Зміст
У більшості випадків вважають, що домашні кішки звикають ні до власника, а до місця проживання. Чого не скажеш про собак, які надзвичайно сильно прив’язуються до людей.
Ці вихованці настільки люблять власних господарів, що починають сумувати і можуть навіть захворіти при довгій відсутності власника. Якщо ж відбувається так, що собака розлучилася з господарем назавжди, тварина може померти.
Зрозуміти, що собака сумує за власним власникові, можна по її поведінці. .
1. Сидить біля дверей або вікна
Нудьгуюча за власним господареві собака довго сидить поруч з дверима або ж біля вікна. Процес очікування болісний для вихованця, адже для будь – якого собаки розлука з господарем-стрес. Деякі тварини переносять його важче, поводяться тривожно, нервують, У інших же нудьга може виникати менш відверто.
Чекаючи улюбленого власника, собака виляє хвостом поруч з вікном, з нетерпінням чекаючи зустріч. Деякі вихованці здатні відрізняти звук автомобіля власника від звуку інших ТЗ, тому починають кидатися до вікна вже заздалегідь знаючи, що приїхав їх улюблений «ватажок зграї».
Зоопсихологи рекомендують обов’язково висловлювати увагу в перші хвилини зустрічі з собакою. Таким чином, вихованець буде знати, що чекав недаремно.
2. Слід за Вами по всьому будинку
Зрозуміти, що собака сильно сумує за відсутності власного власника можна ще з поведінки. Як тільки господар збирається на роботу, вихованець починає активно слідувати за власним господарем по п’ятах. Тварина намагається максимально потрапляти на очі до господаря. Така ж поведінка зустрічається і після повернення власника. Вихованець ходить за господарем, паморочиться біля ніг, треться і намагається заплигувати на руки.
Якщо ж пес має більш спокійним і врівноваженим характером, показувати, що нудьгував, він буде інакше – поклавши голову на коліна або ж м’яко облизуючи руки. Таким чином, собака не застосовуючи інші сигнали, показує власну лояльність і повагу.
3. Скиглить коли ви збираєтеся йти
Коли людина збирається виходити з дому і не бере з собою вихованця, він може помітити, що вихованець лягає на підлогу поруч з господарем, прагнучи показати всю власну ніжність і лояльність. Деякі вихованці починають скиглити навіть на кроці зборів власника. Після відходу власника, туга і нудьга у тварини збільшується, вихованець починає вити. Подібна поведінка може зберігатися на весь день, доставляючи незручність сусідам.
У даних випадках потрібно робити заходи.
Щоб тварина не відчувала себе самотньо, рекомендується залишати включеним радіо на кухні або в кімнаті. Таким чином, собака буде відчувати присутність людини поруч і не буде так сильно сумувати.
Важливо починати привчати собаку перебувати однієї з наймолодшого віку. Стимулювати поведінку цуценя, який почав скиглити, небажано.
Фахівці не радять заходити в приміщення відразу, як тільки собака почала жалібно скиглити. Необхідно дочекатися, щоб тварина заспокоїлося самостійно і було в спокійному стані не менше 5 хвилин. Потім можна зайти і похвалити вихованця.
Менше відчувати себе самотньою собаці дає можливість і спільне проведення часу. Знаючи, що тварина сильно сумує за господарем, бажано довго гуляти з собакою перед виходом. Гарненько нагулявшись, вихованець не знайде часу сумувати і буде довше спати під час відсутності власного господаря.
Володар повинен запам’ятати важливо тут-стимулювати собаку, коли вона скиглить, не можна. Навіть намагаючись заспокоїти скулящего вихованця, можна домогтися зворотного ефекту. Собака буде сприймати жалість з боку господаря як похвалу діям.
При цьому не варто:
- кричати на тварину-це провокує образу і набагато більше побічних дій з боку вихованця;
- фізично карати собаку — можна викликати агресію або спровокувати сумнів з боку собаки.
