Зміст
Аномальні зміни в області суглобів називаються артритами. Відрізняються зміни швидким стиранням тканин хряща, що в результаті призводить до серйозних патологічних процесів.
Хрящ корисний для додаткового пом’якшення і пом’якшення, і при відсутності правильної роботи суглоба, починає страждати кісткова тканина.
При розвитку артриту у кішок, відбувається запалення і набряк суглобів, провокуючи сильні болі у тварини.
У зоні ризику-кішки середнього і похилого віку. Дегенеративне зміна в суглобі, провокує появу болю постійного характеру і впливає на життєве зручність кішки.
Завдання власника-не допустити виникнення процесів запалення в суглобах у улюбленця.
1. Постійна диспансеризація
Істотна складова попередження розвитку артриту-постійна диспансеризація. Процес запалення в суглобі призводить до повільної втрати міцності тканин, викликаючи невірний рух кісток в самому суглобі. Тиск кісток на тканини суглоба призводить до руйнування хряща, провокуючи в подальшому часті запалення і біль. Спочатку біль вимальовується зрідка, виникаючи після довгого відпочинку. Згодом, з появою захворювання, артрит про себе нагадує регулярно.
Артрит неможливо лікувати повністю, але його можна не допустити або ж не дозволити розвитку складнощів. Проведення постійної диспансеризації дасть можливість не допустити розвиток патологічного процесу. На огляді ветлікар зможе оцінювати небезпеки раннього стирання хряща, можливо знадобиться призначення лікарської терапії на ранній ступеня хвороби.
2. Не допускати ожиріння
Однією з причин швидкого зношування суглобів стає надмірна маса тіла. Господарі кішок дуже часто підгодовують тварина їжею з власного столу, ніж провокують не тільки жебрацтво, а й розвиток ожиріння. Стан це набагато небезпечніше, ніж може здатися. Адже страждають не тільки суглоби, але і ряд органів знаходяться всередині.
Перш за все ожиріння погано проявляється на роботі ендокринної та судинно-серцевої системи.
Причинами ожиріння, крім постійного і калорійного годування, стають:
- схильність на вродженому рівні;
- вік тварини (почавши з 5-ти річного віку, активність кішок зменшується, що призводить до набору ваги);
- психологічний дискомфорт і стресовий стан у тварини;
- зміни гармонів, в тому числі і на тлі кастрації, як у самок, так і у самців.
Тварини, які страждають від ожиріння, схильні до великого ризику розвитку цукрового діабету і ослаблення імунного захисту. На цьому тлі не виключено ризик розвитку інфекційних хвороб і проблем в сечостатевій сфері.
Завдання власника-забезпечити тварині правильний раціон харчування. Це дасть можливість захистити вихованця не тільки від розвитку артриту та інших проблем з суглобами, але і надасть можливість зберегти хорошу роботу внутрішніх систем організму.
3. Вітамін
З метою усунення розвитку артритів у кішок, важливо дивитися не тільки на поживність харчування, але і його користь. У складі кормів для кішок зобов’язані бути необхідні мікроелементи, вітаміни та інші речовини.
Важливими для нормальної роботи хряща є подібні речовини як глюкозамін і хондроїтин. Це деталі самої хрящової тканини, що забезпечують підтримку рівня вологи в тканинах, роблячи їх більш гнучкими. Хондороітин має протизапальну властивість, а Глюкозамін збільшує кількість гіалуронату, необхідного для адекватного стану сполучної тканини.
Важливо щоб в раціоні домашньої кішки було присутнє ідеальне кількість фосфору і кальцію, які беруть активну участь в процесі формування тканинних кісткових структур. Для правильного засвоєння кальцію і фосфору, потрібно наявність вітаміну Д3.
У раціоні улюбленця повинні також перебувати:
- Марганець-бере участь в процесі засвоєння організмом глюкозаміну і корисний для формування кісткової тканини, паралельно знімаючи навантаження з схильних до механічної дії структур;
- селен-ключовий компонент харчування, виконуючий функції антиоксиданту і дає можливість колагену синтезуватися краще;
- токоферол-потужний антиоксидант, що гальмує процеси природного старіння клітин;
- аскорбінова кислота або вітамін З-зміцнює природний захист організму;
- вітамін А-корисний для збільшення швидкості регенерації пошкоджених тканин.
