плямистий. Всі володіють добрим, але непосидючим характером.
У кокер-спанієля є» зведений » брат-Спрінгер-спанієль. Собаки схожі і зовні, і за характером. Тільки одна відмінність-в розмірах. Спрингер набагато більший.
Високі красунчики не залишать байдужим всіх, хто любить собак з довгими обвислими вухами. Найяскравіші представники цієї породи німецькі або блакитні.
Такі пси завжди раді активним заняттям. Це справжній згусток енергії, готовий невтомно грати в догонялки або приносити м’яч. Дог-слухняний компаньйон і чудовий захисник. Він самовіддано охороняє власника і його будинок. Всі представники породи володіють сильним характером, тому правильна дресирування і раннє виховання важливі. Під час занять псів вчать долати труднощі. Але тренувати вихованця повинен фахівець.
Такса
Найдавніша норна порода. Наші предки застосовували невисоких вухатих собак в полюванні на диких тварин, що живуть в норах. В подальшому такс стали розводити в умовах міста, і вихованець відмінно освоївся з проживанням в приватних квартирах і будинках.
У породі поєднуються: хоробрість, прихильність до власника, дружелюбність і уживчивость. Це-витривалі і енергійні пси з гострим нюхом. Правильне виховання і дресирування зроблять собаку ідеальним компаньйоном.
Подовжене тіло, висячі вуха і карликові лапи – незважаючи на наступні характеристики, такса виглядає вишукано і ідеально. Висота в холці у середнього представника породи буде приблизно 24 см, а вага не буде більше 10 кг.
Такса не виносить, коли її ігнорують або залишають одну. Вона любить, коли господар розмовляє з нею або грає. Охайна тварина відмовиться гуляти, якщо на вулиці дощ і сльота.
Собаки відрізняються спокоєм і впертістю, високим інтелектом, акуратністю і товариськістю. Така особина-ідеальна тварина для проживання в квартирі. Вона швидко подружиться з усіма домочадцями і стане їм реальним другом.
Чихуахуа
Так називається сама дуже маленька порода. Це милий і в міру активний вихованець, який раз і назавжди закохується у власного власника. Однак безмежна лояльність не заважає йому мати свою думку з кожного приводу.
Акуратна і охайна чихуахуа сподобалася світським модницям, які носять її в дамських сумочках. Недолік породи-непереносимість холоду. Тому перед тим як вийти гуляти в мороз, вихованця слід надіти або укутати.
Чихуахуа-порода-рекордсмен. У Пуерто-Ріко зареєстрована Міллі, яка важила 180 гр. при зрості 6,5 см.
Середня вага собак не буде більше 3 кг, а зріст 24 см.вони ревниві, вимагають нероздільної уваги власника. Однак варто лімітувати активність вихованця, оскільки його слабкі кістки легко можуть поламатися.
Бассет-хаунд
Гонча порода собак з унікальною зовнішністю. Масивне тіло, короткі ноги, висячі великі вуха і сумний погляд не дадуть можливості забути бассет-хаунда. Висота в холці не буде більше 40 см, а вага може досягати 25-30 кг.
Виведена порода для полювання на дрібних диких тварин (лисиць, кролів і борсуків). Одночасно вихованець-чудовий компаньйон, добрий, помірний і доброзичливий. Пси швидко проходять навчання, володіють гучним голосом.
Міцне здоров’я і відсутність спадкових захворювань забезпечує бассет-хаунду довге і щасливе життя.
Фален і папільон
Представники таких порід дзеркально схожі. Відмінність тільки в формі постановки раковин. Невелика собачка з великими стоячими вухами іменується папільон, з лежачими – фален. В іншому вихованці однакові. Мають насичений довгою шерстю, доброзичливим, грайливим, рухливим характером. Такий домашній улюбленець принесе в сім’ю щастя і чудовий настрій. Невеликі вихованці швидко звикають до власника і люблять його все життя.
Бігль
Мисливська порода з довгими обвислими вухами. Це реальні Гончі. Вони невтомні, енергійні, люблять рухливі ігри та прогулянки. Підкорюють всіх власним чарівністю і ласкавим характером. Хороший нюх, швидка реакція, витривалість дозволяють успішно застосовувати біглів на полюванні.
Мускулисте ідеально складене тіло робить породу неймовірно симпатичною. У холці пес може досягати 40 см при вазі 16 кг.
Китайська чубата
Біла собака маленького розміру нагадує іграшку з супермаркету. Це виключно квартирний вихованець, який відмінно адаптований до проживання поруч з людьми.
Китайська чубата володіє неповторною якістю. У неї відсутня шерсть на тулубі.
Великі вуха нагадують локатори і розміщені по сторонах. Вони покриті довгою рідкісною шерстю, яка візуально розширює їх розмір. Миловидні приємні китайці завжди знаходяться в русі. Однак якщо власник зайнятий, собака ніколи не потурбує його. Буде віддано чекати власної черги.
Той-тер’єр
Коричневі, руді, плямисті і чорні собаки з гострими вухами, які завзято стирчать вгору, дуже швидко привертають увагу міні-розміром і дуже високою енергійністю. Створюється враження, що великі раковини дісталися їм від іншої породи, настільки вони величезні.
