Захворювання, що вражають покриви шкіри у домашніх чотириногих, дуже часто діагностуються на практиці ветеринарних лікарів. Особливі труднощі полягає в тому, що лікування тварин з ушкодженнями на шкірі проблематично, в зв’язку з необхідністю нанесення спеціалізованих мазей і пов’язок.
Один із захворювань, складно піддаються терапії-атопічний дерматит у кішок. Він вважається другим за поширенням шкірним захворюванням, після паразитарних інвазій, що призводять до сильного шкірного свербіння. Атопічний дерматит собою являє нестандартну реакцію організму на чужорідний білок, що надходить із зовнішнього середовища в організм, але не харчового характеру.
При діагностованому у тварини атопічний дерматит, лікування повинно бути комплексним і в основному, на все життя, що дає можливість зменшити прояв відмінних ознак недуги і спростити життя вусатого улюбленця.
Дерматит атопічного типу собою являє процес запалення дерми, що супроводжується сильним свербінням і расчесами. Складність точної діагностики атопії полягає в тому, що часто прикріплюється блошиний дерматит і вторинні інфекції в результаті расчесов і пошкоджень цілісності шкіри.
Причина
Причин появи дерматиту атопічного типу пристойну кількість. Але на підставі наукових досліджень ветеринарні фахівці схиляються до думки, що атопічний дерматит у кішок розвивається в результаті генетичної схильності.
Зустрічається справжній атопічний дерматит у домашніх кішок досить нечасто. Дуже часто ставиться неправильний діагноз, а за атопію приймаються харчові алергічні реакції або ж реакції на своєрідний секрет, що виділяється блохами при укусі.
Особливість також полягає в прояві клінічної картини – вона розмита, на відміну від собак. Симптоматика атопічного дерматиту може мати схожість навіть з хворобою Ауєскі.
Також ветеринарні фахівці схильні говорити, що розвиток дерматиту подібного типу викликано впливом гормонів статевої системи. Це пов’язано з тим, що прояви атопії частіше проходять реєстрацію власне в період статевого дозрівання.
У переважній більшості клінічних випадків, атопічний дерматит пов’язаний з реакцією організму на алергени, які містяться в зовнішньому середовищі – аероаллергени.
Причинами розвитку атопічного дерматиту можуть бути:
- мікроскопічні кліщі, що живуть у домашньому пилу;
- пилок квітучих рослин;
- грибкові цвілеві мікроорганізми;
- частинки відмерлого сосочкового шару дерми.
У більшості випадків, тварини виявляються ніяким чином не чутливими до чужорідних протеїнових частинок через сильного імунітету і захисних сил сосочкового шару дерми. Втрата покривом шкіри власних властивостей захисного характеру провокує проникнення в системний кровотік самих різних токсичних і алергенних речовин.
Крім цього на тлі загального зниження захисних сил організму, шкіра пропускає пристойну кількість патогенної мікрофлори, що і ставати основою піодермії і важких форм себореї.
Симптом
Симптоми дерматиту атопічного характеру можуть мати дуже різні характеристики. Тому постановити точний діагноз може лише висококваліфікований ветлікар на підставі ряду досліджень. Відзначається, що частіше атопічний дерматит реєструють у породистих кішок, ніж у безпородних.
Прояв запальних атопічних процесів на шкірному покриві відзначають у віці з 12 місяців до 3 років, але не раніше 5 місячного віку. Не хворіють на атопічний дерматит і кішки у віці після 7-8 років.
Важливими ознаками атопії вважаються:
- відчуття свербіння на всій шкірної поверхні (інтенсивність може бути різною – від слабкої до сильної);
- поява расчесов в області морди, лап і живота кішки;
- зміни на шкірі-гранульоми, що з’являються через травматизації при расчесах і вилизування ран, ділянки мокрої екземи;
- запальні процеси в області вушної раковини (отити);
- ділянки облисіння в області біля очей, свербіж і гіперемія шкіри;
- дуже висока робота сальних залоз, що призводить до сильних лущення;
- ділянки алопеції.
На перших порах прояв атопічного дерматиту у кішок нагадує першу стадію хвороби Ауєскі-тварина розлючено гризе власні лапи, намагається жувати і кусати їх. Спочатку виникнення відмінних нападів свербежу дуже рідкісні, але потроху починають частішати.
Кішка може сильно розгризати і пошкоджувати цілісність покриву шкіри, через що з’являються великі рани і мокнучі екземи. Лікування антибіотиками в даних випадках не має великого значення, так як не ліквідує причину виникнення свербежу.
Діагностика
У ветеринарії немає єдиного аналізу, який дає можливість постановити діагноз алергічна реакція. Атопічний дерматит вважається важким захворюванням, з точки зору Лікування та діагностики.
Поставити точний і останній діагноз можна після абсолютного виключення всіх допустимих нестандартних реакцій алергії, запалень шкіри і інфекційних хвороб. Важливо проведення диференціальної діагностики від таких видів захворювань шкіри:
- (паразитарний недуга, викликаний дуже і дуже маленькими кліщами); ; ;
- нові утворення на шкірі (лімфома).
