Зміст
У 1930-х роках кішки породи корніш-рекс мешкали в Моравії. Жителі цих місць думали, що вони хворі, і піддавали їх знищенню.
Історія походження
Порода корніш-рекс була виведена в 1950 році. Дуже цікава історія її походження.
У графстві Корнуолл у жінки фермера Ніни Еннісмор кішка Серена доставила кошенят, серед них була дитина оригінального вигляду. Природа винагородила його кучерявою шерстю, худим і гнучким тільцем і головою клиноподібної форми.
У котика були особливо великі вуха, від чого він був схожий на неземну істоту, та й назвали його дивно — Келлібанкер. Оскільки в ту пору сільські кішки, жителі англійських ферм, здебільшого відрізнялися одна від одної тільки забарвленням, міс Еннісмор, придивившись до котика, вирішила каструвати змужнілого улюбленця, ледве не позбавивши нас породи таких дивовижних кішок.
Ветеринар, до якого Ніна доставила змужнілого кота, мав упевнені знання в генетиці і побачив у Келлібанкері початок нової породи. Беручи до уваги рекомендації лікаря з розведення кішок, міс Еннісмор попрямувала до селекціонерів А. К. Джуда і Б. Стірлінг-Уеббу — вони на той час були відомі та мали великий авторитет і високу репутацію в галузі селекції. Слова ветеринара про те, що Келлібанкер буде першим у сімействі котячих, який відрізняється від оформлених у природі, були підтверджені лікарем Джудом.
Тепер обов’язком Ніни Еннісмор було завдання по розведенню нової породи, назву якій вона і придумала — корніш-рекс. Початок назви породи вказував на околицю, де з’явилося кошеня, а друга частина назви породи визначала рід діяльності міс Еннісмор (вона була господинею ферми з розведення кроликів з кучерявою шерстю породи астрекс). Вченими-селекціонерами було запропоновано перевірити мутацію Келлібанкера на стабільність, і коли кіт досяг статевого дозрівання, його з’єднали з матір’ю — кішкою Сереною, яка не вирізнялася власною красою природи та породою.
Через певний проміжок часу на світ з’явилися три маленькі кошенята, два з них мали аналогічну кучеряву шерсть і оригінальний зовнішній вигляд, як і Келлібанкер. У живих із двох “каракулевих” залишився єдиний котик, після його назвали Полду.
Щороку міс Еннісмор продовжувала досліди зі схрещування, в цьому випадку фіксуючи відповідність “каракулевих” до гладкошерстих кошенят. Відповідність становила 55% у бік “кучерявих”. Звичайні для цієї породи властивості зберігалися за умови, якщо самка і самець були носіями “каракулевої” шерсті. Утім після 6 років селекційних робіт у Ніни Еннісмор почалися фінансові проблеми.
Вирощування та утримання тварин стало важким. Найперших кішок, Серену і Келлібакера, спіткала страшна доля — раніше улюблених кішок приспали за вашим бажанням господині міс Ніни Еннісмор. Аналогічна доля чекала і на корніша Полду, але сілікціонер Б. Стірлінг-Вебб вирішив продовжити роботу без допомоги інших співробітників і викупив кота (але під час забору біоматеріалу для експериментів на кота Полду чекала фатальна випадковість — він був кастрований).
1957 року в Англії з’явилася офіційно зареєстрована порода кішок корніш-рекс, і цього ж року Френсіс Бланшері придбала 2-ух кішок цієї породи і перевезла їх з Англії на територію США. Таким чином відбулося “переселення” таких своєрідних тварин. Одна з перших перевезених тварин, що має яскраво-руде забарвлення і іменована Теббі, не дала потомства.
Через певний проміжок часу кішку блакитного забарвлення (кличка її Ламорна Коув), уже вагітну, вийшло переправити в Америці, де вона і принесла потомство білих із блакитним відтінком кошенят — 2-ох чудових малюків корніш-рексів. Необхідно підкреслити, що татом кошенят був Полду, який на той момент ще не був кастрований.
З цієї дивовижної історії і виникла порода корніш-рексів на території США. Перед чарівністю малюків Ломорни Коув не змогла встояти любителька і заводчиця кішок Еллен Вайс, вона викупила котика і назвала його Мармадьюк (в подальшому від нього пішли інші лінії порід корніш-рекс).
