Різні паразитарні організми, нападаючі на вихованців проживають в будинку і отримують від них харчування у вигляді крові, поширена проблема для любителів кішок. Паразити можуть бути як зовнішніми, так і внутрішніми.
Ектопаразити або зовнішні, представлені різними комахами і павукоподібними. Крім бліх і волосоїдів, домашню кішку можуть набридати кліщі. Іксодові кліщі частіше нападають на тварину під час прогулянок по насичений траві або ж лісопарковій зоні. Дуже часто, у кішки при відсутності своєчасної протипаразитарної обробки, можна виявити бліх. Ці паразити з дуже не простим циклом розвитку, що включає кілька ключових стадій-яйце, личинка, лялечка, велика особина.
Не всі стадії бліх проживаю на тілі тварини, тому інфікування може відбуватися регулярно. Тільки великі особини бліх паразитують на тваринах, кусаючи їх і доставляючи дискомфорт. Такі стадії як личинки, яйця і лялечки бліх, живуть в будинку, ховаючись в різних щілинах підлог, диванів, плінтусів.
Небезпека зараження блохами домашнього улюбленця полягає в ризиках інфікування різними інфекційними захворюваннями, які переносять у власній слині блохи. Деякі кішки з дуже високою чутливістю, можуть страждати від блошиного дерматиту на тлі постійних укусів бліх. При цьому абсолютно не обов’язково, щоб блохи були на тілі кішки. Досить того, щоб паразити іноді нападали на тварину, кусали його і зістрибували.
Крім іксодових кліщів, існують і підшкірні кліщові інфекції, що провокують розвиток нотоедрозу, демодекозу і саркоптозу. З’являються поразки на шкірному покриві складно піддаються лікуванню в зв’язку з швидким приєднанням патогенної бактеріальної мікрофлори. Тільки ветеринарний лікар-дерматолог зможе поставити точний діагноз і призначити адекватний курс терапії.
Для безпеки і попередження розвитку небезпечних кліщових інфекцій і блошиного дерматиту, фахівці наполегливо рекомендують проводити постійні протипаразитарні обробки від бліх, кліщів і гельмінтів. На ветеринарному фармакологічному ринку, представлено пристойну кількість протипаразитарних засобів, вироблених у вигляді спреїв, спеціалізованих крапель або таблеток. Серед протипаразитарних засобів для кішок, виділяють препарат Бравекто.
Загальні відомості про Бравекто
Компанія Інтервет випускає дуже багато і самих різних препаратів. Протипаразитарні засоби для боротьби з ектопаразитами у вигляді бліх і кліщів для собак, представлені краплями в холку і спеціалізованими таблетками з приємним смаком. Для кішок випускають препарат Бравекто Spot-On. Даний засіб з новітніх розробок, має виражену інсектоакарицидну властивістю системного типу.
Виробник крапель Бравекто, заявляє, що інноваційна формула дає можливість забезпечити домашньому вихованцеві захист від бліх і кліщів на період до 12 тижнів. Протягом таких 3 місяців, можливість зараження паразитами виключається. Завдяки активним існуючим компонентам, інсектоакарицидний препарат дає можливість звільниться від існуючих паразитів на шкірі через 12 годин після нанесення. Від кліщів компоненти препарату дозволяють позбутися через дві доби.
Позитивний ефект під час використання препарату Бравекто Spot-On досягається в умовах скупченого утримання кішок (наприклад, Розплідники для кішок). Засіб широко застосовується у ветеринарних лікарів при розробці лікування значних дерматитів, спровокованих алергією. Хорошим моментом вважається і те, що застосувати Бравекто Spot-On можна маленьким кошенятам, які досягли віку 11 тижнів.
В якості головного інгредієнта, активного діючої речовини в інноваційному инсектоакарицидном препараті, виступає флураланер. Це інсектоакарицид системної дії, що відноситься до групи ізоксазоліна. Має виражену активність по відношенню до подібних видів паразитів:
- блохи-котяча і собача (Ctenocephalides felis і Ctenocephalides canis);
- іксодові кліщі
Активність головного компонента полягає у властивостях блокувати рецептори блохи і кліщів. Механізми впливу обумовлюються неординарною можливістю створювати блокування флураланером рецепторів паразитів, сильно залежать від гамма-аміномаслянної кислоти. Інсектоакарацид провокує дуже високе збудження нейронів, порушуючи процес передачі нервових імпульсів, що зі свого боку провокує параліч і загибель зовнішніх паразитів.
Препарат Бравекто для кішок застосовується ветеринарними фахівцями не тільки для боротьби з дорослими блохами, але також використовується для попередження зараження кліщами. Період дії препарату становить близько 3 місяців.
Обов’язково потрібно згадати, що інноваційна формула инсектоакарицидного препарату, дає можливість йому бути малотоксичним.
Малонебезпечна речовина, яка відноситься до 4 класу, при дотриманні всіх потрібних дозувань, не провокує порушення процесів розвитку в ембріонах, не надаючи також і мутагенного впливу.
Показання для використання
Основне показання для використання-боротьба з ектопаразитами. Наказують Бравекто Spot-On для знищення бліх і усунення зараження кліщовими інфекціями. Термін дії препарату дає можливість уберегти власного улюбленця на весь літній період, коли зустрічається особлива активність самих різних ектопаразитів.
