Зміст
Кішки-свавільні улюбленці, що виділяються від собак не тільки характером, але і звичками.
Коти вкрай охайні тварини і дана властивість викликано інстинктом самозбереження. Домашні хижаки вмиваються кожен раз після їжі, а ще при будь-якому зручному випадку.
Якщо тварина класно, воно буде стежити за чистотою власного хутра регулярно. Однак іноді, велика увага у кішки до власного тулуба вважається патологічним симптомом. Необхідно розуміти, в яких варіантах постійні Облизування це норма, а в яких – патологія.
Чому коти можуть часто облизуватися
Тварина активно вилизує власну шерсть, може просто займатися гігієнічними процедурами. Тому не потрібно завчасно втрачати самоконтроль. Звичними причинами Облизування власної шерсті вважається інстинкт. Кішка може облизуватися на рівні рефлексів . Можливо, вихованець таким чином заспокоюється.
Нормальними причинами також вважаються:
- Відчуття спраги або голоду. Відчувши аромати, на рівні рефлексів голодна кішка починає облизуватися. Це пов’язано з тим, що відбувається активне вироблення слини. Постійні вилизування шерстки-сигнал про те, що кішка хоче пити. Подібний стан зазвичай зустрічається в період спекотної погоди. Відчувати спрагу може вихованець, який отримує в їжу виключно гранульовані сухі корми і не має безкоштовного доступу до води. Часті ковтання слини і Облизування вовни будуть найбільш частими.
- Приведення вовни в порядок після їжі . Більшість власників відзначають, що кіт починає проводити процедури гігієни після їжі. Цим методом кішка прибирає не тільки частинки їжі або краплі води, але і намагається видалити запах.
- Підтримка вологи мочки носа . Кіт може почати вилизуватися активніше, щоб автоматично зволожити поверхню носа. Подібний стан зустрічається під час спеки. Інтенсивне вилизування дає можливість тварині легше перенести спеку.
- Очищення мови . Після того, як кіт «вмився», на його язичку можуть залишатися частинки вовни. У бажанні видалити дискомфорт, починає вироблятися слина в порожнині рота. Тварина починає спочатку облизувати мордочку, а потім поширювати залишки слини на кожен сантиметр поверхні.
Крім природних причин, є ряд патологічних факторів, що провокують появу постійного Облизування у кішки.
Патологічні причини постійного Облизування
Якщо вихованець почав активніше облизувати власну мордочку, а ще шерсть, володар може запідозрити порушення в стані здоров’я. Спровокувати постійні Облизування здатні:
- Напади нудоти перед конкретно, блювотою на тлі інтоксикації, хвороб системи травлення або гельмінтозів.
- Порушення в роботі нервової системи. Постійні стреси і боязнь, призводять до нервового перенапруження у кішки. Відчувати себе спокійніше тварині дає можливість постійне вимивання частинок налиплих на шерсть.
- Проблеми в сечовидільної системи. Відзначається, що постійні Облизування з’являються на тлі рясного пиття і частих сечовипускань. Наприклад, при сечокам’яній хворобі може з’являтися нудота, що провокує багате слиновиділення і як наслідок, Облизування.
- Захворювання ендокринної системи. Зокрема, цукровий діабет. У кішок патологія діагностується дуже часто. Брак глюкози провокує збільшення спраги і апетиту, при цьому відзначається втрата ваги. Тварина виглядає виснаженим, активно вилизується, може страждати від нервових розладів.
- Серед патологічних причин частих Облизування, виділяють проблеми з яснами і зубами у кішки, а ще шкірні патології. Якщо у тварини розвинувся каріозний процес, пародонтит або пульпіт, одним із симптомів може бути власне часте Облизування. Відзначається поява різкого поганого запаху з пащі, порушення процесу прийому їжі і в загальному зменшення активності тварини.
Вилизуватися частіше кішку провокує ряд захворювань шкіри. Основними є дерматити, алергії і блошиний дерматит.
Дії власника, якщо кіт часто облизується
Головне завдання власника-вчасно помітити зміни в стані улюбленця і звернутися за допомогою до ветлікаря. Можливо, звернення буде помилковим, але краще підстрахуватися, адже здоров’я вихованця набагато важливіше.
Перед відвідуванням фахівця бажано подивитися за кішкою, відзначаючи зміни в поведінці. Можливо, тварина стала нервовою, менше їсть, виглядає втомленою. Звернення до ветлікаря дасть можливість встановити причини подібного стану тварини і призначити відповідну терапію.
При розладах нервів кішці можуть знадобитися заспокійливі препарати. Важливо допомогти впоратися улюбленцю зі стресом, шляхом активної уваги (спільні ігри), зміни умов утримання.
Якщо в порожнині рота виявлені чужі предмети, доктор акуратно їх ліквідує і пропише подальше лікування. Наприклад якщо основою частих облизувань стала інтоксикація організму, може знадобиться госпіталізація.
Діагностована у тварини алергічна реакція і пов’язаний з цим дерматит вимагає термінового вирішення. Перебіг захворювання може перейти в гостру форму, провокуючи серйозні порушення в роботі всього організму. Тварині прописують антигістамінні препарати і ряд інших лікарських засобів.
Якщо володар помітив, що його вихованець став гірше їсти, почав свербіти або проявляє хвилювання, слід негайно звернутися за допомогою до ветеринарної клініки.
Самостійне лікування може привести до погіршення самопочуття і занедбаності патологічного процесу.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Архіви
- Листопад 2024
- Жовтень 2024
- Вересень 2024
- Серпень 2024
- Липень 2024
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Серпень 2023
- Липень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Липень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Серпень 2020
- Липень 2020
- Червень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019