Прагнучи зайнятися селекційними роботами дуже активно, міс Вайс вирішила познайомитися з відомою на той час Ніною Еннісмор, з якою хотіла скласти контракт про гарну угоду з розведення породи, проте міс Еннісмор на той час встигла позбутися власного “господарства”, про що після цього дуже шкодувала, адже гроші, запропоновані Еллен Вайс, могли повністю відшкодувати всі витрати на тварин з надлишком.
Вкотре кішки цієї породи опинилися під ризиком зникнення. Щоб якимось чином не допустити зникнення породи, їх схрещували між собою. Після генетичним матеріалом для цього стали американські короткошерсті кішки, а ще сіамські та бірманські.
Під час селекції трапилися маленькі зміни в породі, але одночасно з тим виникла широка різноманітність їхніх палітр кольорів і забарвлень.
Потрібно обов’язково знати, що зараз схрещувати родичів корніш-рексів категорично забороняється.
На даний час кішки набули великої популярності через зовнішній аристократичний вигляд і безмежну любов і прихильність до власного власника.
Опис
Загальноприйняті стандарти кішки породи корніш-рекс:
- характерна риса породи — виражена витонченість;
- у кішок коротка “каракулева” шерсть, яка не має остьового волоса;
- голова правильної овальної форми;
- морда схожа на невеликий клин, лоб повільно переходить у ніс римського типу, який вертикально розташований на одній лінії з підборіддям;
- вуха розміщені досить-таки високо, широкі та великі біля самої основи голови;
- розріз очей округлий, очі розміщені з ухилом догори, пігментація райдужки ока відповідає забарвленню шерсті кішки;
- щелепи сильні, прикус прямий;
- вилиці розташовані високо, підборіддя досить виражене;
- шия підкорює власною витонченістю, але досить довга і мускулиста;
- тулуб мускулистий, довгий, стрункий;
- кінцівки красиві, м’язисті;
- хвіст довгий, звужується до кінця, гнучкий, схожий на хлист.
Коротка характеристика дорослої кішки:
- зріст у середньому 23-27 см;
- вага — від 3 до п’яти кілограмів;
- дорослі коти набагато більші за самок.
Популярні забарвлення кошенят:
- білий: очі золотистого або блакитного кольору, подушечки на лапках і ніс рожеві;
- чорний: колір цей завжди насичений, очі золотого кольору, ніс і подушечки на лапках чорного кольору;
- шоколадний: очі темного кольору, подушечки на лапках і ніс темного фарбування;
- рудий: очі золотого кольору, подушечки лап і ніс рожеві;
- сірий : очі золотого кольору, ніс і подушечки лап також сірі.
Особливості характеру
Корніш-рекси дуже активні, допитливі, життєрадісні. Вони вишукані інтелектуали, характер їхній поступливий і м’який. Ці коти ні злопам’ятні, ні капосні, але вкрай прив’язані до власника. Хвіст, що виляє як у собаки, показує дуже високу чутливість. Відчуваючи настрій господаря, вони знають, як поводитися в будь-яких ситуаціях. Дуже слухняні, проходять навчання простих команд. Можуть гуляти на шлейці, і, як собаки, під час навчання приносять дрібні іграшки.
Корніші є особливо активними. Вони ніколи не будуть ніжитися на сонці або “валяться” на дивані, як це роблять інші кішки. Тварини люблять досліджувати околицю (хоча й відому з котячого дитинства) і ніколи не залишать поза увагою забуту в кріслі газету, що шарудить, або горобця, що сидить біля відчиненого вікна.
Спробуйте прибирати з вигляду цінніші й потрібніші речі, оскільки об’єкт, яким би він не був, буде розцінений “рексом” як нова гра. За будь-яких обставин необхідно вміти відволікати увагу вихованця на котячу іграшку або кинутий м’ячик.
Створюйте ігрові ситуації, що рухаються, в яких корніші опиняються “на висоті”, адже ці кішки дуже активні та від створення погоні просто балдіють.
Ця порода кішок злегка настирлива і, намагаючись заважати, власним нявканням заявляє про себе, але досить добре відчуває настрій улюбленого господаря і може подарувати самотність, якщо людині це необхідно. В інших випадках вам буде немає часу нудьгувати. Коти породи корніш-рекс дуже обережно ставляться до незнайомих людей. Дотримуватися дистанції досить важливо для таких тварин, але й зменшувати її вони завжди починають першими. Якщо кіт відчуває, що людина не небезпечна, він перший дозволить себе погладити, і, можливо, навіть сам застрибне до вас на коліна.
