Зміст
Гнучка і неймовірно витончена кішка породи бурмилла виглядає досить ефектно — в неї можна закохатися з першого погляду і на все подальше життя. Зазвичай кішок малопоширених порід купують з різними цілями — хтось намагається роздобути невеликий клубочок радості щастя в дім, комусь важливі регалії та перемоги на виставках, а треті мріють про друга, який буде скрашувати самотні вечори.
Бурмилла відповідає будь-якій з таких вимог.
Історія походження
Кожна породиста кішка має власну історію походження. З-поміж усіх представників родини котячих на велику увагу заводчиків, без сумніву, заслуговує кішка бурмила — тварина з аристократичним корінням і доволі цікавою історією, що почала свій початок у 1981 році. У той час в Англії в будинку баронеси Бікфорд-Сміт жила красива кішечка бурманської породи, яка чекала в’язки з однопородним самцем.
Водночас у гості до баронеси завітав її друг — ще один любитель кішок, до того ж прийшов він не один, а одночасно зі своїм вихованцем — перським котом. Сталося так, що прислуга забула зачинити двері, і мила кішечка вибігла в приміщення коридору, де зустрілася з красенем — персом. Ця зустріч скінчилася вагітністю вихованки, що мало не стало причиною звільнення домробітниці.
Однак через три місяці на світ з’явилися кошенята дивовижної краси, після чого баронеса побачила, що ці малюки володіють на рідкість поступливим м’яким характером, так нехарактерним для персів.
Баронеса тут же змінила гнів на милість, пробачила власну служницю і у вигляді вибачення піднесла їй одне кошеня. Молодий тато мав шиншилове забарвлення, тому його різновид іменували шиншиловим персом — від комбінування найменувань обох тварин вийшло слово «бурмилла» — власне так з того часу стали називати представників цієї нової породи.
Опис
Бурмилла є однією з найелегантніших кішок з витонченими манерами. Її тулуб і кінцівки ідеально пропорційні, мордочка дуже акуратна, а погляд ніжний, трохи наївний. Згідно з існуючими нормами порід, бурмилла має такі фізичні характеристики:
- тіло усереднених розмірів;
- розвинена мускулатура;
- маса дорослої кішки становить 4-7 кг, вага самців і самок приблизно однакова;
- хвіст довгий, ближче до кінця звужений;
- кінцівки сильні, подушечки округлі, чорного кольору;
- маленька, кругла голова, щоки злегка випирають;
- ніс маленький, рожевий;
- очі виразні у формі півмісяця, обведення чорне;
- між очима в районі чола проглядається темна М-подібна плямочка;
- очі можуть бути бурштиновими, блакитними, зеленими або черепаховими; нечасто, проте трапляються кішки з рудуватими райдужками;
- шерсть м’яка, досить гарна на дотик.
Залежно від породи шерсть може бути довгою або короткою. Необхідно розглянути детальніше.
- Короткошерста кішка вирізняється лискучою, практично шовковистою на дотик шерсткою, а ще великим підшерстям, яке візуально немовби піднімає основний покрив. Зазвичай він сріблястого кольору, але дозволяється легкий золотий відтінок. Сама шерсть дуже часто бузкова, блакитна, шоколадна або кремова — знизу пігментована, а поверх вирізняється більш вираженим забарвленням.
- У довгошерстих різновидів бурмилли є австралійське коріння. Зовні така тварина нагадує персів, які і вважаються їхніми першими предками, але є дуже важливі відмінності. Так, у бурмилли пухнастіший хвіст, мордочка звужується від скроневої області в напрямку до щелепи, а вушка підійняті з невидимим ухилом вперед.
Важливо! За умови розробки затишних умов існування кішки живуть від 16 до 18 років.
Особливості характеру
Заводчики стверджують, що характер бурмили дійсно ангельський. Невеликі кошенята підкорюють дорослих і дітей завжди благодушним настроєм, веселим характером, нескінченним оптимізмом. Вони люблять рухливі ігри, жадібно шукають ласки власників — у відповідь за турботу готові обдаровувати власних маленьких і великих господарів нескінченною любов’ю і ласкою.
