Зміст
Європейська порода кішок дуже вигідно виділяється від інших представників власного виду. Таких короткошерстих вихованців також іноді називають кельтськими, хоча вони ніяк не пов’язані з кельтами. А річ у тім, що диких кошенят, які жили скрізь у країнах Європи, одомашнили, і в найрізноманітніших країнах одна й та ж сама кішка почала мати різні найменування.
Галли назвали її кельтською, і назва прижилася. Але оскільки кішка — все ж виходець з європейської країни, то друге, і більш правильне її найменування, — європейська короткошерста.
Тварини мають неймовірно привабливий зовнішній вигляд, який доповнюється особливою граціозністю. Кельтам властива мисливська натура, яка дісталася їм від диких прадідів. Коти дуже грайливі і ніколи не змусять власних власників сумувати. Славиться такий різновид тим, що його представники стали першими одомашненими тваринами сімейства котячих. Їхні пращури дуже легко навчилися до умов домашнього утримання і швидко порозумілися з власними власниками. Перш ніж завести таку кішечку, рекомендується добре познайомитися з ознаками породи та умовами утримання вихованця.
Опис
Європейська кішка має міцну статуру, може бути великого розміру. Але навіть при подібних габаритах тварину складно назвати неповороткою. Вихованцеві властива гнучкість і спритність у русі. Ці короткошерсті коти мають злегка розпушений хвіст. Біля самої основи він широкий і звужується до кінчика, набуваючи кулястої форми. Зовні кельтська порода кішок має низку індивідуальних особливостей.
- Голова злегка подовжена і має конусоподібну форму. Щоки помітно виділяються.
- Вуха вихованця середніх розмірів, поставлені високо, до кінчиків закруглюються. Деякі представники мають дуже оригінальні пензлики, які анітрохи не псують, а, навпаки, надають незвичайності зовнішньому вигляду кішки.
- Виразні великі очі мають круглу форму. Їхній колір завжди вигідно комбінується із забарвленням шерстного покриву.
- Грудна клітка кельта дуже масивна і широка, шия мускулиста і має середню довжину.
- Потужні лапки дуже достатньо розвинені, прекрасно вписуються в частини тіла тварини. Широкі кінцівки потроху звужуються донизу. Лапки мають кулясту форму.
- Коротка сяюча шерсть європейської кішки на дотик досить м’яка і щільна, має природну густоту.
- Вага представників такого різновиду може змінюватися від 4 до 8 кілограмів. Необхідно враховувати, що самці набагато більші за самок-європейок.
Європейська кішка славиться власним розмаїттям шерстного забарвлення. Кожна країна має власні колірні смаки. Пов’язують це з тим, що селекціонери проводили великі роботи з розведення подібних улюбленців, а участь у цьому процесі брали фахівці, які представляють багато країн. До слова, німці віддають власну перевагу кішкам, забарвлення шерсті яких має світлі або сріблясті відтінки.
Дуже популярні й смугасті вихованці. Кельтський різновид кішок нараховує понад тридцять типів забарвлення шерстного покриву.
На вітчизняних ринках найчастіше зустрічаються кельти з подібним забарвленням:
- кремовий;
- тигровий;
- кремовий із візерунками в смужку;
- золотистий.
Якщо ви не запланували брати участь із власним улюбленцем у котячих виставках, то забарвлення, загалом то, значення ніякого не має. У підборі кішки будь-хто може відштовхуватися від своїх уподобань.
До виставок не допускаються кішки таких забарвлень:
Необхідно ще сказати і про деякі зовнішні недоліки цієї породи:
- можливість гібридизації — кельти дуже схожі з іншими породами власного виду;
- надмірна обвислість щік тварини;
- грубий перехід від лобової частини до мордочки.
Живуть представники кельтської породи кішок у середньому 16 років. Цей показник можна зробити більшим, створивши затишні умови утримання вихованця.
Види забарвлень
Як ми говорили раніше, жителі Європи мають досить різноманітну палітру кольорів шерстного покриву. Фелінологи прекрасно попрацювали над створенням і вдосконаленням цієї породи. Будь-хто зможе знайти забарвлення, яке буде до душі. Шерсть тварини, що щільно прилягає, вирізняється власною жорсткістю і густотою. Шерсть може мати різні варіації: однотонні, візерунчасті, і суміш кольорів. Обговоримо наявні деякі різновиди забарвлення і красиві їхні комбінування більш детально.