Купуючи корніш-рекса для тривалої дружби, необхідно пам’ятати, що ця порода кішок не переносить самотності. Не варто надовго залишати тварину. Довга відсутність господаря може призвести до не дуже приємних наслідків. Не варто заводити одночасно з ними птахів і гризунів, оскільки це здатне розбудити в них інстинкти дикого мисливця.
Скільки живуть?
Беручи до уваги хорошу генетику цієї породи, життєва тривалість таких дивовижних котів досить тривала. Досить багато залежить від справжнього догляду та харчування і ставлення власників до них. Кіт породи корніш-рекс за умови уважного догляду та утримання може прожити 15-20 років.
Чим годувати?
При утриманні корнішів не можна допустити виникнення жирових складочок у них, кішки повинні виглядати стрункими і підтягнутими, з добре вираженою мускулатурою. Потрібно брати до уваги, що поживність добового харчування котів має відповідати енергетичним потребам, оскільки тварини ведуть активний життєвий спосіб, плюс до всього кішкам з короткою шерстю для обігріву тіла потрібно досить багато енергії. Порції їжі визначаються експериментальним шляхом. Якщо тварина не наїдається і виглядає дуже худою, не варто лімітувати її в їжі, можливо, навіть необхідно зробити більшим раціон.
Під час вибору готового правильного харчування підходять вологі та сухі корми. Необхідно знати, що ця порода відрізняється чутливим травленням. Кількість сухого корму не має бути вищою за 1/6 частину всього котячого харчування. Вода в мисці має бути оновлена 2 рази на день. При годуванні справжньою їжею в раціон має входити 20% овочів, злаків і кисломолочних продуктів і 80% м’яса.
Приблизний раціон:
- годування овочами передбачається як у сирому, так і у вареному вигляді (морква, кабачок, гарбуз, капуста цвітна), їх перемішують із м’ясом і дають кілька разів протягом тижня, іноді овочі замінюють на каші;
- молочні (кисломолочні) продукти — кефір, вершки дають щодня + замість ласощів сир;
- сирий жовток зі сметаною і сиром дають протягом тижня 2 рази;
- відварені субпродукти (серця курки, печінка, нирки) — раз протягом тижня;
- варена курка (обов’язково без кісток) — щодня;
- переморожена яловичина в сирому вигляді — щодня;
Обов’язково необхідно вводити в раціон паростки пророслої пшениці, тварини з радістю вживають їх у їжу, до того ж ця добавка містить занадто багато вітамінів і мікроелементів.
Для кошенят існує окремий раціон:
- каші з добавкою молока дають до 3 місяців;
- сир — тричі протягом тижня;
- незбиране молоко дозволяється давати тільки до 5 місяців;
- грудками курки їх годують до 3,5 місяців (після можна годувати стегенцями);
- заморожену сиру яловичину заливають молоком, потім ріжуть шматочками (допомагає від закрепів);
- варене м’ясо можна змішати з овочами;
- не можна годувати кошенят одним м’ясом або ж просто овочами;
- на день можна давати 30 грамів яловичини (приблизно у 8 місяців збільшуємо до 120 грамів);
- годування кошенят рибою повністю заборонено.
У зв’язку з можливими розладами шлунка, а ще харчовими отруєннями забороняйте кошенятам їсти прямо з підлоги.
Наскільки часто годувати кошенят:
- 1,5-2 місяців — до 5 разів на день;
- 3-5 місяців — 4 рази;
- 6-7 місяців — 3 рази;
- від 8 місяців — 2 рази.
У кошеняти в посуді обов’язково завжди має бути тільки чиста вода. Потрібно пам’ятати, що несвіжа вода може послужити основою розладу кишково-шлункового тракту.
Як доглядати?
Для підтримки краси корнішів потрібно мити 2 рази протягом місяця. Починати привчати кошеня до водних процедур слід приблизно в 16 тижнів. Мити кішку необхідно масажними рухами за ростом шерсті. Температура води має бути приблизно 38 градусів. Після купання шерсть необхідно просочити рушником, але не протирати. Якщо тварина не боїться фена, то можна сушити її в теплому режимі. Для створення “каракулю” на шерсті застосовуються натуральні цитрусові олії.
Розчісувати корнішів часто не рекомендується, оскільки кішки цієї породи не линяють. Під час розчісування використовують рукавичку або щітку зі справжньою щетиною, щоб не завдати шкоди тонкій шерсті тварини.
