Зміст
Ожиріння у собаки викликає великий ряд патологічних змін в системах організму. Перш за все якщо є наявність надмірної ваги у вихованця, страждають суглоби і серцево-судинна система. Потроху, з появою патологічного процесу, залучаються і інші органи.
Ожиріння може стати навіть основою загибелі тварини.
Діагностоване у собаки ожиріння вимагає термінового проведення коригування харчування. Ветлікар допоможе вибрати дієту і зменшити кількість кілограмів. В іншому випадку, організм страждає від ожиріння тварини буде потроху приходити в непридатність.
Надмірна вага-це навантаження на суглоби і серце перш за все. Серцевому м’язі потрібно перекачувати набагато більше крові по судинах, щоб доставити всі поживні речовини. Відсутність терапії-прямий шлях до розвитку атеросклерозу у тварини і ішемічного хвороби серця.
Тому необхідно розуміти, до чого призводить регулярне переїдання собаки і як його не допустити.
1. Цукровий діабет
Одне з складнощів, що виникає на тлі ожиріння – цукровий діабет.
В результаті уповільнення метаболізму у собак з великою вагою порушуються процеси обміну. Вони відрізняються підвищенням рівня глюкози в кров’яному руслі. Збільшується відсоток вмісту цукру і в сечі. Гормон інсулін, головне завдання якого, переробляти надходить глюкозу, не може впоратися з власними функціями.
На перших кроках розвитку цукровий діабет може виникати загальним нездужанням вихованця, млявістю і апатією. Дуже часто такі ж зміни трактуються господарем як наслідок застуди. Необхідно відзначити, що ожиріння і цукровий діабет тісно переплелися між собою. Цукровий діабет може з’явитися на тлі ожиріння, а ще може стати самостійною основою швидкого набору маси.
Крім цукрового діабету, ожиріння у собаки може привести до практичних розладів ендокринної системи. У тварин із зайвою масою тіла дуже часто діагностуються:
- гіперадренокортицизм; ; ;
- важливо тут гіпофіза.
Завдання власника вчасно звернути на проблему ожиріння власну увагу і спробувати правильно організувати раціон улюбленця.
2. Захворювання печінки
Собаки, які страждають ожирінням, відчувають і інші складнощі зі здоров’ям. У тварини з великою вагою підвищуються небезпеки розвитку жирової дистрофії печінки.
Прогресуюча патологія перший час може не виникати вираженою симптоматикою. Згодом відзначається зміна кольору склери, вказуючи на раптове збільшення кількості білірубіну в кров’яному руслі.
У клітинах печінки на тлі постійного переїдання накопичується жир, викликаючи розвиток дистрофічні зміни в органі. Жирова дистрофія або ліпідоз вимагають кваліфікованого призначення лікування ветеринарним фахівцем.
Якщо знадобиться, тварина з жировою дистрофією печінки поміщають в стаціонар і надають допомогу. Після виписки собаку слід тримати на експрес-дієті, здавати систематично аналізи, проводити ультразвукові дослідження органу і в загальному стежити за станом тварини.
3. Захворювання судинно-серцевої системи
При ожирінні у собаки збільшується холестерин в крові, провокуючи формування тромбів. З’являється збільшення тиску артерій, а серце качає кров з подвійною силою. Перекачуючи великі обсягом крові, Серцевий м’яз зношується швидше. Дуже високий холестерин в крові провокує відкладення бляшок, що закупорюють судини.
Жировий прошарок потрібна всім тваринам, щоб тримати тепло в холодний період року. При збільшенні маси тіла на постійній основі, жирові тканини огортають внутрішні органи собаки, що призводить до здавлення діафрагми і порушень в роботі не тільки серцево-судинної, але і системи дихання. При ожирінні пес складно дихає, не переносить навіть несуттєвих навантажень фізичного плану. А необхідність в кисні збільшується при ожирінні, що виводить з ладу багато систем. Товста тварина складно дихає, практично не переносить спеку, менше рухається, що погіршує стан собаки.
4. Хвороби кістково-м’язового апарату
Надмірна вага-непотрібне навантаження на кістково-м’язовий апарат. Перш за все страждають суглоби.
Перші порушення відзначаються на початку збільшення ваги. Дуже високе навантаження на хребет призводить до розвитку процесів запалення – артритів. Можуть зміщуватися хребетні диски.
Дуже високе навантаження на кістково-м’язовий апарат призводить до:
- розриву зв’язок;
- вивиху суглобів;
- деформації і потовщення суглобів.
Собаки з ожирінням часто страждають від остеохондрозу, кульгавості та інших змін.
5. Хвороби кишково-шлункового тракту
Регулярне переїдання і надмірна вага призводять до патологічних змін в області кишково-шлункового тракту. Порушення вироблення ферментів виявляється основою панкреатиту. Дуже часто на тлі ожиріння у собак діагностують:
- гастроезофагеальний рефлюкс (закид вмісту зі шлунка в стравохід);
- жовчнокам’яну хворобу;
- розлади моторики кишечника.
На даний момент ожиріння вихованців проживають в будинку-велика проблема у ветеринарії.
Збільшення маси за рахунок відкладень жиру на більш ніж 20% від вихідної маси тіла говорить про невідповідність активності собаки і споживанні їжі.
Малорухливі вихованці повинні отримувати менш калорійну їжу. В іншому випадку, уникнути накопичення зайвої жирової тканини неможливо.
У зоні ризику літні тварини. Необхідність в енергії у них зменшується на 30% на відміну від молодих собак. Тварині старше 7 років, потрібно виправити харчування, зменшивши обсяг порцій і мінімізувавши кількість калорійних солодощів. Заборонено давати їжу з людського столу.
При цьому важливо пам’ятати, що різка втрата маси тіла – стрес для будь-якого організму. Дієту повинен призначати ветеринар після клінічного огляду пацієнта.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Архіви
- Листопад 2024
- Жовтень 2024
- Вересень 2024
- Серпень 2024
- Липень 2024
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Серпень 2023
- Липень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Липень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Серпень 2020
- Липень 2020
- Червень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019