Зміст
Тхори-це тварини які живуть вдома, які не вимагають спеціального догляду. Однак щоб вихованець відчував себе зручно потрібно знати як його утримувати, чим годувати як купати і виховувати.
Тхір вважається популярним домашнім вихованцям, яке не вимагає спеціального догляду. Не звертаючи уваги на те, що він відноситься до диких тварин, все одно навіть його можна дуже легко приручити. Він не викликає алергічні реакції, не вибагливий харчуванні і володіє грайливим, доброзичливим характером. Але все таки перед тим як завести цього звірка у себе вдома варто з’ясувати, як доглядати за тхором в побутових умовах. Важливо щоб він відчував себе зручно і був в абсолютній безпеці.
Особливості створення умов
для того щоб зміст тхора в квартирі було зручним, обов’язково необхідно створити всі необхідні умови. Важливо щоб цей звір відчував себе в абсолютній безпеці. А справа вся в тому, що в багатьох випадках зустрічається загибель таких тварин саме в початкові місяці їх проживання. Завдяки цьому в початкові місяці проживання вихованця в квартирі обов’язково необхідно врахувати кілька вирішальних моментів:
- через те що, що цей звір володіє невеликими розмірами, найкраще заздалегідь в приміщенні видалити найрізноманітніші отвори, щілини. Він може дуже легко в них потрапити і застрягти;
- варто закрити йому балконний вихід. Тхір володіє поганим зором, завдяки цьому він може не розрахувати цифра висоти, впасти і розбитися. Те ж саме необхідно виконати і з вікнами;
- закрийте доступ вихованця до ємностей з водою, це ж умова стосується унітазу. Тхори вважаються цікавими тваринами, завдяки цьому вони можуть забратися туди, куди їм не належить і врешті-решт потонути;
- всі побутові засоби на хімічній основі слід прибрати подалі, краще сховайте їх на далекі полиці, в верхні шафи. Цей звір дуже допитливий і дійсно можливо, що він вирішить спробувати цю хімію на смак;
- не бажано заводити тхора, якщо в приміщенні є пристойна кількість домашніх рослин. Ця тварина буде регулярно копати землю, тому що конкретно цим він і займається в природних умовах. Зрештою він може дістатися до коренів рослини і погубити його. А якщо рослина виявиться токсичним, то воно може завдати сильної шкоди здоров’ю цього звірка.
Плюс до всього обов’язково необхідно акуратно відкривати двері, так як дуже часто власне за ними може зачаїтися цей звір. Якщо це вхідні двері, то її він може миттєво прошмигнути через неї назовні на вулицю. Завдяки цьому при її відкриванні ретельно необхідно постійно дивитися, щоб випадково не випустити тхора або не придавити його. Також необхідно дуже акуратно відкривати міжкімнатні двері, так як можна вдарити вихованця.
Необхідно звернути свою увагу! Ці тварини володіють однією цікавою особливістю-вони можуть заводити вдома схованки, куди стягують дуже багато самих різних речей маленьких розмірів.
Якщо ви стали відзначати що у вас стали зникати дрібні іграшки для дітей, дорогі речі, взуття, їжа, то це говорить про те, що тхір тягне їх у власний тайник. При цьому склад дуже часто не так просто знайти, він може бути в самому плоходоступном місці.
Клітка для тхора
Догляд за тхором в квартирі вимагає відповідальності, а ще терпіння. Перш за все варто обладнати житло цього звірка, а конкретно його клітку. Її габарити зобов’язані бути такими, щоб тварина при русі по ній не відчував тісноти і дискомфорту, вона зобов’язана бути вільною. Найбільш прийнятними розмірами вважаються 80х80 сантиметрів.
У клітці завжди повинні бути гамачки, саме такі елементи Тхори сильно люблять. На таких елементах вони можуть відпочивати або навпаки активно переміщатися, перестрибувати через них.
Ретельно потрібно простежити за вихованцем, за його поведінкою в клітці. Якщо ви зможете побачити, що звір з величезним задоволенням бігає по клітці, стрибає з одного місця на інше, відчуває повну свободу, то значить, його житло йому прекрасно підійде. Якщо ж навпаки звір пересувається плавно, стрибає з боку в бік, то це говорить про те, що йому не вистачає місця. В даному випадку варто поміняти тісну клітку на просторіше житло.
Обов’язково в клітці повинен бути будиночок, це буде затишна норка, в якій вихованець зможе зникнути від чужих очей. Якщо тхір в квартирі знаходиться регулярно, то він може сильно втомитися, в даному випадку власне будиночок буде для нього підходящим місцем для відпочинку. Якщо ж в клітці немає будиночка, то його можна зробити своїми руками.
Для виробництва знадобляться підручні матеріали:
- старі ганчірочки;
- коробка з картону;
- шматочок пластикової труби.
У коробку поміщається шматок пластикової труби. Далі в трубу слід покласти м’які ганчірочки, вони будуть чудовим місце де можна відпочити цього звірка.
Крім будиночка і гамачков в клітці завжди повинні бути такі обов’язкові елементи:
- чашка для корму;
- ємності для води-поїлки;
- місце для туалету;
- свої іграшки.
Облаштування туалету
Домашній тхір, як і інші тварини, обов’язково зобов’язаний знати місце для туалету. Його необхідно зробити в його клітці. Туалет розташовується в кутку, щоб він не заважав звірку активно переміщатися по власному житлу, грати і спати.
Для туалету можна застосувати лоток, який використовується для кішок. при це абсолютно не має значення яких розмірів буде даний предмет, важливіше буде те, щоб ваш улюбленець зміг швидко до нього привчитися. Лоток краще все закріпити, щоб він не рухався. Він зручний тим, що зверху має сітку, завдяки цьому вихованець після здійснення всіх необхідних справ не забруднить лапки і не рознесе бруд по клітці. При бажанні в нього можна насипати спеціалізовані наповнювачі. Лоток і наповнювачі можна вибрати буквально в будь-якому зоомагазині.
