Зміст
Сечовидільна система грає надзвичайно велику роль в хорошому функціонуванні організму. Нирки-справжній фільтр і будь-які порушення в ренальної системі в собі несуть велику небезпеку. До великого розчарування, домашні кішки, особливо самці, схильні до захворювань нирок частіше, ніж інші тварини які живуть вдома. Серед патологій ниркових структур особливе місце відведено нефриту.
Необхідно розуміти, як вимальовується хвороба, які методи лікування і заходи попередження існують, щоб захистити тварину від загибелі. Займатися самолікуванням при захворюваннях нирок у кішок – неприпустимо. Невірне застосування препаратів буде причиною розвитку значних складнощів і навіть загибелі кішки.
Причини хвороби
Є велика кількість факторів, що провокують розвиток нефритів. Серед ключових значаться:
- Вплив патогенних бактеріальних мікроорганізмів. Нефрит переважно вражає тканини нирки, що відповідають за фільтрацію. Через ниркові структури проходить велика кількість крові. При ураженні функціоналу нирок, кількість крові, що фільтрується через них не змінюється, а ось хвороба сідає в нирках, провокуючи розвитку процесів запалення, провокуючи в результаті нефрит.
- Використання медикаментозних засобів без кваліфікованого походу. Господарі вихованців проживають в будинку дуже часто покладаються на себе, не звертаються до професіонала і дають на власний розсуд кішці ліки. Спровокувати нефрит можуть високі дози отруйних речовин (наприклад, краплі в холку).
- Інтоксикація організму засобами домашньої хімії. . Паразити, що вражають організм тварини, в ході власної діяльності виділяють пристойну кількість токсичних речовин, що провокують інтоксикацію організму. Перший удар при фільтрації крові приймають на себе власне ниркові структури.
- Поразка клітин сосочкового шару дерми. Патологічні процеси на шкірному покриві здатні виявитися причиною розвитку проблем з нирками. Це пов’язують з присутністю великої кількості судин в шкірі і при розвитку запалення погані компоненти проникають в нирки і сечовидільну систему, викликаючи важливі наслідки. Спровокувати нефрити можуть як невеликі пошкодження механічного типу – подряпини, рани, садна, так і набагато серйозні ураження – опіки, запалення шкіри, гнійничкові ураження.
Нефрити мають кілька варіантів, а конкретно:
- — поразка ниркових клубочків, спровоковане аутоімунними процесами. Терапія проводитися з урахуванням тяжкості прояву симптомів. Однаково важливо проведення профілактичних заходів.
- Інтерстиціальний нефрит-патологічний процес, що відрізняється запаленням, що розвиваються в області канальців ниркових структур. Терапія повинна проводитися виключно під наглядом ветлікаря. — небезпечна патологія, частіше протікає з серйозними ускладненнями. Відрізняється гнійним запаленням балії нирки. Нечасто пієлонефрит виходить лікувати повністю.
Є великий ряд нефритів, які не мають відношення до перерахованих вище групам. Вони вважаються спадковими патологіями. Ознаки пошкодження дуже різні, нечасто схожі між собою.
Симптоми нефриту у кішок
Ознаки порушень в роботі ниркових структур виражені яскраво, тому труднощів зі своєчасним виявленням захворювання не повинно бути. Володар повинен звернути власну увагу на наступні ознаки розвивається нефриту:
- зміна забарвлення урини – при захворюваннях нирок відтінок сечі змінюється, стає темним і каламутним (іноді спостерігаються фракції крові або гною);
- запах сечі-патології нирок провокують зміни запаху урини;
- зміни в поведінці кішки-нефрити відрізняються непритянними відчуттями під час акту сечовипускання (тварина стає неспокійним, відчуває виражений дискомфорт, приймає дивні пози і видає пронизливі звуки);
- поява нападів нудоти і виверження шлункового вмісту – прямо пов’язані з отруєнням організму своїми продуктами метаболізму.
- ураження слизових оболонок.
Поява відмінних клінічних ознак-привід негайно відправитися для консультації до ветлікаря. Провести ретельну перевірку в побутових умовах неможливо, також як і призначити лікування.