За кольором очей
Помаранчеві та очі блакитного кольору зазвичай комбінують із подібними шерстними покривами:
- білий;
- чорний;
- блакитний;
- ліловий;
- кремовий;
- димчастий;
- сріблястий.
Біколор
Існує щонайменше шість поєднань білого з цими кольорами, як-от:
- чорний;
- блакитний;
- шоколадний;
- ліловий;
- кремовий.
Тигровий
Це забарвлення може комбінуватися з такими відтінками:
- сріблясто-ліловий;
- сріблясто-блакитний;
- кремовий;
- ліловий;
- чорний;
- сріблясто-шоколадний;
- сріблясто-чорний.
Мармуровий
Такий колірний різновид фактично абсолютно відповідає попередній колірній палітрі і має дуже багато відтінків:
- рудий;
- білий;
- світло-блакитний;
- сріблястий з найрізноманітнішим міксом відтінків.
Триколор
Ці кельти мають забарвлення, яке в собі поєднує триколірне забарвлення шерсті:
- блакитно-кремовий черепаховий;
- шоколадний черепаховий;
- ліловий черепаховий;
- черепаховий із білим;
- блакитний черепаховий з білим;
- шоколадний черепаховий з білим;
- ліловий черепаховий із білим.
Є також плямистий різновид шерсті, він має велику кількість поєднань і може бути представлений у двадцяти варіантах.
Особливості характеру
Європейська порода кішок виділяється великим інтелектом і неймовірно спокійним характером. Ці тварини з самого початку в будинку зможуть швидко адаптуватися до нових умов і звикнути до власних власників.
Кельтські коти дуже активні та енергійні. Вони люблять гратися з власними господарями. Краще забезпечити вихованця належною кількістю іграшок. Більшість власників встановлюють власним вихованцям будиночок для лазіння. Часто у кішки трапляється незалежна поведінка, тому не страшно в тому, що ви залишатимете улюбленця вдома одного, він дуже легко зможе впоратися з самотністю.
Відмітна риса подібних тварин — це емоційність. Практично ніхто чув, що кішки можуть червоніти. Зазвичай це вимальовується у кельтів, коли вони нервують. Їхні вушка і носик починають червоніти, те саме відбувається і з лапками. Цікаво, що при цьому вони починають злегка пітніти. Коти голосно шиплять, але водночас не зганяють власну агресію, тож улюбленці не зашкодять власним членам сім’ї в подібному стані. Кельти прекрасно ладнають з дітьми, вони люблять з ними грати, і їх важко спровокувати.
Коти європейської породи легко йдуть на контакт не тільки з близькими, а й зі сторонніми людьми. Все таки вони не схильні набиватися до когось. Тож якщо коту дати зрозуміти, що ви не налаштовані на ігри чи спілкування, він зрозуміє, і спокійно займатиметься власними справами або переключиться на когось іншого.
Завдяки подібним якостям, коти цієї породи не перестають зачаровувати любителів пухнастих вихованців.
Європейські кішки, як і їхні предки, мають мисливську натуру, і за роки одомашнення цей інстинкт нікуди не пропав, а, навпаки, тільки загострився. Тож готуйтеся до того, що вночі тварини створюватимуть багато галасу, полюючи за мишами чи комахами. Однак, кельтам нехарактерне нав’язливе нявкання, вони за власною натурою мовчуни. Голос можуть подати лише в крайніх випадках. Зазвичай це відбувається під час сильного голоду або дискомфорту.
Незважаючи на те, що жителі Європи прекрасно ладнають з людьми, вони погано співіснують з іншими домашніми тваринами. Таким чином, залишити краще європейського кота єдиним представником сімейства котячих у будинку. Унікальність характеру кельтської породи кішок також виражається у здатності до швидкої адаптації до нових умов і людей. Серед членів сім’ї вони можуть для себе вибрати лідера і наслідувати його звички та звички.
Наприклад, вихованець може підлаштуватися до вашого режиму дня.
Як підібрати?
Проводити в Російській Федерації роботи з розведення породистих європейських кішок досить важко. Здебільшого основою стає маленька ймовірність віддати кошеня в хороші руки. До триколірних кішок дуже часто ставляться як до класичних непородистих тварин. Постійно трапляються випадки обману, коли господарі намагаються видати нечистокровного жителя країн Європи за породисту тварину.
