Зміст
У ветеринарній практиці досить постійно зустрічаються захворювання системи сечовиділення у кішок. Значну частину патологій займають захворювання нирок. Особливо часто діагностуються небезпечні зміни в ренальної системі у літніх кішок.
Важливо вчасно виявити захворювання на початковому етапі і вжити заходів щодо його ліквідації. В іншому випадку з появою такого захворювання, як традиційний нефрит, з’являються серйозні ускладнення, наприклад нефросклероз або ж зморщена нирка.
Причини і симптоми нефросклерозу у кішок
Нефросклероз-захворювання, для якого отличительно повне або вибіркове заміщення сполучно-тканинними структурами нормальної тканини нирок. На тлі розвитку нефросклерозу, з’являються нестандартні зміни, наприклад стискання органу і сильне затвердіння. В результаті патологічних змін, нирка припиняє нормально виконувати власні функції, а потім і зовсім відмовляється працювати.
Обов’язково потрібно згадати, що нефросклероз розвивається плавно і якщо вражений цілий орган, а другий при цьому зберіг власні робочі особливості, у кішки не буде тривало вимальовується симптоматика і життєве зручність особливо не погіршитися.
Якщо ж нефросклероз поширився на обидва органи, врятувати тварину і продовжити йому життя виходить нечасто. Ветеринарні фахівці в даних випадках рекомендують проводити евтаназію, для позбавлення кішки від болю і страждань.
Небезпека нефросклерозу полягає в тому, що патологія довгий час не заявляє про себе. Відсутність своєчасних планових профілактичних обстежень тварини в клініці, призводить до того, що нефросклероз знаходять дуже пізно. Крім того, розвиток захворювання не супроводжується характерними ознаками, як при інших патологіях ренальної системи.
Відзначено, що перші етапи розвитку нефросклерозу, відрізняються збільшенням тиску в артеріях, можливий розвиток ретинопатії гіпертензивного типу і поява гіпертрофічних змін в області лівого шлуночка міокарда.
Домашня кішка страждає від дуже високого тиску, відчуває дискомфорт в області очей і серця. Часто, через недосвідченість ветеринарних лікарів, призначається невірне лікування, що не заглиблюється в суть виникнення дуже високого тиску артерій або проблем з серцем. В цей час, поки проводитися невірна терапія, нефросклероз розвивається, набуваючи серйозні симптоми.
Запущені форми патології не піддаються лікуванню. Поява білка в виділеної порції урини, також рідко порівнюють з розвитком нефросклерозу, що призводить до затяжної діагностики і невірно поставленого діагнозу.
Головними факторами, що провокують розвиток нефросклерозу або синдром зменшення нирки, стають нефрити і нефрози постійного типу. Вони можуть бути заразною і незаразної етіології.
Спровокувати нефросклероз можуть інфекційні патології, які тривало циркулюють по організму і знаходяться в інших системах. Кішки, які перехворіли лептоспірозом, бруцельозом або чумою м’ясоїдних, розташовані в зоні ризику по розвитку нефросклерозу.
При розвитку небезпечної патології в області ниркових структур, володар повинен звернути власну увагу на наступні ознаки:
- загальний пригнічений стан кішки;
- падіння апетиту або відмова від корму;
- зниження загальної фіз. активності;
- ознаки анемічних станів.
При цьому показники температури тіла не змінюються і залишаються в межах норми.
Крім перерахованих вище ознак нефросклерозу, з’являються такі:
- (дуже висока спрага у кішки, незалежно від сезону);
- зміна щільності сечі;
- збільшення тиску крові в артеріях.
Якщо патологічний процес при нефросклерозі дозволив собі занадто багато, дуже ймовірно розвиток уремії. Ця зміна супроводжується розвитком свербежу на шкірі, ураженням у вигляді екзем, нудотою і виверженням шлункового вмісту. Відсутність вчасно наданої допомоги, тим більше при уремії, призводить до розвитку уремічної коми і подальшого смертельного результату.
В ході лабораторних досліджень, при нефросклерозі знаходять зміною щільності сечі (зниження), з’являється осад, в якому знаходяться поодинокі клітинні структури епітелію нирок і білих кров’яних тілець. Кількість білка мізерно мало, але можуть виявлятися зернисті і гіалінові циліндри.
