Більшість людей, завівши цуценя, думають про те, як правильно і основне, дуже швидко, привчити вихованця ходити на вулицю в туалет. Певні власники собак, вважають себе досвідченими собаківниками і дають рекомендації по привчанню, засновані на грубому підході.
Тикати собаку мордою в створену купу або калюжу – старий метод, що не дає хороших результатів. Більш того, у тварини сформіровивается чітка негативна Асоціація.
Дорослі собаки, які піддавалися подібного роду навчання, часто страждають копрофагією – просто знищуючи сліди власних огріхів. Крім власних фекалій, тварини цікавляться і купками інших тварин.
для того щоб привчити цуценя до вулиці швидко і дуже ефективно, необхідно запастися терпінням, а ще Слухати рекомендацій досвідчених заводчиків. Дії повинні бути чіткими і поступовими.
Оптимальний вік
Привчити цуценя до вигулу важливо, для того щоб потім не боротися з результатами. Незалежно від породи, всі цуценята народжуються в лігві, змайстрованому самкою. На рівні інстинктів підтримання чистоти в лігві вважається пріоритетним у собак. Взявши до уваги цей інстинкт, його можна застосовувати для швидкого привчання дитини до туалету, а якщо бути точним обраному місцю під справляння фізіологічних потреб.
Вигул цуценя на вулиці дозволяється ветеринарними фахівцями виключно після того, як всі необхідні щеплення тварині були зроблені. Це період після 2-місяців. Почавши з цього віку можна активно починати привчання до ушице. До цього часу в силах власника привчити собаку ходити на пелюшку або в лоток.
Основа швидкого і хорошого привчання – чітке дотримання денного розпорядку вихованця.
Невеликі цуценята здаються смішними і абсолютно нетямущими, однак при цьому прогнозованими в плані звичайних потреб. Незалежно від віку і породної приналежності, собаці необхідно ходити в туалет після їжі, довгого сну. Цуценята ходять в туалет після довгих активних ігор і прогулянок. Часто конфуз буває у цуценяти через переляку (страху) або ж нервового перезбудження.
Привчати цуценя до туалету на вулиці потрібно потроху. Спочатку це будуть прогулянки після сну, прийому їжі, активних ігор. Постійні прогулянки на вулицю не дадуть можливості цуценяті зробити калюжу або купу будинку. У більшості випадків, похід в туалет може бути непередбачуваним.
Бажання справити нужду буде виникати характерним поведінкою. Щеня починає активно втягувати повітря навколо себе, кружляти і навіть робити спроби присісти. Уважний господар не пропустить такі ж сигнали і знає, як на них реагувати.
Якщо володар помітив, що процес дефекації або сечовипускання вже починається, кінологи рекомендують зупинити цю справу бавовною в долоні або невеликим стуком об тверду поверхню. Починати лаяти дитину в цей час марне заняття. Важливо спробувати швидше вивести вихованця на вулицю.
Заздалегідь рекомендується вибрати місце для вигулу, де не буде відволікаючих чинників. Щеня не буде відволікатися на проїжджаючі машини, інших собак. Однак навіть в даному випадку дитині необхідно буде час для адаптації. Якщо прогулянка на вулиці триває більше 15 хвилин, а хорошого результату немає, можна привести цуценя додому і спробувати вийти на прогулянку через пів години.
Довга нічна перерва вимагає виведення на вулицю відразу, не даючи їсти і багато води. Як тільки вигул на вулицю закінчився успішним закінченням фізіологічних потреб, вихованця необхідно обов’язково похвалити, погладити і запропонувати ласощі.
Перебуваючи на вулиці, раціональним варіантом буде маленька активність – ігри або пробіжка. Все це частини однієї схеми. Головне завдання-створити у новонародженого приємну асоціацію. Якщо тварина задоволене приходить з прогулянки, значить у нього закріпитися розуміння – справляння фізіологічних потреб – хвала господаря і гра на вулиці.
Деякі кінологи рекомендують застосовувати звукову команду.
Наприклад при виході з цуценям на вулицю можна дати команду – йди роби. Кожен раз, коли дитина буде шукати місце для справляння потреб, необхідно озвучувати даний процес командою. Протягом певного часу вихованець запам’ятає її. Як тільки тварина почне дорослішати, процеси актів дефекації і сечовипускання він зможе контролювати. У цей період кількість прогулянок в день можна буде потроху зменшувати. Досить буде 2-3 виходів на вулицю. Важливо пам’ятати, що лаяти дитину за промахи не можна. Щеня може осоромитися до віку 1 року.
Перший вигул цуценя
Привчати цуценя до вулиці дозволяється виключно після того, як завершитися період карантину. Це час після планових профілактичних вакцинацій.
Володар цуценя, можливо здивуватися, але вдаватися ходити в туалет на вулицю у собаки почне не відразу. Тому важливо слідувати плану і запастися терпінням.
Період привчання в середньому може займати від 2-3 тижнів до пари місяців. Залежить це не тільки від породи собаки, але і від природного індивідуального характеру.
Основне має значення в даному випадку вибір правильної тактики і дотримання правил. Базовими вважаються:
- Як тільки щеня прокинувся після довгого відпочинку – без зволікання виносити його на вулицю. Після їжі-відразу виводити на вулицю. На перших парах необхідно обов’язково страхуватися і брати одноразову пелюшку. Це дасть можливість цуценяті визначитися швидше і не відволікатися на непотрібні запахи.
- Вигул маленького цуценя повинен проводитися кілька разів на день. Рекомендується дотримуватися режиму (вигулювати в один час).
- Не потрібно скупитися на похвалу і заохочення. Кожен сприятливий похід на вулицю з справлянням потреби повинен бути відзначений похвалою або ласощами.
- Вигул на вулицю як тільки щеня зробив власні справи не повинен завершаться відразу походом додому. Необхідно спробувати відвернути вихованця, зіграти з ним, пройтися трохи довше. Це дасть можливість вибудувати правильну асоціацію з вигулом.
Привчити цуценя ходити на вулицю бажано до 6 місячного віку. Далі процес навчання може ускладнитися.
Коли собаці виповниться 8 місяців, кількість прогулянок зменшується до 3-4 в день. Виріс щеня вже чіткіше контролює власні потреби і починає проситися на вулицю, видаючи звуки або отличительно змінюючись в поведінці. Графік прогулянок на даному кроці міняти не бажано. В подальшому це дасть можливість підкоригувати періоди вигулу. Собака буде проситися тільки в чітко визначений час і не стане відволікати власника або ж влаштовувати неприємні сюрпризи у вигляді Куп і калюж.
Як вийти уникнути несприятливих наслідків
Буває, що собака, привчена ходити на вулицю для того щоб справити нужду, раптово починає гадити будинку. Володар собаки, в основному, перебувати в подиві, і іноді зривається на тварину, починаючи його лаяти.
Потрібно піддати аналізу ситуацію, прагнучи виявити можливі фактори, що провокують подібний прояв. Причин подібного прояву може бути кілька:
- захворювання органів знаходяться всередині;
- поява ревнощів до власника на тлі виникнення нового тваринного або невеликого дитини в будинку;
- недолік уваги з боку господаря (довга відсутність на роботі);
- втрата авторитету власника у тварини.
Якщо щеня, привчений ходити на вулицю, раптом починає робити калюжі будинку, рекомендується відвести його на огляд у ветеринарну лікарню. В ході клінічного огляду фахівець проведе необхідні дослідження і зможе порадити, в чому ховається причина подібної поведінки. Відсутність порушення з боку здоров’я не означає, що з твариною все в добре. А ось знову починати процес привчання до вулиці-важливо.
Буває таке, що навіть маючи непогані показники здоров’я, вихованець робить капості будинку. В даних випадках необхідно слідувати нижчепереліченим радам:
- зменшити споживання тваринам продуктів, що володіють сечогінним ефектом;
- вигулювати собаку там, де гуляють і інші домашні собаки (позитивний приклад товаришів по іграх спонукає тварина до правильних дій);
- брати на прогулянку ємність з водою і давати тварині пити, тим більше після активних навантажень фізичного плану (ймовірність походу в туалет на вулиці збільшується);
- збільшення час вигулу цуценя-Довга прогулянка з часом завершитися походом в туалет.
В процесі привчання цуценя ходити в туалет на вулиці, певні власники помиляються. Деякі лають цуценя за помилку, інші карають набагато суворіше – тикають мордою в калюжу або гірше того, в купу. Ці дії не тільки налаштовують тварину проти людини, але і можуть нашкодити тварині. Собака може втратити нюх. Деякі вихованці після таких покарань, стають копрофагами. Під страхом отримати покарання, тварина вибирає варіант самостійно позбавитися від факту злочину, замітаючи сліди.
Іноді основою неконтрольованого сечовипускання у цуценят, ставати факт підпорядкування. Таке спостерігається під час ігор з дорослими родичами або ж при зустрічі з господарем після довгої розлуки. Згодом аналогічна ситуація самостійно вирішується. для того щоб дати цуценяті відчути себе впевненіше, необхідно частіше грати в спільні ігри, не намагаючись переважати (підніматися).
Деякі собаки роблять усвідомлені мітки, вказуючи на територіальні межі власного простору. При появі в будинку нового вихованця (особливо собаки), щеня, що з’явився раніше, починає показувати власне домінантне становище в «зграї». Для вирішення проблеми, необхідно більше приділяти першому вихованцеві уваги, давати їжу перш за все, на прогулянку виходити раніше.
Аргументом, що провокує появу калюж в квартирі, може стати звичайна ревнощі. Собаки намагаються залучити інтерес власника на себе. Карати собаку не варто, а ось допоможе викорінити таку поведінку допоможе ігнорування. Як тільки за собакою буде прибрано, можна далі продовжувати з нею спілкуватися, як і раніше.
Привчаючи цуценя до походів на вулицю, важливо пам’ятати, що це не тільки корисна для тварини процедура. Прогулянки несуть певну небезпеку, а тим більше інфікування гельмінтами і блохами. для того щоб не допустити такі ж зараження, доведеться проводити постійні профілактичні обробки. Препарати важливо підбирати персонально, виходячи з віку і ваги цуценя.
Під час прогулянок з цуценям, необхідно стежити, щоб він не вибирав з підлоги сміття, не їв землю. Також не рекомендується допускати контакт домашнього вихованця з бездомними родичами.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Архіви
- Грудень 2024
- Листопад 2024
- Жовтень 2024
- Вересень 2024
- Серпень 2024
- Липень 2024
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Серпень 2023
- Липень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Липень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Серпень 2020
- Липень 2020
- Червень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019
Calendar
Пн | Вт | Ср | Чт | Пт | Сб | Нд |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | ||||||
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
30 | 31 |