Зміст
Гостре розширення шлунка у собак-патологічний процес, що розвивається надзвичайно швидко і вимагає термінового проведення своєчасного втручання. Будь-яке зволікання призводить до смертельного результату.
На тлі гострого збільшення стінок шлунка, з’являється така патологія як поворот, що загрожує серйозними результатами для організму тварини. Без надання своєчасної медичної допомоги, вихованець гине протягом 2-4 годин після початку гострої фази.
Схильні до патологічного процесу всі різновиди собак, але дуже часто діагностується гостре розширення у великих порід. Індивідуальних особливостей, що провокують розвиток патологічного стану, не виявлено. Але є кілька факторів, які можуть стати сприятливими для появи захворювання.
Це можуть бути особливості анатомічної будови травного тракту собаки, безмірно швидке поглинання великої кількості їжі, поїдання кормів, що провокують дуже високе утворення газу і бродіння, а ще інтенсивне фізичне навантаження після їжі. Потрібно знати, які відмінні ознаки властиві гострого розширення шлунка у домашнього улюбленця, що дасть можливість в короткі терміни звернутися до ветеринарної клініки за допомогою.
Необхідно пам’ятати, які заходи попередження існують, щоб не дозволити розвитку патології.
Причини розвитку гострого збільшення шлунка у собак
Синдром гострого збільшення шлунка собою являє патологію, спровоковану швидким і значним збільшенням порожнини шлунка на тлі спазму м’язового сфінктера, що перекриває вихід із стравоходу в шлунок і загальної атонії травного органу.
Розширення шлунка провокується і порушенням секреції, а ще моторної функції. На тлі спазму в порожнині органу накопичується пристойну кількість газоподібних речовин і секрету, викликаючи розтягнення стінок.
Як і у випадку з перекрутом шлунка, гостре розширення різко погано проявляється на стані ІНШИХ поруч розташованих органів знаходяться всередині. Перш за все страждає серце, великі судини і діафрагма. Тиск на легеневі структури призводить до порушень в акті дихання, задишки і порушення кровообігу. Збільшуються порушення функціонування процесів обмінного типу.
Виділяють більше десяти видів збільшення шлунка-первинний і вторинний. Перший тип гострого збільшення розвивається при швидкому поглинанні великих порцій корму. Тим більше, коли корми не чудової якості, мають в складі бродять і зіпсувалися продуті. Первинне розширення шлунка діагностують також після активних навантажень фізичного плану після їжі.
Основою як правило виступає і стресовий фактор.
Вторинний тип збільшення діагностується внаслідок непрохідності (закупорки) тонкого або товстого відділів кишечника механічного типу. Основою вторинного гострого збільшення виступають і порушення нервової регуляції системи травлення.
Передують цьому травми хребта, головного мозку або інших органів знаходяться всередині.
Фактори етіологічного характеру, що провокують розвиток патологічного синдрому:
- особливості анатомічної будови грудної клітини;
- особливість будови зв’язкового апарату;
- спадкові генетично обумовлені особливості;
- принципи побудови раціону харчування;
- системні хронічні захворювання.
Ветеринарні фахівці по праву відносять синдром гострого збільшення шлунка у собак до поліетіологічних патологій. Головна причина-порушення механізмів гуморальної регуляції травного тракту і процесу. Провокаційними вважаються такі фактори:
- пригнічення роботи системи травлення деякими медикаментозними засобами;
- травми живота (удари, удари);
- пошкодження механічного типу стовпа хребта з ураженням частин спинного мозку;
- патологічне заковтування тваринам великих порцій повітря при поїданні їжі;
- закупорка воротаря чужими предметами.
На тлі гострого збільшення, часто розвивається поворот шлунка, коли збільшений орган, одночасно зі зв’язкою, що утримує селезінку, перекручується навколо стравоходу. Приходять важкі ускладнення і порушення в роботі цілих систем організму, на перших погляд не пов’язаних з травною системою.
Синдром збільшення провокує ішемію слизових оболонок не тільки шлунка, але і кишкового тракту. Приходить некроз і подальше відмирання клітинних структур шлунка. Передавлювання пустотілої і ворітної вен, порушує звичайний кровотік, провокуючи зменшення венозного повернення до міокарда.
Порушується робота судинно-серцевої системи і головного мозку. Збільшений шлунок здавлює органи грудної клітини, провокуючи розвиток дихальну недостатність.
Ознаки збільшення шлунка
Перед тим як розбиратися в ознаках, що вказують на синдром збільшення шлунка, потрібно розуміти механізм розвитку патології. Є два способи-розширення шлунка і поворот, а ще поворот і подальшої розширення шлунка. Синдром гострого збільшення шлунка відрізняється несподіваним виникненням здуття через велику кількість надійшла їжі або рідини. В результаті блювотного реакції, вміст шлунка виходить назовні або ж проходить в тонкий відділ кишечника.
При порушенні скорочувальної функції стінок шлунка, спазмах сфінктера, що перекриває вихід зі шлунка в стравохід, через больового шок, стресових ситуацій, гарячої або дуже холодної води, харчова грудка затримується в шлунку.
Патогенна бактеріальна мікрофлора, яка проникає в організм, починає взаємодіяти з шлунковим соком, слиною і секретом дванадцятипалої кишки, провокуючи розвиток дуже високого газоутворення.
Тимпанія або збільшення живота призводять до вигину і повороту шлунка навколо стравоходу. Що знаходиться в пішій доступності зв’язка селезінки, також зміщується. Вихід газів перекривається, провокуючи небезпечні для життя стану.
Інший вид розвитку патології-поворот шлунка і подальше розширення. Переповнений їжею шлунок, починає розтягуватися, а слабкі зв’язки, що підтримують шлунок при різкому гальмуванні або русі не здатні його утримати.
