Гіпоалергенний корм для котів і кошенят: особливості, види та тонкощі вибору
admin 3 Червня 2020 ArticleЯкщо у кішки відкрилася діарея, вона стала погано, без апетиту їсти, її часто нудить, можливо, справа в харчовій алергічній реакції. До неї ж відносяться ці симптоми, як млявість після їжі, небажання їсти, потьмяніння і відсутність блиску шерсті, почервоніння і свербіж шкіри. У разі наявності хоча б однієї з перерахованих вище ознак кішка потребує коригування харчування.
Перед тим як що-небудь змінювати, зверніться до ветеринара, щоб у тварини взяли аналізи і виявили, що викликає у неї алергічну реакцію. Після чого одночасно з ветеринаром розробіть план харчування кішки, сформувавшись із відповідним кормом для неї. Звичайно, це має бути гіпоалергенний корм.
Особливості
Гіпоалергенні корми для кішок придумані і розроблені з метою зменшити побічну реакцію на їжу з боку шлунково-кишкового тракту вихованця. Часто в їхніх формулах міститься мінімальна кількість базових складових. Вони відібрані відповідно до таких вимог, як:
- відсутність найпопулярніших алергенів;
- висока засвоюваність;
- поживність;
- хороша сировина.
До теперішнього часу не встановлено, чому в котів і кішок виникає харчова алергічна реакція, хоча досліджень цього питання експерти-дієтологи проводять незліченну кількість. Вийшло встановити тільки те, що певні види білків у їжі тварин можуть виявитися причиною алергічної реакції на них. Це, наприклад, такі продукти, як соя, кукурудза, пшениця, м’ясо яловичини, свинини та курки.
Пов’язано це може бути з тим, що м’ясо просто-таки напхане гормонами, стероїдами, антибіотиками, які наразі застосовують для швидкого росту птиці та худоби.
Власне в цьому, а не в порушеннях імунної системи котів ховається причина поголовної алергічної реакції на куряче і свиняче м’ясо.
Важливо пам’ятати, що саме поняття «гіпоалергенний корм» є доволі умовним, адже, приміром, якщо склад не містить глютену, однак при цьому побудований на тваринному білку та має позначку про гіпоалергенність, то ваш кіт найімовірніше постраждає від нього, якщо має алергічну реакцію на білок тваринного походження. Слід говорити не стільки про гіпоалергенність складу, скільки про те, на основі чого він розроблений, які компоненти містяться в його формулі та наскільки він корисний і безпечний для вихованця.
Класифікація
Купівля пачки сухої суміші з позначкою «гіпоалергенно» бюджетного класу не є гарантією того, що симптоми алергічної реакції одразу зникнуть, як не гарантує цього і супер-преміум-клас корму. Мало просто придбати корм, на якому написано «гіпоалергенний», щоб кішка перетворилася на здорову і радісну. Як і у людей, у котів будь-яка алергічна реакція — річ індивідуальна. Тому підбирати корм необхідно ретельно, з урахуванням стану тварини, виключивши те, що викликає побічну реакцію. Цього компонента бути в складі корму не повинно.
Готові корми умовно поділяють на такі групи.
- Безглютенові . Практично всі коти не переносять глютен (білок рослинного походження). Є суміші, в яких відсутній білок рослинного походження повністю — немає ні пшениці, ні кукурудзи, ні інших зернових. Або глютен замінений на рис (як білий, так і коричневий), овес або просо.
- Без білка тваринного походження. У рецептуру подібних кормів не входять курка, яловичина, свинина. Можуть міститися качка, риба, ягнятина, кролятина завдяки тому, що вони без проблем засвоюються і малоалергенні. Є ще варіанти з одним видом білка (сортом м’яса), інакше кажучи монобілкові корми.
- У разі непереносимості котом лактози, а ще подібних продуктів, як-от яйця і дріжджі, необхідно підбирати корм, що має на пачці маркування «з обмеженим числом елементів». Подібні склади містять дуже невелику кількість компонентів і покликані прибрати всі алергени.