Краще підбирати структуроутворювальні шампуні перед виходом на виставку, в інший час необхідно користуватися спеціалізованими зоошампунями.
Обов’язково корнішам підстригають кігті. У кішок вони досить гострі, в даному варіанті доводиться часто стежити за тим, щоб кіт не зіпсував меблі або випадково не залишив “царапки” на членах сім’ї. Стригти кігті необхідно вкрай обережно, всього 1-2 міліметри прозорої частини кігтя.
Стригти потрібно спеціальною кігтерізкою (її розмір має бути середній). Перед самою процедурою важливо обробити інструмент ваткою зі спиртом або спиртовою серветкою, потім, обрізавши кіготь, підпиляти його, додаючи округлену форму. Деякі заводчики використовують натуральну косметичну олію для нігтів, вона захищає кігті кішки від розшаровування і зволожує їх.
Щотижня перевіряйте зуби котика і якщо знадобиться відвідуйте ветеринара. Догляд за зубами кішки має бути щоденним. Зуби можна витирати настоєм подорожника, намотавши марлю на палець, або чистити гумовим наперстком. Також у спеціальних магазинах для тварин можна вибрати зубну пасту або спеціалізовану іграшку для очищення зубів. Не забудьте включати в раціон тверду їжу, корисну для зубів.
Для догляду за очима найкраще використовувати звичайну кип’ячену воду і настій з ромашки раз протягом тижня (очі обробляються для попередження інфекційних хвороб). Вушка “рексів” потребують регулярного догляду. для того щоб почистити їх, доводиться використовувати вазелін або спеціалізовані краплі, що доглядають (чистять їх тампоном із вати). Потрібно вести спостереження за вухами вихованця, щоб вчасно не допустити вушні хвороби.
Список потрібних предметів для догляду за корніш-рексом:
- котячий шампунь;
- кігтеріз;
- диски з вати і палички;
- вазелін;
- спеціальна зубна паста і щітка для очищення зубів тварини;
- пудра для очищення вовняного покриву;
- сухий шампунь для очищення шерсті.
Виховання
Перебуваючи в “дитячому” віці, кішки породи корніш-рекс дуже легко піддаються навчанню. Якщо ви придбали кошеня, постарайтеся відразу провести межу і показати, що дозволяється і що не варто робити тварині протягом усього її котячого життя. Не слід карати тварину за маленьку провину і збільшувати голос, адже в очах котика ви виглядатимете великим і суворим, але аж ніяк не джерелом ласки та любові.
“Рекси” люблять приємну компанію, їм подобається, коли їм приділяють достатньо уваги і вони дуже люблять сидіти на руках у членів сімейства. Корніш-рексів дуже легко можна навчити подавати лапу, приносити дрібні іграшки, а ще команд “сидіти” і “лежати”.
Кішки цієї породи спокійно гуляють на шлейці вулицею і загалом власною поведінкою іноді нагадують собак. Тварини чудово знають призначення лотка і навіщо необхідна дряпка, і в цьому сенсі з ними не буде у вас труднощів під час підтримання затишку та чистоти в оселі. Господарю цієї унікальної тварини обов’язково необхідно придбати затишний і теплий котячий будиночок. Активним корнішам підходить великий ігровий комплекс з будиночка і різних ігрових елементів (кігтеточки, канати).
Якщо немає можливості встановити котяче містечко, можна обійтися красивим стильним будиночком або лежанкою.
Для утримання кота, крім лежанки, знадобляться:
- котячий туалет;
- наповнювач для туалету (з гранулами середньої фракції, який призначений для короткошерстих котів середніх розмірів);
- засоби для догляду (дивитися список вище);
- миски для годування — 3 штуки (1 призначається для води і 2 для їжі);
- сумка-переноска (на випадок прогулянок, переїзду або походу до ветеринара);
- іграшки для котячих, придбані в магазині для тварин;
- кігтеточка середніх розмірів;
- якісний корм;
- аптечка (утримання персонально);
- одяг для котів у вигляді светра або курточки з капюшоном (на випадок прогулянок.
До речі, на прогулянці замість шлейки або сумки-переноски ці кішки люблять розміщуватися на руках або плечі господаря (іноді лізуть на голову).
Ця унікальна порода дуже добре може зжитися у всіх сім’ях:
- з маленькою дитиною (кішки легко співіснують з дітьми);
- у літньої пари (кішки можуть розвеселити їх власним веселим характером);
- у сім’ї, де є люди, які страждають на алергічну реакцію (коти не втрачають шерсть навіть під час сезону линьки).