Під час покупки необхідно серйозно ставитися до вибору кельтської кішки. Вона повинна відповідати всім нормам Міжнародної федерації. Жителі Європи не піддаються гібридизації, в іншому випадку тварина не відповідатиме всім вимогам різновиду. Якщо ви хочете завести чистокровну породисту європейську кішку, то потрібно ознайомитися з усіма нюансами зовнішнього вигляду і характеру, а ще бути готовим до всіх труднощів в її утриманні.
У нас немає великих розплідників, які б займалися розведенням європейських гладкошерстих котів. Тому для отримання тварини краще звернутися до приватних розплідників. Вартість цієї породи може змінюватися від 2 до 15 тис. рублів. Вартість залежить від того, яку кількість титулів було присуджено батькам кошеняти, і його класу.
Можна теж придбати кошеня за кордоном. У подібних розплідниках ціна буде набагато вищою, і складе в середньому 30 тис. рублів. До цієї суми також досить додати всі витрати на доставку вихованця.
Розлучати кошеня з матір’ю рекомендується не раніше, ніж через 3 місяці після народження. У цьому віці кошенятам легше адаптуватися до нових умов утримання, а ще звикнути до власних власників. Чим тварини доросліші, тим важче їм звикнути до чогось нового. Найкраще заздалегідь знайти заводчика і познайомитися з вихованцем за якийсь час, перед тим як забрати його додому. У цьому разі ви зможете отримати вичерпну консультацію від фахівців для догляду за твариною.
Ретельно розгляньте власного майбутнього вихованця перед придбанням. Він повинен не тільки відповідати всім якостям породи, а й мати гарне здоров’я і міцну статуру. На відсутність хвороб може показати чистота тварини, це стосується очей, вух і носа. Необхідно також звертати власну увагу на чистоту заднього проходу. Здорове кошеня має мати блискучий шерстяний покрив без якихось вад. Кігті мають бути доглянутими і не несправними. Ще одна ознака здорового кошеняти — енергійність. Вихованець не може бути агресивно налаштованим до оточуючих.
Під час купівлі заводчики зобов’язуються пред’явити новому господареві потрібний перелік документів:
- паспорт;
- родовід;
- відомості про проведені вакцинації;
- договір купівлі-продажу.
Зміст
Європейські домашні кішки, як і інші представники цього виду, потребують індивідуального догляду. Цей процес не займає багато часу і не буде вам в тягар. Утримання кельтів — не таке вже й складне завдання. До того ж тварини мають дійсно богатирське здоров’я і стійкі до багатьох інфекційних захворювань. Щоб підтримувати власного улюбленця в такому стані, необхідно дотримуватися деяких базових правил.
Харчування
Скласти раціон харчування дуже легко, адже ці улюбленці дуже невибагливі в їжі. Головне, не годувати тварину занадто жирною їжею, навіть всупереч тому, що жителі Європи не схильні до набору надмірної ваги. М’ясні продукти повинні складати основу харчування кота.
Якщо ви хочете організувати вихованцеві справжній тип харчування, то потрібно забезпечити його такими продуктами:
- відварене або сире м’ясо, крім свинини і баранини;
- субпродукти;
- крупи, за бажання можна заправляти олією;
- варені овочі, крім картоплі;
- морська риба — не більше одного разу протягом тижня;
- кисломолочні продукти невеликої жирності.
Перш ніж давати вихованцеві м’ясні продукти, їх рекомендується за день до цього проморозити. Щойно м’ясо повністю розморозиться, його необхідно ошпарити окропом, перед подачею подрібнити. Дуже велика кількість морської риби може погано відобразитися на здоров’ї кішки і спровокувати сечокам’яну хворобу. Не забудьте про те, що організм вихованця потребує вітамінів, а ще добавок на мінеральній основі.
Щоб заощадити час, більшість власників віддають перевагу готовим кормам, до того ж у них вже містяться всі потрібні для організму тварини речовини. Корм краще, звичайно, підбирати за віком улюбленця. Під час вибору цього типу продукції також необхідно дивитися на загальний стан організму кота. Кількість корму в одній порції вираховується за вагою тварини. Зазвичай ці відомості вказують на упаковці. Щоб забезпечити вихованця всіма необхідними речовинами, вітамінами і мінералами, найкраще купувати корм еліт-класу.
Подібний варіант харчування кішки дасть можливість заощадити час власника, але ніяк не гроші. Не забудьте про воду. Рідина має бути чистою, бажано фільтрованою.
Гігієна
Підтримувати гігієну можна за допомогою нескладних процедур.