Рейтинг виробників
На ринку котячих кормів панує велика конкуренція, тому компаніям-виробникам доводиться постійно працювати на розширення вибору, зокрема вводячи в нього гіпоалергенні корми. Звичайно, склад і якість фінішного результату різні у різних фірм, але, є і лідери, чия продукція більш високоякісна, ніж у інших.
- Royal canin — фірма з Франції, що має солідну репутацію і на ринку нашої країни теж. У цього виробника є два різних гіпоалергенних корми: Hypoallergenic DR25 і Anallergenic. І тут ідеться абсолютно не про вдалу задумку рекламних агентів, а про 2-ух абсолютно різних рецептурах. Перша розроблена на гідролізаті білка сої та рисі, до того ж пребіотиках і речовинах, що поліпшують якість шкіри.
Anallergenic розроблено на основі гідролізату пір’яного борошна і найчистішого крохмалю з кукурудзи, а ще певної кількості антиоксидантів і засобів, що оберігають покрив шкіри від висихання.
- Pro Plan — корм, що входить до лінійки, яка має дієтичні та оздоровчі властивості. У ньому міститься лише один білок — гідролізована соя, а ще високоочищені вуглеводи у вигляді рисового крохмалю. Цей корм рекомендовано приймати від 8 до 10 тижнів.
- Hill’s Prescription diet z/d — терапевтичний котячий корм від виробника, який відомий у всьому світі. Він націлений саме на те, щоб зменшити алергії в області шлунково-кишкового тракту і шкіри тварини. Основним компонентом, що входить до складу корму, вважається рис з добавкою протеїну тваринного походження, обробленого гідролізом. Таким чином мінімізується відповідна реакція імунної системи на корм.
- 1st Choice — виробник із Канади. Його корми Hypoallergenic підійдуть котам з непереносимістю класичного білка. У продукт входять качине м’ясо і батат, злаків немає взагалі.
Ним можна годувати котів і кішок старше одного року.
- Farmina UltraHypo — італійський корм, що входить до ветеринарної серії. В основі цього складу лежить комбінація з гідролізату білка риби і чистого рисового крохмалю. За «постачання» ліпідів відповідає риб’ячий жир. Плюс до всього, формулу поліпшено натуральними антиоксидантами, пребіотиками, мінералами-хелатами і вітамінами для котів.
- Bosch Tiernahrung — виробник із Німеччини. Крім звичайних формул, розроблено корм Sensitive, орієнтований на тварин, які страждають від харчової непереносимості. У формулі суміші містяться м’ясо птиці, ягнятина, рис, білок картоплі та сорго. Ніякої хімії немає і не може бути — така політика компанії. Крім того, в кормах відсутні злакові культури.
- Ще один виробник з Італії — Monge Vetsolution, у лінійці якого є гіпоалергенний дієтичний корм Dermatosis супер-преміум-класу. Він на 100% безглютеновий і беззерновий. В основі складу міститься гідролізований протеїн лосося, а ще певна кількість тапіоки, картоплі та ліофілізованого курячого білка.
- Acana — виробник з Канади, чия продукція відрізняється дуже якісними елементами в рецептурі. Їх суміші підійдуть котам з непереносимістю глютену, оскільки вони повністю беззернові. За білок тваринного походження відповідають такі компоненти, як ягнятина, качка, індичка, риба і курча. Рецепт заповнений курячим яєчком. Якщо у кішки є непереносимість курки або яєць, то для неї рекомендована суміш на основі риби Acana Pacifica.
- Acana Orijen — лінія кормів від попереднього канадського виробника. У них відсутні злаки і картопля, іншими словами вони підійдуть для тварин, які реагують на глютен. Крім того, в них збільшено м’ясний елемент.
Якщо у тварини є непереносимість м’ясного білка, підійде корм Six fish, куди, як видно з назви, входить 6 видів риби, а ще корм Tundra, куди входять м’ясо кабана, кози, качки, оленя і риба.
- Німецький корм Leonardo розроблений компанією Bewital. Якщо кішка погано реагує на злаки, їй підійде склад на основі амаранту і насіння чіа з добавкою птиці та риби. Існує склад, який заснований на м’ясі (ягнятина) і рисі, він призначається для котів старше року.
