Захворювання покриву шкіри, досить постійна причина звернення господарів собак у ветеринарну клініку до професіонала. Є ряд патологій, що виявляються яскравою симптоматикою, однією з яких вважається екзема. Захворювання відрізняється виникненням ділянок почервоніння на шкірному покриві з подальшим утворенням нестандартних бульбашок, наповнених рідиною.
Розвиток екземи у собаки супроводжується також утворення сильного лущення сосочкового шару дерми і появою мокли кірок.
Симптоми розвитку екземи у собаки, дуже часто можуть бути сплутані з позбавляємо мокнущего типу, так як мають ряд схожих ознак. Для постановки точного діагнозу слід звернутися до ветеринарної клініки. Проведені лабораторні дослідження дозволять точно знайти причину, а в наслідок, призначити відповідну терапію. Основою позбавляючи, стають патогенні грибки, а екзема з’являється при інших порушеннях.
Характерна риса дерматиту або екземи – складна діагностика і довге лікування в комплексі.
Від екземи частіше страждають собаки з густим і довгим шерстним покривом. Тяжкість перебігу патологічного процесу і тривалість лікування у подібних тварин набагато важче. Особливої статевої або вікової приналежності до розвитку екземи у собаки, не виявлено. У переважній безлічі випадків, мокнуча екзема розміщується в області вушних раковин, а ще на спині уздовж хребта і біля самої основи хвоста.
Причини розвитку екземи у собак
Основою розвитку дерматиту у вигляді екземи, як правило служать різні фактори. Процес запалення може протікати в хронічній або гострій формі.
При перших появи симптомів екземи, слід звертатися за допомогою до ветеринара. Якщо це не зробити, гостра форма запалення, швидко переходить в затяжну. Причинами появи мокрої екземи, стають:
- Пошкодження шкіри механічного типу. Постійні розчухи і подряпини на шкірі, тертя незручного нашийника, невірний догляд за шерстю (накопичення бруду і пилу на шкірі), пошкодження цілісності покриву шкіри кровоссальними паразитами.
- Пошкодження внаслідок впливу речовин хімії. Спровокувати розвиток мокрої екземи здатні невірно підібрані Догляду кошти за покривом шкіри і шерстю. Їдкі хімічні сполуки пошкоджують шкіру, дратують її, що призводить до нестандартних опіків. Шампуні і мазі, як правило викликають алергії, які проявляються сильним свербінням і расчесами. Завдяки цьому відбувається приєднання бактеріальної мікрофлори.
- Пошкодження при термічному впливі. Собаки дрібних порід, які не мають насичений вовни або взагалі лисі, часто переохолоджуються і перегріваються. Сонячний опік або опік холодом, постійна причина появи екземи.
Крім зовнішніх причин, вище описаних, є ряд внутрішніх факторів, які можуть стати причиною запалень на шкірі. Дуже часто мокнуча екзема з’являється у собак при наступних станах:
- і порушення в роботі ендокринної системи. Харчова алергічна реакція, проблеми з обміном речовин, дуже висока чутливість шкіри до найрізноманітніших джерел роздратування, провокує розвиток екземи. Порушення трофіки (харчування) тканин шкіри і шерсті, з’являється і при розвитку проблем з серцево-судинною системою.
- Захворювання травного тракту, порушення в роботі сечовивідної та статевої системи. Основою змін стану покриву шкіри виступають запалення в шлунку, порушення роботи печінки і жовчного міхура, запальні процеси в яєчниках і матці.
- Порушення в роботі центральної нервової системи. Відбитися на стані шкіри і спровокувати розвиток дерматитів, здатні черепно-мозкові травми, пошкодження стовпа хребта, різні інфекції і довге перебування в стресі.
Симптоми екземи у собак
Екзема відрізняється запаленням, що зачіпають епідермальний шар, не торкаючись дерми. Є кілька стадій розвитку патології-гостра, підгостра і хронічна.
Еритематозна або гостра форма екземи у собаки, відрізняється виникненням гіперпігментації на шкірі і утворенням ущільнень, що випирають над шкірною поверхнею. При розвитку гострої стадії екземи, збільшується температура тіла, червоні плями на шкірі стають більше в розмірах, з’являється дискомфорт і свербіж. При торканні до ураженої ділянки, тварина відчуває біль. Потроху через пару днів, еритематозна стадія переходить в папульозну.
