Процедура» м’які лапки » передбачає своєчасне втручання, метою якого вважається видалення крайніх фаланг пальців у кішки, що мають кігтьовий відросток. Онихэктомия вважається нескладної процедури, але повинна проводитися професіоналом.
Перед тим як думати про проведення операції власному вихованцеві, основою метою якої вважається ампутація пазурної фаланги пальця поряд з кігтем, потрібно продумати всі дрібниці і прислухатися до рекомендацій експертів. Проводитися своєчасне втручання під загальним наркозом і пов’язане з рядом ризиків для здоров’я тварини.
Суть операції » м’які лапки» для кішок
Головна мета операції» м’які лапки » — видалення кінцевої фаланги пальця тварини, в якій розміщується кіготь. Ампутація фаланги відбувається повністю, а з’явився рановий дефект ветеринарний лікар закриває клаптем шкіри, накладаючи в подальшому шви.
Для накладання швів застосовують розсмоктується самостійно матеріал. Це дозволяє рані зажити повністю, без подальшого зняття швів. В наслідок, що з’явилася скоринка від’єднується самостійно, а на місці ампутованою фаланги сформіровивается рубцева тканина.
Загальний період відновлення після того як проведена операція «м’які лапки», становить 1.5-2 тижні. Необхідно не забувати, що процес регенерації тканин у кожної тварини різний, тому час відновлення після оніхектомії може змінюватися.
Операція» м’які лапки», не рекомендується до проведення тим кішкам, які ведуть активний життєвий спосіб і мають безкоштовний доступ на вулицю. В даному випадку, відсутність кігтів може погано вплинути на життя тварини. Зникнути від ворога або потенційної небезпеки на дереві у кішки не вийде. Також як і дати відсіч власному родичу або ж собаці при атаці.
Чи необхідно робити операцію» м’які лапки » кішці, повинен порекомендувати ветлікар. Без потреби, фахівці ветеринарній медицині не радять проводити оніхектомію. Але існують випадки, коли своєчасне втручання з метою повного видалення кігтів, показано. Доцільною операція» м’які лапки», вважається в таких варіантах:
- Сильна ворожість тварини, супроводжувана застосуванням кігтів, яка не піддається коригування навіть при зверненні до професіоналів.
- Відсутність можливості застосовувати альтернативні методики зменшити тварина відпускати кігті, де попало. Якщо володар випробував методи стригти кігті або ж застосовував спеціалізовані полімерні чохли, що фіксуються на кіготь за допомогою клею або ж засувок, але не домігся результату. Тварина продовжує псувати меблі, інтер’єрні атрибути і дряпати руки власника навіть при спробах навчити улюбленця.
- Надмірна ворожість тварини, здатну привести до бажання господаря позбутися від кішки – здати в притулок або приспати. Альтернативою в подібному випадку виступає якраз операція»м’які лапки».
Думка ветеринарів про » м’яких лапках»
Думка ветеринарних лікарів з приводу хірургічної дії, що має на увазі ампутацію фаланг пальців у кішки з кігтями, відрізнятися. Але всі фахівці сходяться на думці, що, як і будь-який інший вид операції, оніхектомія несе певні небезпеки і можливі результати. З першого погляду, операція «м’які лапки», не важка в застосуванні. При цьому, існують такі варіанти ризиків:
- Анестезіологічні небезпеки. Найсумніше наслідок даного ускладнення-смертельний результат.
- Хірургічні небезпеки. До даної категорії відносяться-можливі рясні крововтрати, розвиток значних інфекційних хвороб.
- Зростання залишків кігтя. При проведенні операції, ветлікар повинен ретельно стежити за тим, щоб видалити кіготь повністю. В іншому випадку, існують небезпеки розвитку хронічних болів в лапах у тварини і патологічного розростання тканин залишився кігтя.
- Проблеми з пересуванням. Перший час після своєчасного втручання, тварина буде переміщатися обережно. Але з часом і проходженням періоду реабілітації, ХОДА кішки прийде в норму. Однак популярним ускладненням стає зміна постановки стопи. В подальшому це провокує неправильну роботу м’язів, кішка втрачає власну природну спритність і може отримати травму при спробах приземлятися, стрибаючи з висоти.
Дуже часто з проханням провести операцію «м’які лапки», звертаються господарі кішок, які переживають за збереження власних меблів або інших інтер’єрних предметів. Слід мати на увазі, що кішка – справжній хижак. Для них нормальним вважається дряпати людини під час ігор, відточувати власну майстерність на поверхні, підточувати власне природне «зброю».
Обов’язково потрібно згадати і той момент, що дряпає кішка шпалери не тільки для заточування кігтів. На подушечках лап домашніх кішок розміщуються залози, що виділяють своєрідний секрет. Під час дряпання, тварина залишає «власний запах», додатково розмічаючи територіальні межі.
З метою захистити власні меблі, руки і інтер’єрні атрибути, потрібно пред’явити домашньому вихованцеві все що необхідно. У кожному будинку, де є кішка, потрібно розташувати:
- Спеціалізовані когтеточки. Це можуть бути придбані в магазині з товарами для тварин когтеточки або ж створені самостійно. Як когтеточки підійдуть залишки тканини для оббивки для меблів, шматочки килимів або ж лісоматеріали. Варто пам’ятати, що когтеточка повинна бути не небезпечною для улюбленця, надійно закріпленої і стійкою. Експерти радять розміщувати когтеточки якщо є можливість поруч з меблевими предметами, яку облюбувала кішка для заточування власних кігтів. Ідеально, якщо даних предметів буде кілька – біля місць для відпочинку тварини.
- Лежаки, будиночки або килимки. Кішки за власною природою мисливці і для них нормальним вважається часте відточування власної майстерності. Можна вибрати будиночок для кішки в кілька рівнів або створити його своїми силами в побутових умовах. для того щоб викликати інтерес тварина точити кігті в призначеному місці, можна застосувати похвалу, ласощі або ж котячу м’яту. Більшість товарів для кішок-будиночки, лежаки і когтеточки, вже обладнані пакетиками з котячою м’ятою, щоб процес звикання відбувався швидше.
Важливо систематично стригти кігті кішці. Бажано привчити тварину до процедури з самого молодого віку і виконувати підстригання кісток кожні 2 тижні. У продажу є спеціалізовані накладки — » ковпачки » з силікону, що призначаються для знешкодження котячих кігтів. Пристрій кріпитися на кіготь за допомогою клею або ж спеціалізованих засувок. Краще підбирати силіконові накладки з надійних матеріалів.
Більшість ветеринарів стверджують, що для виконання операції «м’які лапки» необхідні серйозні свідчення. Оніхектомія серйозна маніпуляція, так як передбачає ампутацію не 1, а відразу декількох фаланг пальців.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Архіви
- Листопад 2024
- Жовтень 2024
- Вересень 2024
- Серпень 2024
- Липень 2024
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Серпень 2023
- Липень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Липень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Серпень 2020
- Липень 2020
- Червень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019