Зміст
Втрата свідомості на короткий термін називається непритомністю. Основою розвитку подібного стану, як у людей, так і у тварин, стає порушення кровотоку в структурах головного мозку.
Головне не забути врахувати, що непритомність не рахується захворюванням. Це сигнал організму вказує на самі розвиток патологічних процесів в одній з частин тіла.
Спеціаліст загострюють увагу на тому, що непритомність ставитися до несприятливих клінічних ознак. Непритомність у кішки-привід негайно звертатися до ветеринарної клініки.
Як дізнатися непритомність у кішки
Переднепритомний стан і подальша втрата свідомості у кішки супроводжується різкою нестачею повітря і запамороченням.
Початкові ознаки непритомності відрізняються:
- різкою слабкістю в тілі і хиткою ходою;
- порушенням координації рухів;
- раптовими криками перед непритомністю;
- приступом блювоти.
При дуже докладному розгляді переднепритомного стану, можна помітити відсутній погляд у тварини.
Доторкнувшись до кінцівок кішки, володар може підкреслити сильне температурне зміна подушечок лап – вони стають холодними. Видимі слизові оболонки бліді, але помітити це дуже важко на тлі попередніх ознак.
Стадія непритомності або синкопе, відрізняється відключенням свідомості. У цей період відзначається мимовільний акт дефекації або сечовипускання. Лапи під час нападу витягуються вперед, а голова закинута.
Такі ж симптоми спостерігаються при епілептичному припадку. У зв’язку з цим, важливо при зверненні до ветеринарної клініки детально описати професіоналу всі симптоми. Видалення непритомності у кішки і купірування епілептичних припадків відрізнятися в схемі лікування.
Несвідомий стан у кішки триває нетривалий час. Потім настає реабілітаційний період. У тварини відзначається слабкість в м’язах, можливо запаморочення. Дуже часто, кішки після непритомності швидко приходять в себе, і продовжують активність немов нічого не було. Небезпека полягає в раптовому травмуванні кішки під час непритомності або ж настанні смертельного результату.
Причини непритомності у кішок
Головна причина розвитку непритомності у кішки-падіння тиску в судинах, що живлять головний мозок. Відбувається затримка поставки потрібної порції кисню для роботи клітинних структур. Сприяючим аргументом виступають серцеві патології і проблеми з судинами.
Виділяють наступні причини непритомності у кішок:
- Захворювання міокарда і судин. Дуже часта причина розвитку синкопе у кішок діагностується в клінічній ветеринарній практиці. Проблеми з міокардом крім непритомності відрізняються почастішанням серцевого ритму, набряклими явищами в легенях, кашлем, блідістю помітних слизових оболонок.
- Лейкемія або котячий лейкоз-вірусна хвороба, активно циркулює серед домашніх і бездомних кішок. При ураженні тканин організму вірусом котячого лейкозу, відбувається припинення всіх функцій. На перших етапах розвитку інфекційного захворювання, у тварини відзначаються не тільки втрати свідомості, але також гарячкові стану, млявість, байдужість і анорексія. Лікування при котячому лейкозі мається на увазі довічне.
- Поганий вплив ряду медичних препаратів. Побічні явища на тлі прийому медикаментозних засобів – не рідкісна причина розвитку дисфункцій. Втрата свідомості може бути спровокована не конкретним засобом, а невірною комбінацією декількох препаратів.
- Запалення легенів. Пневмонія розвивається в результаті самих різних факторів. Це можуть бути як інфекційні захворювання, так і пошкодження механічного типу роботи легенів (закупорка шляхів дихання). При розвивається пневмонії у кішки спостерігаються синкопе, задишка, проблеми з ковтанням. Легені не наповнюють кров потрібною концентрацією кисню, що призводить до кисневого голодування тканин головного мозку.
- Анемія . При різкому або поступовому зниженні вмісту еритроцитів в крові розвивається анемія. Відповідальні за перенесення кисню червоні кров’яні тільця не виконують власні функції, що призводить до непритомності. Провісниками анемії є-зниження апетиту і сильна млявість тварини.
- Інтоксикація . При попаданні отруйних речовин в організм кішки можливий розвиток великих наслідків, серед яких порушення роботи головного мозку, що призводить до непритомності. На тлі отруєння засобами домашньої хімії, ліками з людської аптечки, інсектицидними препаратами або ж токсичними рослинами, зустрічається дуже високе виділення слинного секрету, розширюються зіниці, можлива діарея, сильна блювота, зміна серцевого ритму. Після блювоти або ж під час виверження шлункового вмісту при сильному отруєнні зустрічається синкопе.
Точну причину непритомності у кішки, може встановити тільки професійний ветлікар на основі результатів лабораторних та інструментальних даних.
Пріоритетне значення в постановці діагнозу має збір анамнезу. Господареві необхідно розповісти всі подробиці і провісники непритомності у кішки. Чим раніше господар тварини звернеться за допомогою в клініку, тим сприятливіші прогноз захворювання.
Перша допомога кішці впала в непритомність
Побачивши, що вихованець втратив свідомість, володар перш за все не повинен втрачати самоконтроль. Хвилювання не повинно вплинути на стан тварини. Слід докласти зусиль і зберегти спокій.
Тварина, що втратила свідомість, слід акуратно перекласти на ідеальну рівну поверхню і присівши поруч утримувати тіло кішки між задніми ногами і торсом. Для плавної стимуляції кровопритоку до тканин мозку, слід злегка підняти весь тулуб тварини, так, щоб голова залишалася внизу. Як тільки вихованець прийшов до тями, потрібно ласкаво розмовляти з кішкою і укутати її в ковдру, щоб тіло не втрачало тепло.
Під час або перед втратою свідомості у кішки може відкриватися блювота. Також можливі тремор кінцівок, мимовільні акти сечовипускання і дефекації. До цього необхідно бути готовим. Якщо після відкрилася блювоти тварина завалюється, втрачаючи свідомість, важливо встигнути притримати морду тварини, що дасть можливість не допустити задухи під час падіння.
Слід також в приміщенні відкрити всі вікна і двері для припливу свіжого повітря і максимального насичення крові киснем.
Після того, як вихованець прийшов до тями, потрібно якомога швидше звернутися за допомогою до ветеринарної клініки. Спеціаліст проведе всі необхідні дослідження, встановивши точний діагноз. Баритися з візитом не можна, так як непритомність не рахується захворюванням. Це сигнал організму про значні неполадки в його роботі.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Архіви
- Січень 2025
- Грудень 2024
- Листопад 2024
- Жовтень 2024
- Вересень 2024
- Серпень 2024
- Липень 2024
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Серпень 2023
- Липень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Липень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Серпень 2020
- Липень 2020
- Червень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019