Здоров’я
Якщо у вас немає наміру займатися розведенням корніш-рексів, то краще провести стерилізацію або кастрацію. Стерилізувати і каструвати тварин можна після статевого дозрівання в термін 1,5 року котячого життя (це пов’язано з правильною появою сечостатевої системи). Операція проходить у ветеринарній клініці і зазвичай триває 15-20 хвилин під тутешнім або загальним наркозом. В основному, після наркозу необхідно 24 години для відновлення тварини. Спробуйте багато уваги приділяти власному улюбленому улюбленцю в цей день. Якщо протягом 24 годин у кішки наркоз не пройшов, обов’язково зверніться до ветеринара, де проходила операція.
У самки, яка не приносила кошенят і не пройшла стерилізацію, через певний час починаються складнощі зі здоров’ям, а некастрований кіт здатний все власне котяче життя цілити кути у квартирі, виділяючи із сечею нестандартні речовини, що пахнуть.
Породі корніш-рексів притаманне міцне здоров’я, але все ж таки потрібно обов’язково знати, що деякі хвороби у них трапляються.
- Алопеція. При народженні кошеняти на ньому виникає ніжний пушок, який за два тижні зникає і тварина робиться лисою. Буває, що хвороба вражає не тільки шерсть, але навіть кігті та вуса.
- Атрофія очної сітківки — це генетична хвороба. Дуже шкода, корніші перебувають у лідерах за цією хворобою. Встановити хворобу можуть тільки в спеціальній клініці.
- Порушений речовинний обмін. Такі неприємності із самопочуттям у корніш-рекса можуть відбуватися через неправильний метаболізм. Чи порушений речовинний обмін, може визначити тільки ветеринар.
- Гіпокаліємія — не просте захворювання, що полягає в нестачі калію. Хвороба визнана спадковою і може проявитися у новонародженого, якщо самець і самка страждали на цю недугу.
- “Сальний хвіст” — з’являється через сильне виділення жиру із сальних залоз, що розташовані під хвостом. На вовняному покриві біля хвоста накопичується воскоподібна маса з малоприємним запахом, відбуваються запальні процеси, покрив шкіри червоніє і мокне. У разі хронічної форми захворювання хвіст лисіє.
Необхідно нагадати про вакцинацію: щеплення, виконані вчасно, вбережуть кішку від різних захворювань. І, зрозуміло, необхідно пам’ятати проводити профілактику від гельмінтів.
Розведення
Коли самці виповнюється рік, її можна в’язати з самцем, але обов’язково необхідно пропустити першу тічку. Починати пошук партнера краще завчасно, оскільки може статися, що неподалік не виявиться відповідного “молодого”. Необхідні контакти можна знайти в племінному розпліднику, але готуйтеся до того, що доведеться виїжджати на територію кота. Бажано, щоб це була короткочасна за часом поїздка, адже дорога негативно позначається на психічному і фізичному стані вагітної кішки.
Якщо ви вирішили про розведення кошенят, потрібно:
- оформити документи на кішку, що підтверджують родовід;
- отримати опис тварини від клубного фелінолога;
- знайти партнера;
- з господарями “молодого” підписати договір;
- у клубі взяти документ на оформлення в’язки;
- показати кішку ветеринару, перевірити на наявність щеплень і обробити від паразитів;
- обов’язково необхідно підстригти кігті, щоб уникнути нанесення подряпин партнеру.
Відповідальний момент: кіт має бути не першої в’язки (чим досвідченіший самець, тим більше гарантії, що все пройде успішно).
За умови, що кіт вас влаштовує, самку зазвичай везуть до нього наступного дня після початку тічки та залишають на території кота на 3-8 днів. Найідеальнішим часом для запліднення будуть друга і четверта доба. Тваринам не потрібно заважати під час в’язки, все має виконуватися природним чином. Якщо вранці ви побачите спокійну поведінку самки, яка підпускає до себе кота і “перекочується” на спинці по підлозі, вважайте, що пройшло все успішно.
Зазвичай вагітність проходить спокійно і триває приблизно 65 днів. Допустимі пологи і трохи раніше, і трохи пізніше (+/- 2 дні). Пологи закінчуються появою “каракулевих” кошенят від 4 до 5 малюків. Малюків відлучають від кішки у 2,5 місяці. Здебільшого, господарі “молодого” при народженні кошенят забирають одну дитину собі, але може так статися, що за в’язку доведеться віддати певну суму в грошовому еквіваленті.