Бити тривогу необхідно при появі у кішки великого тиску артерій і перших ознаках недостатності нирок. До великого розчарування, нефросклероз діагностують пізно навіть в людській медицині, не якщо говорити про ветеринарії.
Прогноз і лікування нефросклерозу нирок у кішок
Прогноз при діагностованому нефросклерозі у кішки підозрілий або несприятливий. Провокуючими розвиток нефросклерозу в більшості випадків вважають два ключових механізму-перший спровокований гломерулярної ішемією, другий розвивається на тлі артеріальної гіпертензії, яка набуває затяжний перебіг.
Останній механізм провокує раптове звуження артерій і маленьких артеріол, зменшуючи потік крові в ниркових структурах. Тканинні структури через порушену трофіку в разі дефіциту кисню починають відмирати. На їх місці виникає сполучнотканинна структура, що утворює нестандартні грудочки.
Для діагностування нефросклерозу у кішок, потрібно проведення комплексного дослідження. Призначаються клінічні аналізи крові і сечі. Діагностика урини потрібна для виявлення протеїнових фракцій. Але на перших кроках розвитку патології виявити білок в сечі проблематично. Аналіз крові дає можливість візуалізувати зміни в роботі нирок на перших кроках. Тим більше в разі серйозного ураження картина крові радикально змінюється – зустрічається залізодефіцитна анемія середнього ступеня.
З метою диференціальної діагностики проводять аналіз мас калу. Даний метод корисний для виявлення допустимих паразитарних інвазій, що провокують розвиток схожої симптоматики з нефросклерозом.
Крім лабораторних досліджень, призначаються інструментальні-рентгенографія і діагностика за допомогою ультразвуку органів, розташованих в порожнині живота. Нирки, які зазнали змін на тлі нефросклерозу, різко змінені в розмірах. Органи зморщені і втрачають до 2/3 від власного анатомічного обсягу.
Підтвердження попереднього діагнозу проводитися на підставі даних біопсії. Частинки ураженої нирки беруть спеціальною голкою і розглядають під мікроскопом. Гістологічне дослідження дає можливість помітити сполучно-тканинні структури, що з’явилися на місці загиблих нормальних клітин.
Терапія виявленого нефросклерозу у кішок доцільна виключно на перших стадіях. Основа лікування:
- підтримка на належному рівні роботи нирок;
- видалення ознак уремії;
- коригування розвиненого ацидозу;
- поліпшення функцій серця і судин.
Хвора кішка повинна отримувати воду помірно, безкоштовний доступ виключається. Велику увагу приділяють дієтичному харчуванню. Важливо, щоб корми містили більше вуглеводних речовин, а ось кількості рівня білка повинно бути маленьким. Виявлене на ранній стадії захворювання можна купірувати, призупинивши розвиток. Але позбутися повністю і вилікувати кішку від нефросклерозу неможливо.
В ході лікування нефросклерозу, визначають важливий фактор і направляють сили на його видалення.
Так, якщо основою розвитку патології став гломерулонефрит, потрібно призначення протимікробних засобів великого спектра. Курс лікування, тривалість і дозування, визначає ветеринар персонально. Також потрібно введення медичних препаратів, що зменшують рівень тиску артерій.
При діагностованому нефросклерозі, що розвивається на тлі проблем в гормональному фоні, призначається гормонозаместительная терапія. При значних ураженнях ниркових структур, що супроводжуються розвитком анемії, рекомендується вводити ліки, наприклад еритропоетин.
Вихованцеві потрібно забезпечити правильний догляд, уникати ослаблень імунного захисту, не допускати переохолоджень. Важливо підбирати гарне харчування і не давати можливості кішці перенапружуватися.
Профілактика
Заходи попередження розвитку нефросклерозу полягають в швидкому зверненні до ветеринарної лікарні за допомогою. Профілактична діагностика всього організму дасть можливість не дозволити розвитку небезпечних патологій.
З метою попередження найкраще проводити лікування всіх патологій інфекційного і незаразного типу, не допускаючи розвитку складнощів.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Архіви
- Вересень 2024
- Серпень 2024
- Липень 2024
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Серпень 2023
- Липень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Липень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Серпень 2020
- Липень 2020
- Червень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019