Атопічний дерматит може бути ускладнений іншим недугою, наприклад блошиним дерматитом. У даних випадках потрібно перш за все позбутися від ектопаразитів, а в подальшому кішку переводять на спеціальне харчування – гіпоалергенний корм прекрасної якості. Тривалість дієти повинна становити не менше 8 тижнів.
Тільки в результаті проведення попередніх заходів ветлікар призначає спеціалізовані тести, що дозволяють проводити більш точну перевірку. Проводяться внутрішньошкірні проби термінового типу з реакцій на підозрювані алергени.
Перед тим як проводити внутрішньошкірні проби, слід заздалегідь прибрати прийом тваринам кортикостероїдних препаратів (терміном не менше 3 тижнів), уникати станів стресу тварини, так як це може вплинути на наступні результати аналізів.
Важливим пунктом при діагностиці є повторні проби, що дозволяють з певним проміжком визначити справжнє кількість імуноглобулінів Е в кров’яному руслі. Список алергічних речовин для проведення неординарної проби вибирається окремо для кожної хворої кішки.
Лікування
Лікуватися атопічний дерматит у кішок складно і тривало. Через те що, що позбутися повністю від захворювання не можливо, так як воно вважається вродженим, терапевтичні сили спрямовані на контроль за ступенем проявів симптоматики.
Лікування ділиться на кілька важливих пунктів. Так, перш за все, потрібно придушити або ж видалити зростання патогенних хвороботворних мікроорганізмів – грибків і бактерій. Дуже важливий аспект терапії-мінімізація контактування тварини з потенційними алергенами. Якщо у вихованця алергічна реакція на пил або пилок квітучих рослин, потрібно ретельніше чистити повітря і саме приміщення для житла.
Уникнути алергічних реакцій дозволяють наступні заходи:
- заміна всіх речей для ліжка, з якими має контакт тварина, на гіпоалергенні;
- позбутися від сильно ворсистих ковролін-покриттів, пір’яних подушок;
- проводити систематично вологе прибирання (бажано придбати пилосос з водним фільтром);
- обробка лежанок, іграшок і будиночків кішок систематично за допомогою спеціалізованих препаратів, приготованих для цього (вони мають виражену протикліщовим ефектом).
Для видалення потенційного алергічного речовини з шкірної поверхні, доведеться проводити постійні водні процедури з використанням шампунів. Вони володіють протисвербіжну і м’яким очищує дією.
Проводити купання кішки рекомендується виключно в разі, якщо вихованець прекрасно переносить процедуру, і вона не вважається для нього додатковим стресом. Для відновлення бар’єрних функцій котячого покриву шкіри, важливо введення керамідів. Вони містяться в спеціалізованих краплях, які акуратно втираються в верхні шари дерми.
Системне лікування атопічного дерматиту у кішок передбачає:
- використання протимікробних засобів великого спектру дії (антибіотикотерапія потрібна для усунення розвитку значних піодермій і септицемій);
- видалення сверблячки на шкірі відбувається під час використання системних кортикостероїдних препаратів – преднізолону і циклоспорину.
- антигістамінні засоби-застосовуються на перших стадіях, так як мають слабо вираженою ефективністю при атопії.
- використання спеціалізованих добавок до харчування, що містять поліненасичені жирні кислоти Омега — 3 і Омега6. Вони дозволяють набагато збільшити резистентність покриву шкіри, стримуючи прояви атопічного дерматиту.
Індивідуальне місце під час лікування атопії займає імунотерапія. Доведено, що атопічний дерматит вимальовується у тварин зі слабо розвиненою імунним захистом. Порушення бар’єрних функцій, призводить до загального зменшення резистентності, виявляючись не тільки сверблячкою при атопічний дерматит, як реакція на алергени, а й вторинними інфекціями, дуже легко вражають сосочковий шар дерми тварини. В результаті численних пошкоджень, дуже ймовірно переродження клітинних структур покриву шкіри в злоякісні.
З метою попередження атопічного дерматиту, володар тварини повинен створити максимальні умови для кішки. Потрібно систематично проводити протипаразитарну обробку від екто і ендопаразитів. Включити в раціон харчування необхідні вітамінні і мінеральні компоненти (при натуральному харчуванні), а під час використання гранульованих сухих кормів, потрібно ретельно вивчати їх склад і якість.
При найменших проявах свербіння або ж хвилювання власного вихованця, не рекомендується довго тягнути з візитом до ветеринара. Чим раніше почнеться Діагностика, тим швидше буде намічено лікування, яке вбереже улюбленицю від значних і важких складнощів.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Архіви
- Грудень 2024
- Листопад 2024
- Жовтень 2024
- Вересень 2024
- Серпень 2024
- Липень 2024
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Серпень 2023
- Липень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Липень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Серпень 2020
- Липень 2020
- Червень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019
Calendar
Пн | Вт | Ср | Чт | Пт | Сб | Нд |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | ||||||
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
30 | 31 |