Вважається, що сам по собі синдром гострого збільшення шлунка не небезпечний, але поєднуючись з заворотом, при відсутності професійної допомоги, призводять до швидкої загибелі тварини.
Гази, що розпирають стінки шлунка, призводять до передавливанию поруч розташувалася ворітної вени, пригнічуючи робочі особливості діафрагми. Перетискаються великі судини, порушується робота міокарда і судинної системи. У вихованця різко падають показники тиску артерій, зменшується надходження необхідного для нормальної діяльності кисню.
Починають страждати клітинні структури всього організму, а перш за все головний мозок. У більшості випадків розширення шлунка і його перекрут розвиваються так швидко, що симптоми нагадують інфаркт .
Важливими ознаками гострого збільшення шлунка у собак, вважаються:
- хвилювання тварини після прийняття їжі;
- гіперсалівація і прояви нудоти, що переходять в сильну блювоту;
- здуття живота в місці розташування шлунка (при простукуванні області збільшення лунає відмітний для здуття барабанний звук);
- з’являються ознаки порушення дихання-задишка, поверхневе дихання;
- ознаки тахікардії-серцебиття частішає;
- зміна кольору помітних слизових оболонок-на перших кроках ясна темно-червоного кольору, але з часом бліднуть і стають ціанотичними;
- слабкість і байдужість тварини;
- колапс.
Як допомогти тварині при гострому розширенні шлунка
Гостре розширення шлунка, стан вимагає від власника собаки прийняття невідкладних заходів з порятунку. Самостійно допомогти тварині проблематично, якщо не сказати – неможливо. Експериментувати над вихованцем не просто безглуздо, але і небезпечно.
Допомогти хворому псу можуть тільки ветеринарні фахівці, шляхом проведення своєчасного втручання.
Прогноз одужання сильно залежить від ступеня занедбаності патологічного процесу. Якщо володар звернувся в клініку протягом декількох годин від початку прояву клінічної картини – шанси на одужання і ефективний результат значно вище. У разі затягування з візитом до лікаря, шанси починають танути. Деякі тварини гинуть протягом 2-3 годин від початку патологічного процесу.
Постановка діагнозу при гострому розширенні шлунка зазвичай вичерпується збором анамнезу та оглядом фахівця. Якщо стан тварини дає можливість, фахівець проводити рентгенологічну перевірку, що дає можливість довести діагноз і встановити інші порушення в травній системі.
Наростання вторинних складнощів при розширенні шлунка, у вигляді проблем гепаторенальной, серцево-судинної і системи дихання, ускладнює прогноз. Наркоз ослаблене тварина перенесе гірше.
Спеціаліст призначає інфузійне лікування, перед тим як починати проведення своєчасного втручання. Під час виконання хірургічної дії під загальним наркозом, фахівець проводить розріз шлунка, прибирає залишки заграв їжі, січуть ділянки некрозу і пошкоджень.
Пошкоджений орган повертають на його анатомічне місце, акуратно зашивають. Також проводитися обов’язково підшивання стінки шлунка до очеревини. Це дає можливість виключити вторинний поворот органу.
Якщо при розвиненому синдромі гострого збільшення шлунка пошкоджується паренхіма селезінки, її слід видаляти. Успіх від проведеної операції в більшості своїй залежить від хорошої організації післяопераційного догляду.
Рекомендується перші пару діб залишити тварину під наглядом фахівців в лікарні клініки. Хворому вихованцеві вводять інфузійно протимікробні препарати, ліки, необхідні для підтримування роботи серця, печінки і легеневих структур. Можливе призначення спазмолітичних засобів.
Пацієнт бути на голодній дієті, перше надходження їжі повинно виконуватися не раніше ніж 2 доби після своєчасного втручання. Їжа повинна бути м’якою і поживною. Собакам, які перебувають на натуральних кормах, пропонують нежирні сорти м’яса, відварені і перетерті з рисовою кашею. Дані заходи попередження небхідні не тільки для лікування головного захворювання, однак для усунення вторинного симптому запору.
Вихованці, які звикли до готових кормів, повинні отримувати консервовані корми, що володіють м’якою консистенцією. Віддавати перевагу краще корму холістикам. Коли тварина піде на поправку, потроху його переводять на звичайний раціон, зберігши маленькі порції і більш часте кількість прийомів їжі.
Заходи профілактики
Особливих заходів щодо запобігання гострого збільшення шлунка не існує. Поворот і розширення шлунка може статися у будь-якої породи собаки, в різному віці. Заходи попередження, які дійсно дають можливість зменшити небезпеку розвитку патологічного стану, в себе включають правильну організацію режиму годування, правильний моціон.
Не бажано годувати вихованців перед планованою прогулянкою на вулиці. Собака, яка звикла жадібно заковтувати відразу великі порції їжі, майже не прожовуючи її, повинна отримувати порцію їжі, розділену на пару прийомів.
Не можна допустити згодовування заграв їжі тварині. Не завжди вона провокує розширення шлунка, але розлад шлунку, виверження шлункового вмісту і діарея, виникнути обов’язково.
Уважне виконання всіх приписів ветлікаря дозволять уникнути не тільки синдрому гострого збільшення шлунка, але і інших супутніх патологій органів знаходяться всередині. Помітивши у власного улюбленця відмінні ознаки нездоров’я бажано невідкладно звертатися до ветеринарного професіонала, не намагаючись особисто впоратися із захворюванням.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Архіви
- Вересень 2024
- Серпень 2024
- Липень 2024
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Серпень 2023
- Липень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Липень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Серпень 2020
- Липень 2020
- Червень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019