Базовий елемент препарату дає можливість винищувати не тільки статевозрілих особин бліх на кішках, але також продуктивний проти личинок і яєць паразитів. У ветеринарній практиці інсектоакарицид застосовують для лікування дерматитів, спровокованих неординарною реакцією організму на укуси бліх.
Є види бліх, які мають стійкість по відношенню до інсектоакарцидні засобу – фіпронілу. В даних випадках Бравекто доводить власну ефективність, маючи в складі зовсім інша речовина.
Режим дозування і негативні дії
Перед застосуванням протипаразитарного кошти, слід в обов’язковому порядку отримати консультацію з ветеринарним фахівцем. Доктор допоможе вибрати дозування препарату. Засіб Бравекто для кішок випускають тільки у вигляді крапель на холку.
На суху шкіру тварини, потрібно в області холки нанести інсектоакарицид з спеціалізованої піпетки. Заздалегідь, перед застосуванням піпетку з протипаразитарним препаратом акуратно дістають з коробки, утримуючи вертикально, крутять захисну кришечку, провертаючи в будь-якому з комфортних напрямків (по або проти годинникової стрілки).
Після зняття захисної кришечки, можна приступити до нанесення. Для цього шерсть кішки в області холки акуратно розсовують, до того часу, поки не стане видно шкіру. Вміст піпетки виливають на суху, не зіпсовану шкіру.
Препарат не заборонений для застосування кішкам в період виношування і годування маленьких кошенят.
Великим кішкам, з масою тіла більше 6 кг, рекомендується застосовувати піпетку, завдаючи зміст на 2-3 місця в області відділу шиї хребта. Це дасть можливість зменшити відсоток стікання інсектоакарицидної кошти, що зі свого боку, погіршує ефективність.
Після нанесення особливого засобу проти нашкірних паразитів, фахівці не радять конкретний час купати улюбленця. Занурювати у воду кішку не бажано протягом 3-4 днів після нанесення препарату Бравекто Spot-On.
Нанесення засобу відбувається точково в області покриву шкіри. Наносити препарат потрібно з таким розрахунком, щоб кішка не змогла дотягнутися і вилизати мовою місце нанесення. Залежно від маси тіла кішки, залежить вибір дозування засобу.
Випуск препарату Бравекто Spot-On для кішок виконується в наступних дозуваннях:
- 0.4 мл (112.5 мг діючої речовини) – одна піпетка для кішок з вагою від 1.2 до 2.8 кг;
- 0.89 мл – 250 мг діючої речовини) — одна піпетка для тварин вагою від 2.8 до 6.25 кг;
- 1.79 мл (500 мг діючої речовини) – одна піпетка кішкам з вагою від 6.25 до 12.5 кг.
Якщо вага тварини перевищує 12.5 кг, доводиться задіяти 2 піпетки, одна з яких буде 1.79 мл, а друга 0.4 або 0.89 мл.Розрахунок проводитися виходячи з параметрів – 40-95 мг активного діючого компонента інсектоакарицидної препарату – флураланера на 1 кг маси тіла тварини.
Як і будь-який засіб проти бліх і кліщів, препарат Бравекто для кішок має ряд протипоказань. Заборонено застосовувати засіб домашнім тваринам з індивідуальною дуже високою чутливістю до активної діючої речовини або ж додаткових компонентів в складі інсектоакарицидної кошти. Чи не найкраще проводити протипаразитарну обробку препаратом маленьким кошенятам, які не досягли 11 тижневого віку і кішкам з масою тіла нижче 1 кг.
Протипоказанням до використання вважається і хвороба тварини в гострій стадії або ж ослаблення захисних сил. Ще одне нанесення інсектоакарициду зобов’язане вестися не раніше, ніж через 2 місяці після того як виконана перша обробка. В іншому випадку є ризик передозування.
При невірно підібраною дозуванні у кішки развіваються побічні ефекти у вигляді пригніченого стану, рясного виділення слинного секрету, зниження апетиту або ж блювоти. У даних випадках потрібно негайно звернутися за допомогою до ветеринарної клініки, що дасть можливість видалити симптоми інтоксикації організму.
В період виконання обробки тварини від бліх і кліщів, володар повинен дотримуватися всіх зазначених правил своєї безпеки. Заборонено в момент проведення протипаразитарної обробки споживати поруч їжу, а ще розпивати напої. Потрібно дуже ретельно стежити за тим, щоб токсичні речовини протипаразитарного кошти не потрапили на ранимі ділянки людського тіла – шкіру або слизові. Дуже і дуже небезпечно, якщо у людини, яка проводить обробку без захисних рукавичок, є пошкодження цілісності покриву шкіри.
При випадковому попаданні інсектоакарициду в очі, потрібно вимити очі водою з крана і звернутися в медустанову, маючи при собі інструкцію до протипаразитарного засобу. В результаті проведення обробки, руки потрібно дуже ретельно промити із застосуванням мила.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Архіви
- Листопад 2024
- Жовтень 2024
- Вересень 2024
- Серпень 2024
- Липень 2024
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Серпень 2023
- Липень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Липень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Серпень 2020
- Липень 2020
- Червень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019