Бурмили вкрай допитливі, їм важливо весь час перебувати в самому центрі уваги, при цьому сну вони приділяють зовсім небагато часу. Ці улюбленці не виносять самотності, люблять спілкування і в наймінімальніші терміни налагоджують контакт не тільки з усіма домочадцями, а й іншими домашніми тваринами. Ключовими рисами характеру бурмилл можна назвати делікатність і дружелюбність.
Ці кішки ніколи не заподіють зла людині, якщо тільки захищаючись у відповідь на агресію. Для малюків вона може стати товаришем по іграх і одночасно нянькою — подібних тварин можна без страху залишати навіть з дуже дітками, не боячись, що вони накинуться і подряпають. Бурмілли дуже сміливі, при цьому енергійні кішки, їм чужий страх — вони без проблем забираються на найвищі огорожі та дерева, а потім з азартом стрибають вниз.
Доведено, що кішки цієї породи здатні розуміти команди власного заводчика. Водночас вони делікатні та ненав’язливі, проте в них трапляються «напади велелюбності», під час яких вони можуть вимотати власного власника дуже великим виявленням любові та ніжності.
На самоті такі кішки відчувають дуже сильний стрес, який призводить до хвороб, тому залишати надовго таку кішечку одну дуже небажано.
Бурмілли, здебільшого, сплять на ліжку господаря. Загалом це добрі кішки з ніжним характером. Як і всім іншим представникам сімейства котячих, бурмилам цікаво буквально все, тому вигулювати їх можна тільки на повідку і тільки в присутності власника. В іншому випадку жага відкриттів може відвести вашого улюбленця дуже далеко від дому. Таких кішок іноді називають психологами, тому що вони, як ніякий інший вихованець, відчувають настрій власного господаря і за хвилину смутку можуть підбадьорити, підтримати його.
Забарвлення
У бурмілл досить багата палітра кольорів, фарб і кольорів у тварин цієї породи цілком достатньо, але тому вони всі схожі між собою — з’являється відчуття, що звичайна сіра кішечка одягла на себе на накидку трохи темнішого відтінку. Різнобарв’я накидок включає такі:
- бомбейський;
- шоколадний;
- рудий;
- черепаховий;
- крапчато-блакитний;
- ліловий;
- тигровий;
- димчастий;
- крапчасто-чорний.
Таким чином, сміливо можна говорити, що у бурмилл набір колориту дуже широкий, однак при цьому кожен з них має виражений шиншиловий відтінок.
Умови утримання
Ще один безсумнівний плюс бурмил — вони не вимагають занадто ретельного догляду. Від власника вимагається лише часте проведення таких стандартних процедур, як:
- вичісування шерсті — зазвичай це роблять не більше одного разу на день, у кішок таких порід найвисокоякісніша шерсть, тому необхідності в щоденному розчісуванні немає;
- чищення вух — бажано привчати власного улюбленця до цієї процедури з самого раннього дитинства;
- стрижка кігтів — мабуть, немає такої кішки, яка любить таку процедуру і бурмилла не стане винятком, найлегше проводити схожі дії спеціальною кігтеточкою;
- очищення очей — зазвичай вранці в очах бурмил можна помітити скупчення забруднень, позбутися їх просто, необхідно всього лише провести ватним диском, змоченим у чайній заварці;
- вигул — вихованець має гуляти, хоча б кожні 2 дні, але бажано — щодня.
Дотримання таких простих правил для догляду за бурмилою дасть можливість тваринам повністю рости і розвиватися. Але варто пам’ятати, що бурмили схильні до такого важкого захворювання, як полікістоз, при несвоєчасно розпочатому лікуванні він дуже часто призводить до ниркової недостатності.
