Зміст
Чим годувати кроликів взимку? Аналогічним питанням задаються більшість власників таких тварин. Адже до моменту настання холодів приходить дефіцит соковитої трави і листочків. Тому похолодання відверто лякає КРОЛІВНИКІВ.
Зимове утримання кроликів різко відрізняється і має власні специфіки. Загалом Заєць — не вибаглива тварина, тому легко витримує морози. Справа дріб’язкова-утримувати звірків на вулиці. Цей варіант не дорогий, не важкий, якщо знати всі нюанси і особливості справи. Однак є фахівці, які застосовують для утримання парники, теплиці, сараї. Будь-господар в подібній справі вирішує і вибирає сам, що йому краще підходить.
Годування в зимовий період
Розведення кроликів передбачає продумування багатьох моментів. Один з них-раціон на зиму. Перші заготовки сіна роблять влітку або восени. Необхідно пам’ятати, що їм можна їсти, як відбувається цей процес.
Розводити звірків насправді легко. Важливо тільки підійти до питань дуже відповідально і серйозно. Результати такої діяльності не змусять себе довго чекати.
Вирощування кроликів нетривале: через 3-4 місяці після народження кроленята вже стають великими особинами, яких можна відправляти на забій.
Так, зміст кроликів взимку на вулиці вимагає більш калорійного харчування. Адже велика частина всієї калорійності буде йти на обігрів тіла звірка. Якщо є наявність мізерного харчування, їсть кожен заєць мало. Тому зайці взимку будуть просто втрачати власний підшкірний жир, а, виходячи з цього, і вага. Імунна система тварин стане слабшою, зайці будуть хворіти, зможуть навіть померти. Іншими словами, незбалансоване харчування зменшує енергійність, приводячи до поганої опірності малим температур.
Від годування багато що залежить. Зміст кроликів взимку в теплиці або на вулиці включає забезпечення їм дуже поживного харчування. Звичайну норму по концентрованому і грубому корму потрібно дещо збільшувати, якщо порівнювати з літніми нормами. Гідним варіантом, на думку досвідчених кролеводів, є зимові мішанки, які обов’язково дають в теплому вигляді. Аналогічний раціон дають, навіть тварини знаходяться в сараї або в теплицях. У холодну пору збільшується необхідність видавати корм по режиму. Досконало, годування зобов’язане вестися до 6-ти разів на день. В іншому випадку зайці почнуть мерзнути. Також не можна на довго залишати залишки їжі в клітинах. Якщо тварина буде гризти замерзлий корм, воно може захворіти.
Більш того, в корми рекомендується додатково додавати комплекси вітамінів. Придбати їх можна в ветаптеках. У побутових умовах корисно догодовувати звірків буряком або топінамбуром. Картоплю в побутових умовах дають виключно в відварну. Така продукція забезпечить хороший приріст живої ваги зайцю. Це значно спростить зимівлю, оскільки буде допомагати утеплення жирком. Якщо зайці в теплиці взимку, то раціон все одно стає більш збалансованим і калорійним.
Особливості харчування вагітних самочок
Відбирати потенційних зимових «матусь» необхідно заздалегідь. Їх поміщають в спеціалізовані утеплені маточники. Розведення кроликів взимку на вулиці вимагає постійної чистоти в клітинах, правильного і справжнього харчування. У спеціальних магазинах на допомогу кролівникам продають також Комбікорми, гранульоване харчування, всі необхідні добавки і комплексні деталі. Це робить легше доля власника, оскільки склад повністю збалансований за основними нутрієнтів.
Досвідчені господарі кроликів запевняють, що в зимовий час майбутнім мамам хоча б раз протягом тижня дають пророщений овес, свіжу моркву, іноді можна годувати відвареною картоплею. Тільки повне забезпечення самки всіма необхідними речовинами і елементами дасть можливість отримати хороший і здоровий окрол. Мало хто знає, але спеціальне харчування дається всім вагітним самочкам і триває воно ще як мінімум 2 тижні після народження малюків.
Народила кролиця вимагає педантичного, спеціального догляду. Правильно організоване харчування самочок забезпечить хороший окрол, оскільки тільки здорові і ситі звірята можуть якісно спаровуватися і давати живучий окрол з нормальною кількістю малюків. Якщо все зроблено правильно-самочка народить в строк здорових малюків. Якщо утримувати кроликів взимку, то можна отримати більше потомство. Дуже часто зимовий окрол за кількістю перевищує річний.
Гілковий корм
Чи можна давати зайцям гілки? Вся заяча порода досить добре їсть гілковий корм. Крім того, в ньому містяться всі необхідні і основні елементи, без яких зайці не будуть розвиватися повністю. Чи не становлять виняток і домашні вихованці. Вони теж не не беруть до уваги таким ласощами.
Початківці кролівники повинні обов’язково про це знати і застосовувати його для годування кроликів взимку. Ще одна перевага-гілковий корм корисний і абсолютно безкоштовний вид харчування для зимового утримання кроликів.