Яке має бути харчування
Якщо вирішили утримувати тхора у себе в квартирі, то обов’язково розгляньте особливості харчування цього звірка. Це вважається одним з важливих умов здорового існування цього звірка. Саме від правильно складеного раціону харчування залежить самопочуття вихованця, а ще його життєві сили і енергія.
У раціоні тхорів обов’язково зобов’язані бути наступні продукти:
- Сухі кормові суміші. Збалансовані корми потрібні для наповнення організму звірка життєвими силами. Їх можна купити в абсолютно будь-якому спеціальному магазині;
- Сира їжа. З цією їжею варто дотримуватися особливої обережності. М’ясо вибирайте ретельно. Краще його купувати у перевіреного продавця, це дасть можливість уникнути зараження звірка паразитами;
- Каша з фаршу.
Якщо ви ще не жили з тхором в квартирі, і у вас ніколи не було цієї тварини, то харчування необхідно починати з сухих сумішей. Для них навіть підійде корм для кішок. Н заздалегідь необхідно вивчити склад і опис кормової суміші. Також можна скористатися відгуками, які є в Інтернеті у величезній кількості.
Тхір їсть невеликими дозами, проте нерідко. Він повинен за день приймати їжу до 7 разів. Обов’язково необхідно стежити за його харчуванням, а ще пам’ятати підливати воду в поїлку.
Стрижка кігтів
для того щоб вихованець завжди виглядав охайно, доглянуто, за ним потрібно систематично стежити. Власникам цієї тварини обов’язково потрібно дотримуватися певних гігієнічних заходів, в які входить постійна стрижка кігтів. А ось як підстригти кігті тхору можна дізнатися з наступних порад:
- у тхорів не буває занадто довгих кігтиків, але все ж потрібно ретельно стежити за ними і проводити їх зачіску;
- довгі кігті можуть викликати проблеми і труднощі у вихованця при переміщенні. У природних умовах вони ними риють ями з землі, в процесі цього вони у них сточуються до відповідного розміру. Удома ж їх можна підрізати гострими ножицями;
- не варто отстрігать їх до самої основи, з необережності можна завдати сильної шкоди вихованцеві;
- стрижка повинна проводитися 1 раз в три тижні.
Особливості купання
Аналізуючи правила про те, як утримувати тхора в квартирі не упускайте той момент, як мити тхора. Даний процес важливий, він забезпечує підтримку вовни, кігтів, вух в чистому стані. Тим більше все Тхори приходять в захват від водних процедур.
Однак мало хто знає, як купати тхора. Купання вихованця можна проводити 1-2 рази в 7 днів, цього цілком вистачить. Однак щоб все провести правильно обов’язково потрібно дотримуватися наступних рекомендацій:
- Частота купання зазвичай залежить від стану шерсті тхора, від ступеня її забрудненості;
- Купання зобов’язане вестися і застосуванням спеціалізованих миючих шампунів. Вони усунуть поганий запах, який виділяється потовими залозами, а ще зробить шерсть м’якою і шовковистою;
- При митті обов’язково необхідно почистити вуха вихованця, це можна зробити ватяними паличками;
- Після купання тхора потрібно згорнути в рушник і дати йому повністю обсохнути.
Помитий звір буде виглядати красивим, його шерстка буде м’якою і переливатися на сонці. Йти гуляти з ним краще після повного висихання вовняної шубки.
Виховання
Виховуючи тхора, потрібно пам’ятати, що він є досить розумним і кмітливим тваринам. Вони набагато розумніші собак, але одночасно не володіють відданістю, в цьому вони схожі з кішками. Вони будуть слухатися вас у всьому, будуть закривати за собою двері в клітці, затикати будиночок ганчірками, але одночасно не будуть приносити власному власникові тапочки, так як вважають це марним заняттям.
Виховання тхорів має складатися з таких правил:
- привчання до лотка;
- вихованець повинен реагувати на власну кличку;
- відучення від лазіння по столах;
- вони не повинні кусатися;
- знання власного місця.
Якщо ж тварина вас боїться і відсторонюється, то його необхідно брати на руки ласкаво і потроху, звір повинен звикнутися. В даних випадках допоможуть наступні рекомендації:
- У перший час давайте йому ласощі. Він повинен їх брати самостійно і покласти в відокремлений куточок;
- Не рекомендується брати на руки тварину, тим більше робити це раптово. Цим ви можете його налякати;
- Розмовляти з ним необхідно Ласкаво, заспокійливо і дуже тихо, щоб вихованець зможу відчувати турботу і повну безпеку;
- Маленьких тхорів можна брати на руки поки вони сплять. Буде добре, якщо він прокинеться у вас на руках, при цьому ви будете його гладити і почастуєте смачними ласощами, це завжди дає високі результати.
Тхори-тварини які живуть вдома, догляд і утримання яких необхідно повністю дотримуватися відповідно до їх фізіологічними потребами. Важливо щоб вихованець відчував себе в безпеці, завдяки цьому йому в перший час потрібна турбота і ласка. Завдяки цьому повністю обладнайте його житло, розмістіть в ньому всі необхідні предмети (будиночок, поїлки, годівниці, лоток). Також влаштуйте хороше харчування і регулярну гігієну.
Архіви
- Листопад 2024
- Жовтень 2024
- Вересень 2024
- Серпень 2024
- Липень 2024
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Серпень 2023
- Липень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Липень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Серпень 2020
- Липень 2020
- Червень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019