Крім складнощів від неправильного лікування, володар піддає власного улюбленця трагічних наслідків.
Діагностика та лікування у ветеринарній клініці
При зверненні до ветеринарної клініки, вихованцеві призначать ряд діагностичних заходів для постановки точного діагнозу. Це потрібно щоб виключити інших патологій, здатних вражати організм тварини. Володар повинен розповісти ветеринару про появу перших ознак. Призначаються такі варіанти діагностичних заходів:
- загальний клінічний аналіз крові;
- загальний аналіз урини;
- аналіз крові для проведення хімічного дослідження;
- рентгенологічне дослідження органів, розташованих в малому тазу;
- діагностика за допомогою ультразвуку органів знаходяться всередині.
Будь-яке самостійне призначення медичних препаратів без згоди ветлікаря, провокує посилення стану улюбленця. Подібними діями володар провокує розвиток складнощів. Помітивши ознаки розвивається нефриту у улюбленця, головне завдання власника – забезпечити гарне харчування до звернення до ветеринара. Харчування на дієтичній основі передбачає виключення гранульованих кормів, солоної і смаженої їжі. Протипоказано вживання тваринам їжі, багатої хімічними добавками.
Після діагностичних заходів, на підставі отриманих даних, ветеринар розробляє відповідну тактику лікування, відповідно до індивідуальних потреб кішки. В ускладнених випадках, консервативні методи не дають результатів і необхідне проведення своєчасного втручання.
Залежно від діагностованого типу нефриту, лікування відрізняється. Так, при дифузному нефриті гострої форми напрямки, призначаються препарати, які спрямовані на ліквідацію головної причини. З харчування прибирають солоні продукти, вихованцеві забезпечують спокій. Раціон повинен бути багатий протеїновими елементами. Не допустити розвиток зараження крові, дозволяють Протибактеріальні препарати, наприклад:
- бензилпеніцилін;
- екмоновоцилін;
- біцилін;
- гентаміцин;
- стрептоміцин;
- еритроміцин.
Чудовий ефект від лікування отримують під час використання протизапальних препаратів на гормональній основі – Преднізолон, Кортизон. З судорожними явищами справляється настій валеріани. Набряки ліквідують за допомогою сечогінних засобів – Темісал, Фуросемід.
Хронічна форма нефриту у кішок лікуватися трохи інакше. Хворий вихованець повинен міститися на неординарній дієті, отримувати воду, збагачену мінералами. Умови утримання повинні бути поліпшені. Обов’язково проводитися терапія з сечогінними препаратами. Якщо є наявність недостатності серця у кішки на тлі нефриту, призначаються серцеві глікозиди – Гітален, Діланізід, препарати наперстянки.
Хронічна форма нефриту, часто супроводжується бактеріальною інфекцією. Застосовуються пртівобактеріальние кошти великого спектру дії. При анемії призначаються препарати заліза і вітаміни – аскорбінова кислота, В12, ферроглюкін. Якщо тварина страждає від проблем з травним трактом, проводитися симптоматичне лікування.
Профілактика
Зменшити небезпеки розвитку нефритів у домашнього вихованця можна лише в разі дотримання профілактичних заходів. З метою усунення розвитку патології, потрібно зміцнювати імунну відповідь. Також потрібно систематично стежити за зміною тиску артерій, давати нормовані фізнагрузкі, уникати переохолодження.
Вагомою складовою попередження вважається нормалізація харчування-прийом вітамінно-мінеральних комплексів. Потрібно систематично відвідувати ветеринарного фахівця з метою профілактичних оглядів.
Патології в області системи сечовиділення-небезпечні і можуть виявитися причиною значних порушень, аж до загибелі вихованця. На тлі інтоксикації починають страждати і інші вкрай важливі органи-печінка, серце, головний мозок.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Архіви
- Вересень 2024
- Серпень 2024
- Липень 2024
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Серпень 2023
- Липень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Липень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Серпень 2020
- Липень 2020
- Червень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019