Гілки ушастикам можна давати хоч кожен день. Звірята добре їх їдять, при цьому ще й точать власні зубки. Так що клітини довго залишаться цілими. Основна перевага і користь гілок для годування – їх насичення всіма необхідними вітамінами і мінералами. Вони цілком зможуть внести певну різноманітність в раціон.
Будь-сорт кори має власні специфіки по мінералізації, за якістю смаку. Гілки дають з усіх дерев, особливо:
- яблуневий;
- березовий;
- вільховий;
- вербові;
- дубовий;
- акацієвий;
- виноградний;
- шовковичний;
- гілки клена, тополі;
- ялинові і соснові.
Кора з верби, осики володіє сильними протимікробні якостями. Тому вона дасть можливість не допустити або вилікувати недугу. Гілкова їжа добре замінює сіно. Доведено, зайці, що ростуть на грубому гілковому кормі мають звичайний емоційний настрій. У них краще засвоюється їжа за рахунок роботи без різних перебоїв травного тракту.
Приготовані гілки по товщині і довжині повинні походити на заготовки для віників для лазні. Такий корм сушать в затінених місцях. Для гілок протипоказано потрапляння прямих сонячних променів. Максимальна концентрація вітамінів міститься у виноградній лозі, листочках. Тому дуже корисно давати аналогічний корм самочкам під час годування і молодим особинам. Аналогічний корм поміщають в спеціалізовані осередки, поруч розташовують і поїлки для кроликів.
Вирощуючи кроликів в тепличних умовах, тваринам все одно необхідно справжнє харчування і забезпечення вітамінами в повному обсязі. Для цього підійдуть ялинові або гілки хвої. Підготовчої заготовки вони не вимагають. Тому їх можна обрізати секатором з деревини конкретно перед самим годуванням. Для харчування кращого делікатесу не існує.
Як поїти вуханів?
Парники, теплиці, вулиця – не має значення, де живуть тварини. Їм кожному для нормальної діяльності просто потрібно пити воду з поїлки для кроликів. Доступ до свіжої води повинен бути цілодобовий. Виключно сухий пайок для них недопускається, так як він підштовхне розлади метаболізму і швидку кончину звірка. У кожній клітці обов’язково повинні стояти власні поїлки для кроликів.
Поїлки для кроликів-обов’язковий атрибут догляду за тваринами. Доведено, дефіцит води призводить до того, що ушастики почнуть пити власну сечу. Даний процес погано відобразиться на зростанні і розвитку молодняка. Тому правильна поїлка не менш важлива, ніж правильна підгодівля.
Як поїти кроликів взимку? Рідина під час морозу досить швидко замерзає, тому краще наливати в поїлки для кроликів теплу воду. Поповнювати водні поклади необхідно два рази в день. Багато практикують особливу методику. Напування кроликів взимку дуже часто замінюють снігом. Але виконують це лише тоді, коли це тільки один спосіб втамування спраги. Сніг, яким наповнюють поїлки для кроликів повинен бути обов’язково чистим.
Особливості розведення
Народжують малюків самки круглий рік. Розмножуються переважно кожні 4-5 місяців. До розмноження придатні молоді особини, віком більше 4 місяців. В холоди в зимовий час кроленята можуть витримати низькі температури. Завдяки цьому такі особини міцніші і витривалі, швидко ростуть, якщо порівнювати з малюками, народженими в інший час. Власне за загартованими кроленятами майбутнє: з них виходять чудові виробники і продуктивні самочки. Народжених взимку звірків цінують більше.
Плодяться звірята прекрасно: за окрол може виникнути на світ до 14 малюків. Народженими зимовими кроленятами пишаються-їх обов’язково залишають»на розлучення». Народжуються вони голенькі і сліпі, тому тільки ретельний догляд самочки дасть можливість виходити кроленят. Але не завжди та кількість, що народжується, виходжується. Деякі малюки в процесі дорослішання просто вмирають. Тут чітко виражений справжній відбір.
Парувати тварин необхідно за схемою. Для покриття більше придатна самочка постарше, яка вже брала участь в успішних окролах. Так кожен кроленя народиться живим і здоровим, а ризик того, що мама не буде за ними доглядати – буде мінімальним. Парування краще планувати на безморозні дні. Адже окроли в сильні морози як правило не продуктивні. Якщо досвідчений власник скаже:» Я тримаю і розводжу кроликів цілий рік » — це може бути правдою. Просто новачкам це не всилах. У кролячому справі спочатку необхідно детально розібратися, дізнатися всі нюанси і хитрощі. Виключно після цього є можливість стати компетентним фахівцем в даній справі.
Кролівництво-непроста галузь фермерського господарства. Виключно хорошої якості догляд, правильне годування можуть забезпечити результативність від діяльності.
Архіви
- Листопад 2024
- Жовтень 2024
- Вересень 2024
- Серпень 2024
- Липень 2024
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Серпень 2023
- Липень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Липень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Серпень 2020
- Липень 2020
- Червень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019