Перед тим як давати власній кішці комплекси вітамінів і мінералів, рекомендується отримати консультацію з ветлікарем. Він допоможе вибрати хорошу біологічно активну добавку до раціону.
4. Запобігання переохолодженням та обмороженням
Не можна допустити, щоб вихованець переохолоджувався. Це потрібно не тільки для усунення розвитку застуд. Лежання на холодній підлозі або ж знаходження тварини в холодному і сирому приміщенні, погано проявляється на стані і функціях суглобів. В результаті постійного переохолодження розвиваються запальні процеси в області зв’язок і суглобів кінцівок. Потроху розвивається артрит, від якого неможливо позбутися.
З метою попередження розвитку артриту доводиться стежити за тим, щоб тварина нетривалий час гуляло в мокру і сиру погоду, якщо вихованець має безкоштовний доступ на вулицю. Після купання важливо не тільки промаківать шерсть, але і додатково її сушити. Процедура потрібна для швидкого просушування підпушок.
Необхідно відзначити, що одна з причин, чому кішки не люблять купатися – наявність густого підшерстя. При намоканні він доставляє тварині дискомфорт, довго сохне і при знаходженні кішки на протязі буде причиною застуди.
5. Обов’язкова фізнагрузка
Для підтримування роботи суглобів надзвичайно важливо створювати для кішки умови, що дозволяють підтримувати фізичну витривалість і силу тварини. Невеликі кошенята-природжені хижаки. Під час активних ігор, наприклад як гонитва або ж переслідування «противника» (дуже часто ноги власника), кішка тренується і знаходить вихід зібралася енергії.
Кішкам потрібні тренування, навіть в тому випадку, якщо господареві може здатися це абсурдним. Вважається, що грати достатньо лише з цуценятами. Але фахівці відзначають, що спільні ігри з домашньою кішкою сприятливо позначаються на здоров’ї вихованця.
Можна вибрати для улюбленця більше десяти видів фіз. активності:
- Гра з іграшками. Невеликі кошенята і молоді кішки в багатьох випадках абсолютно не проти зіграти з пір’ям на мотузці або ж спеціальної вудкою. Природжені мисливці люблять переслідування і атаку. У спеціальних магазинах для тварин існує дуже багато іграшок, приготованих для кішок. Звернути власну увагу можна на іграшки-вудки з пір’ям на кінці, штучні мишки або пташки наповнені котячою м’ятою, м’ячики з дзвінким наповненням всередині.
- Спільні ігри з господарем. Як і з маленьким цуценям, з кошеням можна і необхідно грати разом. Спільні веселі ігри не тільки дозволяють тварині виплеснути накопичену енергію, але і навчитися взаємодіяти зі світом навколо. Відзначено, що ті кішки, які частіше грають в спільні ігри з власними господарями, мають більш тісний зв’язок.
- Прогулянки на вулиці. Проживаючи в умовах міста, кішки нечасто, а іноді ніколи, не виходять на вулицю. Але все таки, прогулянки з кішкою на повідку — нормальна практика. Зрозуміло необхідно добре підготуватися, підібравши необхідні аксесуари для прогулянок з кішкою. Однаково важливо з найперших днів перебування кошеня в будинку навчити його носити нашийник з повідцем. Перші прогулянки повинні бути в будинку або ж на сходовій клітці, тривалістю в пару хвилин. Кожен день прогулянки стають більше в часі. Експерти рекомендують підбирати не просто нашийник з повідцем для кішки, а спеціалізовану шлею, щільно охоплює тулуб тварини, запобігаючи можливість кішки вирватися і втекти.
Постійні прогулянки або спільні ігри з кішкою – дають можливість зберегти здоровий стан суглобів вихованця.
У комплексі з збалансованим харчуванням і наявністю постійних планових перевірок у ветлікаря, можна домогтися гарних результатів, уникаючи не тільки розвитку артриту у тварини, але і безлічі інших патологій.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Архіви
- Листопад 2024
- Жовтень 2024
- Вересень 2024
- Серпень 2024
- Липень 2024
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Серпень 2023
- Липень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Липень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Серпень 2020
- Липень 2020
- Червень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019