Кішка корніш-рекс здатна приносити приплід 3-4 рази на рік, але занадто постійні пологи небажані, оскільки вимагають великої кількості сил від неї. Щоб кішка приносила здоровий приплід, сама вона має бути здоровою і мати сили на відновлення. для того, щоб організм самки відновився, буде прекрасно, якщо після пологів пройде 1-2 роки.
Відгуки господарів
Беручи до уваги відгуки господарів котів і кішок породи корніш-рекс, можна зробити деякі висновки:
- корніші чуйні і не люблять засмучувати власних господарів;
- вони розумні, ласкаві, товариські, грайливі;
- не линяють, їхня шерсть гарна на дотик;
- люблять дітей, поступливі, віддані;
- добрі до оточуючих;
- піддаються дресируванню;
- інтелектуали.
Недоліки кішок породи корніш-рекс на думку господарів.
- У початковий рік життя вихованця в будинку він може дошкуляти частим нявканням, тим більше якщо тварину залишати часто одну (лояльність таких котів “зашкалює”).
- Не виносить конкуренції в будинку.
- Деякі коти схильні до переїдання. Обов’язково необхідно стежити, щоб вихованець не переїдав.
- Властивий специфічний запах (у певних особин виділяється секреція між подушками лап, не всім це може сподобатися).
- Постійна тяга до тепла (пов’язують це з тим, що тварина короткошерста, у зв’язку з чим температура її тіла підвищена, тому котикам необхідно шукати теплі місця). Для власного будинку і холодної квартири такі кішки не підійдуть.
Плюс до всього потрібно розуміти, що можна зустріти корніш-рексів, у яких не буде подібних негативних якостей. Всі кішки дуже індивідуальні за характером, але є загальні особливості, властиві породі. Завдяки цьому, перед тим як придбати подібну тварину, рекомендується подумати, чи зможете ви погодитися з її недосконалостями. Але тут потрібно розуміти, що недоліки присутні у будь-якої породи. Також потрібно обов’язково знати, що корніш-рекс більше схильний до хвороб, якщо його взяли з рук, а не з розплідника.
Дуже важливо визначитися, яку безпосередньо мету ви переслідуєте під час вибору кішки, що очікуєте від неї надалі (наприклад, наприклад, ви хочете придбати надійного помічника в боротьбі з гризунами, однак це абсолютно не відноситься до породи корніш-рекс). Для багатьох потенційних господарів важливим моментом під час вибору кішки вважається її походження.
Дуже важливо взяти до уваги не тільки свої бажання і смаки, а ще й наявність матеріальних можливостей, оскільки тварини з чудовим родоводом дуже часто бувають просто не по кишені покупцеві з усередненим доходом.
Особливо величезне значення може мати те, який вік буде у вашого домашнього улюбленця. Деякі любителі кішок думають, що найпрекраснішим виходом з цієї ситуації вважається купівля дорослої кішки, а не дитини. Людям, які живуть спокійно і розмірено, здебільшого дуже нелегко мати справу з кошеням, адже його потрібно досить часто годувати, більше приділяти уваги, доглядаючи за ним, адже при невгамовному характері дитини воно буде “носитися”, перевертаючи все шкереберть, і руйнувати все, що трапляється на його шляху.
Зрілим корніш-рексам дуже часто теж властивий дуже веселий характер і жвавість, але все ж таки вони набагато врівноваженіші, ніж малюки-кошенята. Зрозуміло, якщо ви все ж таки вирішили обзавестися дорослою твариною, то надалі вам абсолютно не знадобиться вступати в протиріччя з труднощами її навчання до туалету. Тварину з родоводом необхідно купувати, якщо ви маєте намір дійсно брати участь у найрізноманітніших виставках, щоб потім мати можливість відчувати гордість за власного вихованця.
Якщо ви позбавлені марнославства і тварина вам необхідна як близький друг, то немає різниці, з родоводом “брат ваш менший” чи ні. Головне — ті важливі відчуття, які вам дасть випробувати ваш улюблений вихованець.
Архіви
- Січень 2025
- Грудень 2024
- Листопад 2024
- Жовтень 2024
- Вересень 2024
- Серпень 2024
- Липень 2024
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Серпень 2023
- Липень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Липень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Серпень 2020
- Липень 2020
- Червень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019