- Огляд очей. Рекомендується щодня проводити процедуру огляду очей на наявність виділень, які здатні утворити “закиси”. Очистити очі можна за допомогою мокрого ватного диска або вушної палички. Рідина для очищення зазвичай підбирається у вигляді кип’яченої води або трав’яного відвару. Здебільшого рясні виділення з очей і їхнє почервоніння можуть означати нездоровий стан кошеняти. За перших ознак краще показати вихованця ветлікареві.
- Гігієна вух. Волосяний покрив погано захищає і без цього немаленькі вушні раковини кішки, завдяки цьому пил досить часто сідає в цій зоні. До цього всього до всього, будь-які забруднення можуть змішатися з вушною сіркою тварини. Тому іноді необхідно приділяти увагу такому питанню. Для процедури потрібні ватні палички, заздалегідь змочені перекисом водню. Усередині вушного проходу чистити дуже не рекомендується, інакше ви можете завдати шкоди власному улюбленцю. Тому очищайте від бруду тільки помітну частину. Занадто сильне накопичення вушної сірки вважається показником першого етапу захворювання. Це може бути вушний кліщ. У цьому випадку без лікування навряд чи можна обійтися.
- Догляд за шерстю. Щоб підтримувати зовнішній гарний вигляд тварини, потрібно не рідше, ніж 2 рази протягом тижня її розчісувати. Для цього вам знадобиться металева щіточка, вона зможе впоратися з видаленням відмерлих волосків з тіла вихованця.
- Купання. Кішка не потребує постійних водних процедур. Це може завдати шкоди природному блиску шерстного покриву кельта. Купати вихованця потрібно лише в разі великого забруднення, а ще перед виставкою або пологами. Перед тим як йти до ветеринарної клініки обов’язково організуйте кішці банний день. Шерсть миють спеціальним шампунем для котів.
- Догляд за порожниною рота. Зубки у жителя країн Європи міцні та здорові, і щоб зберегти їхній природний вигляд, слід чистити їх спеціальною зубною пастою і щіточкою для котів. Щоб уникнути такої процедури, можна іноді давати коту маленькі кісточки або твердий корм. Так кішка чистить зуби. Щороку відвідуйте ветеринара для попередження здоров’я ясен і зубів.
- Догляд за кігтями. Не рідше одного разу протягом місяця слід стригти тварині кігті. За частого вигулу кішка може й абсолютно не потребувати цієї процедури. Обрізати кігті необхідно акуратно, щоб не пошкодити лапки, в іншому разі котик може інфікуватися. Зрізається тільки прозорий кінчик пластини. Бажано купити для свого вихованця кігтеточку і складні інструменти для догляду за кігтями.
Детальніше про європейських кішок ви дізнаєтеся з наступного відео.
Синоніми назви ЄКШ Країна походження Держави Європи Рік зародження породи 1982 рік Аборигенна порода немає Якою фелінологічною організацією визнана? FIFe, WCF Життєву тривалість 15-17 років, а часто і приблизно двадцять років
Весь вигляд тіло міцне, сильне і м’язисте, але не дуже компактне Розмір середній Вага, кг 3-5 Шерсть коротка і насичена, еластична і блискуча Довжина шерсті короткошерста Особливості шерсті гладкошерста Забарвлення Не визнаються такі забарвлення в найрізноманітніших комбінаціях: шоколадний, ліловий, циннамон, фавн (зокрема, теббі, біколор, триколор), а ще акромеланічні забарвлення; всі інші забарвлення визнано Триколірне немає Літера М на чолі так Морда (фільтр) витягнута Розмір вух середні Форма вух округлий кінчик Пензлики на вухах так Хвіст (фільтр) середній Лапи середні Пухнастий хвіст ні
Загальний опис кішка абсолютно самостійна і не примхлива Лагідність лагідна Приязнь доброзичливість доброзичлива Інтелект розумна Активність активна Грайливість грайлива Ледача ні Слухняна так Щуролов так
Підходить для житлової площі так Складність догляду нескладний догляд Догляд за шерстю необхідно іноді вичісувати шерсть, що випадає (тим паче під час линяння) Здоров’я доволі добре, майже не хворіють
Архіви
- Листопад 2024
- Жовтень 2024
- Вересень 2024
- Серпень 2024
- Липень 2024
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Серпень 2023
- Липень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Липень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Серпень 2020
- Липень 2020
- Червень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019