- Pronature holistic — канадські корми, до їх складу входять виключно компоненти природи, виготовлені або вирощені органічним шляхом. До числа компонентів не входять зерна пшениці, білок сої, кукурудза і, зрозуміло, «хімія». Щоб їжа краще засвоювалася, не створюючи проблем для діяльності шлунково-кишкового тракту, існують формули, засновані на лососі та бурому рисі, качці з апельсином, індичці з журавлиною, білій рибі з диким рисом.
- Компанія з Чехії Brit care всю лінійку продукції заявляє як гіпоалергенну, оскільки в складі відсутні пшениця, соя і кукурудза, зате є рис. Є і беззерновий корм Sensitive digestion, в його основі — ягнятина, лосось, сушена картопля.
Він спрямований на котів і кішок, які мають чутливий шлунок.
- Canagan — продукція досить високої якості виробництва Англії. Усі корми лінійки не мають зерна. Є рецептури на основі качки, оленини і зайця, є — на основі лосося, оселедця і форелі.
- Now Fresh — ще одна канадська лінійка. У складі міститься виключно свіже м’ясо, нічого дегідрованого. Для тих котів, чия травна система виділяється особливою чутливістю, пропонується рецепт, до його складу входять форель і картопля.
- Go! — «брат» кормів Now Fresh, вони випускаються однією компанією. Бренд пропонує лінійку рецептів для котів, що мають найбільшу чутливість травного тракту. До неї входять рецепти абсолютно без зерна, проте з високою кількістю корисного м’ясного і рибного білка.
Як підібрати?
Насамперед під час вибору корму необхідно дивитися на індивідуальні особливості вашого улюбленця, вік його та рекомендації ветеринара. Наприклад, корми Pronature чудово підійдуть для кошенят, оскільки в них міститься все, що потрібно організму, який росте. Виконуючи підбір між сухим і вологим кормом, необхідно мати на увазі, що кожен з них має власні недоліки і власні переваги.
Розглянемо плюси сухого корму:
- доглядає за зубами, допомагає уникнути стоматологічних проблем, наприклад, розвитку каменю на зубах;
- економність, оскільки він довго зберігається і мало схильний до псування;
- зміцнює щелепні м’язи.
Існують, звісно ж, і мінуси:
- високовуглеводна їжа, а кішкам потрібно багато білка;
- коти, які тривалий час харчувалися вологим кормом, важко перебудовуються на засвоєння сухого;
- багато кормів містять злаки, що викликає алергічну реакцію, ретельно вивчайте склад.
Що стосується мокрого корму, то тут є такі переваги:
- містить достатню кількість білків і жирів, що допомагає блиску шерсті та жвавості характеру тварини;
- на три чверті він складається з води, іншими словами продукт фактично рідкий, у процесі харчування кішка отримує велику кількість води;
- запобігає переїданню: власне вологими сумішами тварини швидше наїдаються;
- апетитно пахне і має гарний вигляд.
Мінуси у вологих сумішей такі:
- коштують набагато дорожче, ніж сухі корми;
- схильні до швидкого псування;
- викликають утворення зубного нальоту і каменю, як наслідок — поганого запаху з рота.
Зрозуміло, необхідно почитати відгуки ветеринарів в інтернеті перш ніж купувати корм. Ба більше, для котів-алергіків під час складання дієти думка ветеринара, який спостерігає за твариною і знає всі її особливості, має враховуватися обов’язково.
Можливо, це буде комбінація з сухих і вологих сумішей або харчування на дієтичній основі протягом певного часу, або вибір всього одного виду корму.
Якщо у кота проявилися ознаки алергічної реакції, замініть не тільки корм. Подумайте, можливо, справа в ласощах, якими ви його балуєте, вивчіть їхній склад. Важливо піддати аналізу все, чим постійно харчується тварина, і якщо потрібно, замінити повністю весь раціон — від ласощів до сумішей.
Архіви
- Листопад 2024
- Жовтень 2024
- Вересень 2024
- Серпень 2024
- Липень 2024
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Серпень 2023
- Липень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Липень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Серпень 2020
- Липень 2020
- Червень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019
Calendar
Пн | Вт | Ср | Чт | Пт | Сб | Нд |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | ||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |