Володар цуценя, який значну частину дня проводить поза власного будинку, перебуваючи у відрядженні або на роботі, дуже часто стикається з труднощами у вигляді калюж на підлозі. Приходячи додому, володар знаходить» подарунки » на килимі, підлозі і меблевих предметах.
Господар цуценя повинен бути готовий до того, що необхідно буде приділяти багато часу і проявити завзятість в процесі навчання цуценя ходити на пелюшку або лоток. Дуже часто собаківники, що займаються продажем тварин, стверджують, що вихованець охайний, самостійно ходити на лоток. Але на ділі виявляється, що дитина робить власні справи всюди, крім того місця, де повинен.
Господар повинен розуміти, як правильно привчити дитину ходити на пелюшку, для того щоб в подальшому уникнути проблем.
Основні тонкощі в процесі привчання
Основний пункт-привчити цуценя до туалету досить проблемно в стислі терміни, якщо не сказати неможливо. Варто запастися терпінням і починати процес навчання з самого першого моменту знаходження нового вихованця в квартирі.
Як тільки щеня потрапить в новий будинок, рекомендується потурбуватися про те, щоб не було зайвих килимових доріжок і килимів. Це пов’язано з тим, що вони мають властивість збирати запахи, які не вловимі для людського нюху, але прекрасно розрізняються цуценям. Вони просто збивають його з пантелику.
Необхідно звернути свою увагу! Чим доросліша тварина, тим проблематичніше перевчити його або ж знову привчити справляти нужду в чітко позначеному місці.
У момент привчання собаки, необхідно максимально звернути свою увагу на те, як поводиться вихованець. Цуценята вибирають місце для справляння потреби, керуючись покликом природи або інстинктами. Власне запахи вказують малюкам територіальні межі, що вимагають обов’язкової мітки.
Привчити цуценя до лотка стане набагато простіше, якщо ретельно подивитися, де власне тварина вибрало місце для усамітнення. У переважній більшості випадків місцями для туалету стають область біля балконних або святкових дверей, під вікнами. Деякі вихованці віддають перевагу більш тихі місця-ванна кімната без світла, закриті від непотрібних відвідувачів кути приміщення.
Лотки або пелюшки необхідно розташовувати в декількох місцях, де дуже часто робить власні справи маленьке цуценя.
Наприклад якщо собака любить ходити в туалет, відвідуючи ванну кімнату, потрібно потурбуватися про вільний доступ туди.
Заздалегідь рекомендується прибрати покриття килимові. Розмістивши кілька пелюшок по дому, їх необхідно систематично оновлювати, але не прибирати з даних місць, до того часу, поки собака не підросте. Засноване подібне правило на тому, що невеликі цуценята, в силу власного віку, довго не можуть терпіти, і ходять в туалет частіше, ніж великі особини.
Виросло цуценяті можна залишити 2 місця для туалету. На практиці привчання дуже часто відбувається так, що коли господар є вдома, собака ходить в туалет, де належить. Але за відсутності власника, може написати в іншому місці. Такі помилки провокуються рядом моментів:
- Зовсім маленький лоток або пелюшка (якщо щеня вже підріс) – йому просто некомфортно, не вистачає місця.
- Довга відсутність власника-рідкісна Зміна пелюшки або наповнювача для собачого туалету призводить до накопичення запахів. Собаки досить охайні тварини і не будуть ходити в туалет, де їм не подобатися запах.
В останньому варіанті, рекомендується на певний період часу відсутності власника в будинку, ставити додатковий піддон або розстелити ще одну пелюшку.
Принципові моменти
Процес привчання цуценя до пелюшки можна спростити. Для цього необхідно скористатися рекомендаціями та порадами досвідчених собаківників. Якщо власник цуценя не хоче, щоб його вихованець писав в деяких місцях (наприклад, новий білий килим), можна вибрати в спеціальному магазині для тварин спрей.
Підібране місце обробляють засобом з запахом, неприємним для тварини. У складі подібних спреїв знаходяться композиції ефірних масел, що вловлюються чуйним собачим носом, і викликають у них гидливість. Іноді обробку необхідно відроджувати, щоб запах не зникав.
Привчити до туалету можна і іншим варіантом. Якщо собака пісяє на кухні або в просторі коридору, можна поставити туди її миску з водою або їжею. Щеня на інтуїтивному рівні не стане справляти нужду там, де приймає їжу.
У разі постійних довгих відсутностей домовласника, для усунення виникнення непотрібних калюж і купок в найнеймовірніших місцях, вільне пересування цуценя по квартирі необхідно зменшити.
Купуючи цуценя у заводчика, необхідно обов’язково поцікавитися, який туалет для дитини краще і перший час дотримуватися знайомих варіантів.
Типові помилки
Ходити на пелюшку вважається непостійним або проміжним варіантом в процесі привчання цуценя до туалету. Якщо володар не бажає в подальшому щоб собака ходила в туалет будинку, варто прислухатися до рекомендацій досвідчених заводчиків. Основними вважаються:
- Після завершення карантину (час після першої вакцинації), починати виводити цуценя на вулицю. Якщо щеплення була виконана заводчиком, який продавав тварина, потрібно дізнатися, коли була виконана імунізація.