4. Знищує ваші речі
Часто господарі цуценят скаржаться, що їх вихованці псують меблі, гризуть взуття і залишають калюжі по всьому будинку в їх відсутність. Це одна з ознак того, що вихованець сумує за власним власникові. Нудьгу можна прикрасити, якщо залишати улюбленцю перед відходом іграшки. Експерти радять не давати тварині відразу багато іграшок. А справа вся в тому, що тварина може загубитися і зовсім перестане грати з іграшками.
Важливо, щоб лежанка у собаки була зручною. Перед відходом власника також бажано, щоб улюбленець був ситим. На певний період часу відсутності господаря, можна залишати вихованцеві «довгограючі» ласощі. Це можуть бути:
- М’ячики зі значною міцністю, зроблені з гнучкого матеріалу, зроблені так, щоб при розгризання не травмувати пащу собаки.
- Надійні іграшки у вигляді молекули з отвором. У спеціалізовану порожнину можна вставляти ласощі, щоб гра була ще більш захоплюючою для тварини.
- Хрящ. Особливо довгограючим вважається лопатковий хрящ, тварина буде довго його розгризати. Крім скорочення часу очікування власника, розгризання хрящів дає можливість очищати поверхню зубів від нальоту, тренувати м’язи щелеп тварини, покращувати моторику шлунка і оберігає виникнення поганого запаху з пащі собаки.
5. Не їсть поки Вас немає вдома
Іноді нудьга по господареві настільки сильна, що тварина не доторкається до їжі. Якщо в будинку залишаються члени сім’ї, а головного господаря немає, собака може навіть не підходити до власної мисці. В основному, подібна поведінка з’являється в щенячьем віці і називається емоційною залежністю. Її не слід плутати з прихильністю.
Чуттєва залежність цуценя до господаря сформіровивается до віку 3-х місяців. У цей період володар несвідомо намагається більше проводити часу з маленьким вихованцем, часто бере на руки і по-всякому тискає. Варто пам’ятати, що цуценя привчити залишатися хоч і на короткий час одному, простіше, ніж вже доросла тварина. Залишати маленького вихованця на самоті в кімнаті рекомендується на 10-15 хвилин. При цьому варто ігнорувати спроби відкрити двері, скиглення, дряпання двері і гавкіт. Не потрібно запускати вихованця, поки він не заспокоїться. Як тільки це станеться, тварина необхідно похвалити.
- Влаштовувати короткочасні прощання, з метою навчання. Бурхливі сцени прощання — не дуже хороше рішення. Бажано привчити улюбленця до того, що прощання – проста рутина, як для власника, так само і для тварини. Кінологи не радять починати ігри з собакою перед відходом. Розігравшись, вихованець буде жадати продовження, а володар в цей час просто піде у справах, змусивши тварина засмутитися і почати сумувати.
- Зайняти тварина на певний період часу власної відсутності. Щоб вихованець не нудьгував, необхідно забезпечити йому хорошу прогулянку, щоб вивільнити додаткову енергію, а ще залишити іграшки для розвитку з ласощами всередині, довгограючі в’ялені ласощі. Тим собакам, які скиглять, залишившись на самоті, можна залишати включеним телевізор або радіо.
Також у продажу є нестандартні феромони, які змушують вихованця «взяти себе в руки», і седативні засоби, що прибирають зайву нервозність. Але, зоопсихологи рішуче не рекомендують займатися фармакологічними препаратами, призначеними для спокою тварини без підготовчої консультації з ветлікарем. Необхідно не забувати, що всі собаки, як і люди, індивідуальні. На якихось вихованців феромони впливають сприятливо, тоді як інші можуть ставати безмірно збудливими або навіть висловлювати агресію.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Архіви
- Листопад 2024
- Жовтень 2024
- Вересень 2024
- Серпень 2024
- Липень 2024
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Серпень 2023
- Липень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Липень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Серпень 2020
- Липень 2020
- Червень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019