Від прекрасного вибору наповнювача для котячого туалету залежить багато чого-відсутність запаху і бруду в будинку, комфорт тварини при поході в лоток.
Є дуже багато самих різних видів наповнювачів для котячого лотка. Підбирати їх варто для початку з бажань і безпеки для здоров’я самого улюбленця.
Види наповнювачів для котячого лотка
Наповнювачі для котячого лотка поділяють в залежності від способу дії, складу або зовнішнього вигляду.
Виділяють дві основні групи за способом дії:
- Комкующиеся-являють собою гранули з мінералів або ж бентонітової дрібнодисперсної глини. При попаданні на даний матеріал вологи, він створює щільний клубок, який дуже легко забирається з лотка за допомогою спеціального совка або лопатки. Потребує періодичної часткової заміни, та повноцінної заміни кожні 5 днів. Рекомендується насипати наповнювач з комкующими властивостями товстим шаром не менше 8 см.підійде для всіх порід кішок, але не бажаний в застосуванні для маленьких кошенят в зв’язку з їх цікавістю і бажанням пробувати все на зуб. Потрапляючи в травний тракт наповнювач може розбухати, провокуючи закупорку.
- Вбираючі-є наповнювачами, створеними на основі глини із застосуванням методів просушування при великих температурах і подальшого пресування. Вбираючі наповнювачі для котячого туалету володіють хорошими абсорбуючими властивостями, не змінюючи власної текстури, однак при цьому прекрасно утримують вологу всередині. Цей вид наповнювачів рекомендується замінювати кожен раз після походу кішки в туалет. В іншому випадку поява поганого запаху гарантовано.
Склад гранул також різноманітний. На ринку представлені наповнювачі:
- Деревний . Це пресовані гранули, при їх виробництві застосовуються хвойна тирса. Намокаючи, гранула розпадається на дрібні частини. Деревні гранули для котячого туалету є одними з кращих, так як вважаються не тільки екологічно безпечними, але і досить економними в плані ціни і застосування. У них немає барвників, елементів хімії та ароматизаторів. Підбираючи деревний наповнювач, має сенс подивитися на розмір гранул в залежності від віку вихованця — кошенятам гранули поменше, а для дорослих підійде велика фракція гранул. Деревне наповнювач рекомендується прибирати не рідше одного разу на 3-4 дня, в іншому випадку можна зустрінуться з проблемою рознесення тирси по всьому будинку.
- Бентонітові . Цей вид наповнювача раніше був поширений, до виникнення на ринку деревних гранул. Залежно від якості глини, застосовуваної для створення наповнювача, будуть змінюватися і якість продукції. Бентонітовий наповнювач добре вбирає і в подальшому тримає вологу.
- Мінеральний . Для виробництва подібної продукції застосовують мінерали вулканічного походження, що пройшли обробку в спеціалізованих умовах. Такий наповнювач не тільки прекрасно поглинає вологу, але і надійно замикає поганий запах всередині, що викликано структурою матеріалу. Наповнювачі на основі мінералів підходять в застосуванні для дорослих тварин.
- Паперові, зернові або кукурудзяні наповнювачі . Також відносяться до чистих в екологічному плані, так як в їх складі відходи целюлозного виробництва. Не звертаючи уваги на хороші сторони – доступність і екологічність, целюлозні гранули поганий варіант, так як володіють зниженими характеристиками в плані експлуатації.
- Силикагелевые . Під час виготовлення застосовуються полікремневі кислоти, що виділяються феноменальною швидкістю поглинання вологи. Гранули відносно безпечні, чудової якості і дуже зручні. Силікагелеві наповнювачі популярні серед шанувальників домашніх кішок, хоча і коштують на багато дорожче решти продукції. При цьому цей вид наповнювача економічний в експлуатації, так як не змінює власної структури при вбиранні вологи і здатний довго утримувати погані запахи всередині. Міняти наповнювач в котячому лотку під час використання силікагелю можна 1-2 рази протягом місяця. Про те, що потрібно замінити наповнювач, вказує змінився колір гранул. При цьому маси Кала рекомендується прибирати систематично, відразу ж після походу кішки в лоток.
Як підібрати найкращий наповнювач для кішки
Підбір наповнювача для котячого туалету залежить від певних факторів – перевагу самого власника, можливості в фінансовому плані і ставлення до продукту самої тварини. Так, деякі кішки відмовляються ходити в лоток, якщо він заповнений силікагелевим наповненням. Головні критерії для вибору відповідного наповнювача:
- відсутність стороннього не природного запаху;
- гіпоалергенність і відсутність токсичності (при випадковому ковтанні гранул тваринам);
- відсутність пилу і зайвого сміття, а ще частинок, здатних поранити лапи тварині;
- зручність в експлуатації;
- хороші вологопоглинаючі і вологоутримуючі властивості;
- немає потреби частої заміни.
Важливо перед застосуванням ретельно прочитати інструкцію на упаковці з наповненням від виробника, де зазначено скільки необхідно насипати наповнювача в лоток і наскільки часто його міняти.
З точки зору повної безпеки, прекрасним варіантом вважається деревне наповнювач. Він і екологічний і дуже легко забирається. На іншому місці-мінеральні та глиняні наповнювачі, так як мають справжній склад і компоненти природи.
Силікагелеві наповнювачі відносяться до рентабельної продукції, проте як правило є небезпека під час використання гранул. Тим більше це стосується маленьких кошенят. Малюки швидше за все поранять лапки об гострі краї гранул, зрідка трапляються в упаковці з наповненням, а ще можуть проковтнути кілька штук, пробуючи на зуб. До негативних сторін силікагелевого наповнювача також ставитися те, що його не можна переробляти, як наприклад, деревне, змив в унітаз. Інакше трапиться засмічення.
Кукурудзяні, паперові або зернові наповнювачі, вважаються екологічно безпечними, але вимагають систематичної заміни. В іншому випадку волога, що накопичилася в лотку і наявність целюлози, ставати прекрасним притулком для розвитку патогенної бактеріальної або грибкової мікрофлори.
В кінці необхідно підкреслити-універсального наповнювача, який підійшов би будь — який кішці і одночасно сподобався її власнику, не існує-у всіх варіантів є власні мінуси і плюси. При цьому продукція повинна підбиратися виходячи з бажань і індивідуальних характеристик домашнього вихованця.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Архіви
- Листопад 2024
- Жовтень 2024
- Вересень 2024
- Серпень 2024
- Липень 2024
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Серпень 2023
- Липень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Липень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Серпень 2020
- Липень 2020
- Червень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019