Малюки ні хвилини не сидять на місці. Їм потрібно виплеснути вироблювану енергію, і вони із задоволенням це роблять. Доброзичливість і грайливість перетворюють їх в чудових друзів для дітей. Вони швидко звикають до господаря, стають вірними компаньйонами і надійними охоронцями.
Празький крысарик
Екзотична для Росії порода, про існування якої не всі знають. Її часто плутають з той-тер’єрами і малюками чихуахуа. Ратлики (так називають празьких крисариків) – це міні-собачки зі стоячими вухами. Не звертаючи уваги на скромний розмір безстрашні і енергійні. Вони без роздумів кинуться на ворога. Але у власній родині будуть дуже ласкавими і відданими друзями.
Їм не потрібно своєрідний догляд. Шерсть вичісують 1 раз в 3 дні гумовою щіточкою. Купають лише в разі гострої необхідності. Крисарики ненав’язливі, але люблять зіграти з господарем. Люблять дітей, готові копатися з ними годинами.
Англійський сетер
Собака-справжній мисливець. Тому граючи, так цікавиться, що не помічає нічого навколо і не реагує на команди. Це один недолік породи. Особина добра, що яскраво вимальовується при контакті з дітьми.
Англійський сетер не виносить самотності і кожен раз потребує контакті з господарем.
Порода повністю позбавлена гена агресивності, проте підозріло ставиться до незнайомців. Довга шовковиста шерсть вимагає спеціального догляду. Однак подібні собаки страждають від метеоризму, тому їм необхідно правильно складати раціон.
Прекрасні умови утримання-власний будинок з великою ділянкою, щоб вихованець мав можливість виплеснути накопичену енергію. Особина підходить завзятим мисливцям і фанатам піших подорожей.
Ши-тцу
Мила, шикарна, унікальна-подібні характеристики собаці дають ті, хто вперше її побачив. Але дитина відрізняється сміливістю і дуже високою самооцінкою. Специфічна особливість породи-насичена довга шерсть з ущільненим підшерстям. Широкі, звисаючі вуха роблять собаку схожою на хризантему.
Манірна ши-тцу недовірливо ставиться до незнайомців, тому дивиться на них зверхньо. Однак перше враження-оманливе. Такі вихованці люблять перебувати у всіх на виду, не виносять зневажливого ставлення. Вони можуть делікатно почекати, бачачи, що Володар зайнятий.
Дратхар
Ще одна назва собаки-німецький Жорсткошерстий пойнтер. Виділяється великим інтелектом, швидкою навчаністю, рухливістю і вірністю власнику. Такі особини не виносять нічогонероблення. Їм важливо бути корисними, тому вони намагаються допомогти господареві в будь-якій роботі.
Назва породи викликана жорсткою короткою шерстю, яка вважається їх особливістю.
Дефіцит активних ігор і прогулянок псує характер дратхара. Він стає агресивним і некерованим. Тому вихованця втягують в спортивні заняття, пробіжки і рухливі ігри на чистому повітрі.
Собаки такої породи стануть відмінними охоронцями і не вимагають особливого догляду. Вичісують їх 1 раз в 2-3 дня і вищипують підшерсток під час линьки. Важливо, щоб шерсть залишалася жорсткою.
Пудель
Собаки цієї породи викликають асоціації із задоволенням, дитинством, добротою. Вони схожі на м’яку іграшку, нездатну на агресію і злість.
Високий інтелект і здатність швидко навчатися дозволяють цуценятам легко заволодіти новими здібностями. Приємні і комунікабельні пуделя дуже швидко стають фаворитами всієї родини, співіснують з іншими домашніми вихованцями, в тому числі і кішками.
Тривала розлука з господарем виявляється основою пригніченості у подібних тварин.
Насичена кучерява шерсть собаки потребує спеціального догляду. Потрібно систематична стрижка і вичісування. Необхідно 1 раз в 3 дні оглядати їй зуби, очі і вуха, очищати їх раз в 7-10 днів.
Відповідно до збільшення пуделів ділять на 4 різновиди:
- тієї (до 27 см.);
- міні або карликові (до 35 см);
- середні (до 50 см);
- звичайні або великі (до 60 см).
Рекомендації для догляду за вухами
За довгими висячими вухами у собак потрібен спеціальний догляд. У нього входять:
- Регулярний (1 раз в 3-5 днів) огляд слухових ходів;
- щотижнева чистка вух дитячими серветками (з маслом календули або ромашки) і ватяними паличками, заздалегідь змоченими в теплій кип’яченій воді;
- курсове закопування спеціалізованих крапель у вуха;
- попередження проникнення води в раковини.
Собаки зазначених порід схильні до запальних захворювань і вушних інфекцій. Інфікування відбувається внаслідок попадання грибка або вірусу в слуховий канал. Також основою хвороби стають кліщі або потрапляння чужого тіла.
Супроводжується хвороба сверблячкою, відразливим запахом і виділеннями. Це привід для звернення до ветеринара.
Є дуже багато порід собак, що володіють висячими або стоячими великими вухами. Але вибір конкретного виду різновиди, залежить від смаки і підготовленості самого власника.
Архіви
- Листопад 2024
- Жовтень 2024
- Вересень 2024
- Серпень 2024
- Липень 2024
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Серпень 2023
- Липень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Липень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Серпень 2020
- Липень 2020
- Червень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019