Папульозна форма екземи вимальовується у вигляді вузликових утворень, досить щільних при пальпації, що нагадують макові зерна під шкірою. Злиття таких зерняток в великі вогнища, вказує на перехід папульозної форми в везикулярную. При цьому з’являються бульбашки з рідиною, що розсмоктуються самостійно з появою відшарувалися лусочок. Під ними здорова на вигляд шкіра. Якщо бульбашки, наповнені рідиною, не розсмоктуються, а лопаються під тиском знаходиться всередині рідини, відбувається вихід ексудату, що супроводжується свербінням. Тварина активно свербить, провокуючи занесення в відкриту рану бактеріальної інфекції. Виникають гнійники, підсихають протягом певного часу, але не проходять повністю. Шкіра тут стає багряного кольору, набрякла. Дуже часто, в запущених випадках протікання екземи, з’являються виразкові ураження, що характеризуються пустульозну форму захворювання.
Відрізняється даний процес утворенням ділянок облисіння, склеюванням шерстинок від гною, а ще порушенням зростання вовняного покриву. При гарній імунного захисту, організм в силах впоратися з патологічним процесом. Ділянки з нагноєнням розсмоктуються, покриваються кіркою, під якою після відлущування перебувати здорова шкіра.
При запущеній патології і відсутності допомоги з боку ветеринарного фахівця, мокнуча екзема охоплює великі ділянки тулуба. Це призводить до того, що виразкові ураження йдуть углиб, провокуючи підшкірні гнійні процеси. Часто діагностується флегмона-розлите гнійне ураження. Відсутність своєчасної терапії, призводить до подальшого ураження не тільки верхніх шарів шкіри, але і м’язових волокон і сухожиль. У ветеринарній практиці описані випадки, коли затяжний перебіг мокрої екземи у собаки, призводило до ураження органів знаходяться всередині.
З метою точної діагностики і розробки правильного лікування, слід звернутися до ветеринарної клініки.
Мета діагностики-виявить важливий фактор, що спровокував розвиток патології. Щоб це зробити потрібно проведення загальноклінічного огляду, бактеріального посіву зіскрібків шкіри і загальний аналіз крові. На підставі отриманих даних, фахівець підбирає лікування.
Лікування екземи у собак
При діагностованою екземі у собаки, ветеринар призначає лікування в комплексі, спрямоване не стільки на видалення зовнішніх недоліків, скільки на лікування внутрішніх патологій, що спровокували появу недуги. Важливо пам’ятати всім власникам домашніх чотириногих-екзема розвивається дуже швидко, а ось лікування займає місяці. Довгого результату можна домогтися тільки при правильному підході.
Симптоматичне лікування полягає в постійній обробці уражених шкірних ділянок спеціалізованими розчинами. Не варто застосовувати для обробки чисту воду. Бажано для очищення застосовувати спиртові розчини, які надають знезаражувальну і підсушує дію. Прекрасно справляється з власним завданням в плані дезінфекції – перекис водню 3%. Після очищення, потрібно наносити мазі або ж присипки, що володіють в’яжучими властивостями. Віддають перевагу мазей з цинком або ж галуном (Ляпіс).
Гнійні ураження шкіри при екземі, лікують шляхом прийому системних антибіотиків. Віддають перевагу і мазей з протимікробної основою, що володіють властивістю витягати гнійний ексудат і прискорювати процес загоєння (іхтіоловая мазь, мазь Вишневського).
Екзема здатна повертатися до тварини при відсутності правильної попередження. Важливо стежити за станом імунної системи улюбленця, підбирати якісні корми, не допускати переохолоджень, блошиних дерматитів або харчових алергічних реакцій.
З метою попередження розвитку шкірного захворювання у собаки, господареві слід дотримуватися ряду правил. Для початку, необхідно створити затишні умови, що включають дотримання санітарних норм. Велике значення в профілактиці екземи займає гарне харчування. Корми повинні бути збалансованими, насичуючи організм всіма необхідними корисними речовинами.
Часте відвідування ветлікаря з метою своєчасного виявлення внутрішніх порушень в організмі, дасть можливість не допустити не тільки розвиток екземи, а й інших, більш небезпечних хвороб. Важливо не запускати будь-які патології, іноді здаються малозначущими, вчасно показуючи улюбленця лікаря.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Архіви
- Листопад 2024
- Жовтень 2024
- Вересень 2024
- Серпень 2024
- Липень 2024
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Серпень 2023
- Липень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Липень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Серпень 2020
- Липень 2020
- Червень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019