Про настання хвороби можуть сказати ці симптоми, як втрата апетиту, млявість, швидка втрата ваги. Крім того, вихованець починає дуже часто ходити в лоток. Якщо ви побачите будь-яку з описаних ознак, слід негайно звернутися до ветеринара. У клініці в кота візьмуть кров на аналіз і зроблять рентген, після цього поставлять останній діагноз і призначать терапію.
Годування
Годувати бурмилу можна як натуральним кормом, так і промисловими складами. Основне, щоб харчування було збалансованим і забезпечувало вихованця необхідними вітамінами, мікро- і макроелементами. Їх нестача може призвести до серйозних збоїв у роботі органів, які перебувають усередині, але одночасно не варто допускати надлишку поживних речовин, особливо мінералів і вуглеводів, що дуже часто спричиняє серцево-судинні патології в улюбленця. Під час використання готових кормів найкраще звертати власну увагу на склади з низьким вмістом жирів. Якщо ви годуєте власного улюбленця натуралкою, то в раціон слід обов’язково вводити вітамінно-мінеральні добавки.
Маленьких кошенят краще починати підгодовувати з готових складів, однак варто сказати, що підбирати досить лише найякісніші, інакше несформованій травній системі тварини буде завдано великої шкоди. Якщо запланували в подальшому переводити його на справжню їжу, то починати прикорм найкраще з молочних каш і нежирного сиру, а ще вареного курячого жовтка.
Кінцеве переведення кошеняти на дорослу їжу можливе тільки в 2 місяці — раніше можна завдати травми тварині, в цей час в його раціон слід включати такі продукти, як:
- м’ясо — перевагу краще віддавати нежирним продуктам, таким як курятина, яловичина, індичка або кролятина; ці продукти мають становити щонайменше 2,3 всього харчування котів;
- субпродукти — котам підходить печінка, серце або вим’я; такі продукти дають не більше ніж 2-ух разів протягом тижня;
- рибу люблять усі кішки, але зловживати нею не можна, оскільки в ній багато фосфору — його надлишок спричиняє сечокам’яну хворобу; продукт вводять у меню тільки раз протягом тижня, при цьому застосовується морська риба нежирних сортів;
- каші — кішки люблять вівсяні, пшеничні, манні та кукурудзяні крупи, найкраще варити їх на воді без додавання солі, цукру й олії; можна зробити кашку з м’ясом — ця страва, найімовірніше, сподобається вашому улюбленцю;
- овочі — не дивлячись на існуючу точку зору, бурмилам вельми подобаються соковиті овочі та молода зелень; найкраще час від часу додавати до основного корму подрібнену моркву, капусту, кабачок, цвітну капусту, а ще пророщені злаки.
Якщо ви перевагу віддаєте професійним кормам, то вибір краще виконати на користь дорогих продуктів найпрекраснішої якості, тому що вони містять необхідні макроелементи, вітаміни, а ще містять добавки, що допомагають профілактиці сечокам’яної хвороби. У дорогих кормах еліт-класу застосовуються винятково справжні м’ясні інгредієнти, а ще в кормах є добавки, які допомагають виведенню зі шлунково-кишкового тракту грудочок шерсті.
Великою популярністю серед заводчиків користується продукція Hill, Acana, а ще Pronature . Ідеальним складом відрізняються корми Royal Canin, тому що вони в повному обсязі засвоюються, містять різні трави, ягоди, фрукти, а ще всі корисні вітаміни.
Детально потрібно зупинитися на заборонених для бурмилл продуктах.
- Молоко . Багато хто вважає, що всі представники сімейства котячих люблять ласувати молоком. Однак організм цієї тварини засвоює продукт тільки в наймолодшому віці — після досягнення кошеням 2-ох місяців закінчується вироблення ферменту, що відповідає за перетравлення молока, тому додавати його в меню небажано. А ось ряжанка, йогурт не солодкий, кисломолочний сир та інші кисломолочні продукти приноситимуть вашому улюбленцеві чимало користі і покращуватимуть процес травлення.