- Різниця в вигулах на підставі віку собаки. Чим старше пес, тим рідше у нього з’являється необхідність часто відвідувати вулицю. Але необхідно виділити, що привчання дорослого собаки до пелюшки або вигулу на вулиці набагато важче, ніж маленького цуценя.
- Регулярний вихід на вулицю з маленьким цуценям після завершення карантину повинен становити близько 4-5 разів на день. Як тільки щеня підросте (мінімум 6 місяців), прогулянки можна зменшити до трьох разів на день.
- Прекрасний час для вигулу цуценя – після їжі, після відпочинку або активних ігор. Після того, як щеня впорався, обов’язково необхідно його похвалити і запропонувати вкусняшку.
Виключно після того, як щеня справив власну нужду на вулиці, можна займатися дресируванням або рухливими іграми. Бажано вихваляти одними і тими ж словами, як тільки дитина добре впорався з власною роботою.
Гуляти необхідно до того часу, поки тварина не сходити в туалет. У квартирі пелюшку слід все ж залишити. Не всі цуценята можуть сходити в туалет на вулиці і можуть попроситися вже по приходу додому. Якраз для цього у них буде пелюшка або лоток.
В процесі привчання цуценя до туалету в квартирі або на вулиці, не варто зриватися і кричати, якщо вихованець зробив щось не так.
Максимально Ласкаво необхідно направляти улюбленця. Якщо процес привчання затягнувся і позитивних зрушень не зустрічається, необхідно спробувати піддати аналізу власну поведінку. Можливо, сам володар робить невірні кроки. Виникнення деяких складнощів на кроці привчання до пелюшки – звичайне явище. Однак якщо це напружує власника, краще звернутися за допомогою до заводчика або кінолога.
Невелика хитрість полягає в тому, що якщо щеня не хоче ходити в туалет на пелюшку (наприклад, не подобатися запах), можна застосувати настелити ганчірку або ж газетний лист.
Ніколи не можна лаяти цуценя, адже це провокує виникнення відторгнення. Не завжди маленький вихованець здатний себе контролювати. Як і невеликі діти, вихованці в молодому віці можуть захопитися, загратися і просто не встигнути добігти до чітко позначеного під туалет місця.
Не потрібно лаяти, а тим більше тикати мордочкою в створену калюжу або купу. В іншому випадку у тварини розвивається чітко сформована поведінкова проблема, яку буде більш екстремальні викорінити або підкоригувати в дорослому віці.
Доведено, що грубе ставлення власника в момент привчання цуценя до пелюшки або лотка, за собою тягне розвиток копрофагії – поїдання екскрементів, спочатку своїх, а потім і інших тварин. На психологічному рівні тварина буде намагатися усунути сліди «злочину», для того щоб уникнути покарання від власного власника.
Господар цуценя зобов’язаний мати надійну психіку на момент привчання до туалету. Собака, а тим більше невелика, організм який живе, який неможливо налаштувати.
Щеня просто фізично не може почати виконувати все правильно з першої спроби. Можуть бути помилки, непослух, промахи. На все це необхідно дивитися поблажливо, не засуджуючи дитини. Важливо проявити наполегливість і не опускати руки. Виключно в цьому випадку можна домогтися гарних результатів.
Найоптимальнішим віком для привчання до пелюшки або лотка, вважається період 4-6 місяців цуценя. У такому віці дитина готова до засвоєння одержуваної інформації і у нього добре спрацьовують рефлекси. Він вже може довше терпіти власні природні позиви.
Варто пам’ятати, що важливо вихваляти собаку кожен раз, як тільки вона справила нужду в правильному місці. Можна погладити цуценя, показуючи, що він великий молодець. Не зайвим буде хвала із застосуванням ласощі. Це ще раз покаже вихованцеві, що він на правильному шляху.
Занадто зайняті люди, які не мають можливості систематично вигулювати дитину або показувати йому, де необхідно ходити в туалет, можуть скористатися хитрістю, роблячи свого роду вольєр в квартирі. У цьому вольєрі повинна обов’язково знаходитися вода, їжа і Пелюшка для походу в туалет. Потрібно пам’ятати і про іграшки, адже цуценяті може стати нудно і ось тоді він почне пробувати вибратися з пастки.
Не варто очікувати швидких результатів, тим більше від активних грайливих цуценят. Вони можуть забувати сходити в туалет. Необхідно систематично нагадувати дитині, що пора б сходити справити нужду.
Можна пробувати показувати цуценяті місце для туалету після активних ігор або прийому їжі. Не зайвим буде нагадування сходити в туалет після тривалого відпочинку або сну.
Якщо щеня п’є дуже багато води, особливо під час спеки року, не дивує, якщо він буде не встигати добігти до пелюшки. При правильно організованому процесі навчання, малюки швидко розуміють чого від них хочуть, і проблем з’являтися не буде.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Архіви
- Вересень 2024
- Серпень 2024
- Липень 2024
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Серпень 2023
- Липень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Липень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Серпень 2020
- Липень 2020
- Червень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019