- Повністю забороняється годувати бурмил виключно рибою. Вареної продукт можна давати не більше одного разу протягом тижня.
- Будь-які консерванти, солодощі для них токсичні: тушонка, шпроти, кілька в томаті, консервовані овочі, а ще шоколад, бісквіти й торти давати кішкам не можна. Навіть невелика їхня кількість може викликати серйозні розлади здоров’я у вихованців.
Розведення
Розведення кішок цієї породи — це не дуже просте заняття. А річ у тім, що це одна з найрідкісніших і найцінніших порід, розведенням якої в нашій країні стали займатися лише кілька років тому. Тому при бажанні придбати пухнастого улюбленця, є сенс звернутися в іноземні розплідники. Ціни на бурмілл починаються від 30 тисяч рублів. Якщо кошеня реалізується без родоводу і покупець не має наміру брати участь у виставках і конкурсах, то ціна може бути набагато нижчою.
Залишкова ціна також залежить від особливостей самої тварини, наприклад, статі — самки завжди цінуються дорожче за самців. На кінцеву ціну також може посприяти тип, чистота забарвлення, клас, наявність оформлених документів і потенційні труднощі з перевезенням. Оскільки порода ще маловідома, то купувати кошеня найкраще в розплідниках із солідною характеристикою, що викликають довіру.
У уважного і дбайливого власника бурмилл, в основному, тварини живуть багато років, даруючи всім домочадцям власну любов, ласку та дружелюбність, тому дуже важливо забезпечити улюбленцю затишні умови існування, справжнє харчування, добре ставлення, необхідно пам’ятати про проведення профілактичних оглядів і вакцинації.
Про особливості цієї породи кішок дивіться в наступному відео.
Синоніми назви Burmilla, бурманська срібляста Країна походження Англія Порода отримана шляхом схрещування бурманська кішка лілового забарвлення х перський кіт забарвлення шиншила Рік зародження породи 1981 рік Аборигенна порода так Якою фелінологічною організацією визнана? FIFe, WCF, TICA, CFA
Весь вигляд обважненого східного типу, дуже вишукана, має щільний кістяк з добре розвиненою мускулатурою Розмір середній Вага, кг 4-7 Вага, кг (кіт) 4-5 Вага, кг (кішка) 3-3,5 Шерсть затушована або тіппірована Довжина шерсті короткошерста Особливості шерсті гладкошерста, м’яка Підшерстя достатнє, щоб шерсть виглядала злегка піднятою Забарвлення затушовані (коричневі та лілові), димчасті (шоколадні та чорні), тигрові (крапчато-блакитні та крапчато-чорні), суцільне забарвлення (здебільшого кремові та чорні забарвлення) Малюнок таббі, тигровий, черепаховий Трьохкольорова немає Літера М на чолі так Морда (фільтр) плеската Розмір вух середні Форма вух округлий кінчик Пензлика на вухах немає Очі великі Колір очей зелені Хвіст (фільтр) середній Лапи середні Пухнастий хвіст немає
Загальний опис ніжні та допитливі, прив’язуються до певних людей, а не до місця, наполегливо та щоразу шукають товариства господаря, водночас практично не показують настирливості, але намагаються завжди бути поруч Лагідність лагідна Приязнь приязна Доброзичливість приязна Інтелект розумна Активність активна Грайливість грайливі Ледачий ні Слухняний та Любить воду так Любить воду так
Підходить для житлової площі так Підійде для дітей так Складність догляду нескладний догляд Догляд за шерстю потребує щотижневого причісування
Архіви
- Грудень 2024
- Листопад 2024
- Жовтень 2024
- Вересень 2024
- Серпень 2024
- Липень 2024
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Серпень 2023
- Липень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Липень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Серпень 2020
- Липень 2020
- Червень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019
Calendar
Пн | Вт | Ср | Чт | Пт | Сб | Нд |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
27 | 28 | 29 | 30 | 31 |