Серед собак ожиріння діагностується в останні роки з частою частотою.
Важливу роль у раптовому наборі ваги собакою грають самі господарі. На превеликий жаль, багато хто з них помічають що у тварини проблеми, дуже пізно.
При перших ознаках ожиріння важливо ВЧАСНО ДОПОМОГТИ улюбленцю, в іншому випадку здоров’я собаки буде під великим питанням.
Небезпека ожиріння для собак
Головними причинами ожиріння у собак стає порушення в поживному раціоні.
Власне переїдання провокує раптовий набір ваги і супутні зміни в метаболізмі.
Крім цього, факторами, що провокують набір ваги, стають:
- деякі паразитарні захворювання;
- проблеми в роботі ендокринної системи;
- гіподинамія і нестача навантажень фізичного плану;
- породна схильність на вродженому рівні.
Ожиріння — це не тільки незграбність тварини. Надмірна вага провокує великі зміни. Супроводжується ожиріння наступними патологіями:
- З поетапним або різкою зміною маси тіла, зустрічається навантаження на кровоносну систему. Відбуваються збої в роботі міокарда завдяки дуже високого навантаження. Рецептори клітин підшлункової залози втрачають чутливість до інсуліну. Припиняючи розпізнавати і застосовувати гормональне речовина, клітинні структури потроху починають відмирати. Рівень цукру в кров’яному руслі збільшується, провокуючи супутні патологічні зміни.
- Зміни в роботі кістково-м’язового апарату. Надмірна вага-непотрібне навантаження на суглоби, кістки і зв’язки. В результаті ожиріння зношування структур відбувається швидше, відзначаються деформації, можливий розвиток хронічних змін і процесів запалення.
- Зниження захисних сил організму. Ожиріння руйнівно впливає і на здатність організму чинити опір самим різним вірусним і бактеріальним інфекціям.
- Навантаження на печінкові структури. Дуже часто на тлі ожиріння у собаки розвивається жирова дистрофія або ліпідоз. Основою стає дуже високе накопичення ліпідів клітинами печінки-гепатоцитами.
Пси і суки з великою вагою не придатні для розмноження, так як репродуктивні функції у них зменшуються. У псів зменшується якість насіння, а самки не можуть повністю завагітніти або ж виносити цуценят. При ожирінні, вагітна самка може стикнутися з серйозними ускладненнями під час сімейного процесу.
Потрібно пам’ятати, що на тлі перерахованих вище змін, зменшується не тільки якість, але і життєву тривалість. Огрядним собакам руху в тягар, будь-яка активність супроводжується задишкою, посилюючи стан вихованця.
Методи схуднення для собак
Різко садити собаку на дієту – не вихід. Позбавлятися від надмірної ваги у тварини слід потроху, розробивши всеосяжний підхід. У більшості випадків, щоб домогтися результату, необхідно витратити кілька місяців.
Перш за все необхідно зрозуміти, що проблема нп насправді існує. Багато господарів з жалю підгодовують улюбленця, вважаючи, що вихованець не наїдається нормою корму. Варто зупинити підгодовування, а ще:
- Піддати аналізу раціон. Кількість солодощів в раціоні має бути не більше 10% від добової норми корму. Калорійні частування потрібно поміняти на дієтичні. Сири, що застосовуються часто замість ласощів, досить калорійні, тому рекомендується замінити їх на в’ялену яловичину, а печиво на ласощі з очищеної шкіри великої худоби . Потроху кількість корму потрібно зменшувати.
- Зміна моціону . Собакам просто потрібні фізнагрузкі і не тільки для зменшення ваги. Спочатку тренування не повинні бути інтенсивними. Навантаження рекомендується поступова, почавши з довгих прогулянок пішки. Фахівці з дресирування собак запевняють, що розумова Стимуляція собаки у вигляді відпрацювання звичайних команд, також дає можливість набагато знизити вагу улюбленця. Згодом можна вводити рухливі ігри. Як заміна фізнагрузкам, як правило виступає плавання або активне спілкування з іншими родичами. Примушувати собаку з ожирінням бігати-не можна. В іншому випадку, зв’язки і суглоби швидко прийдуть в непридатність. Потрібно також взяти до уваги породу собаки. Так, півгодинні прогулянки та ігри в межах квартири допустимі для маленьких собак, що відносяться до декоративних порід. А ось активні від природи вихованці, наприклад такси і джек-рассел тер’єри, повинні гуляти не менше 1.5 годин в день.
- Постійні зважування . Контролювати вагу вихованця важливо. Тим більше якщо тварина на шляху до зменшення ваги. Щотижня улюбленця потрібно зважувати до прийому їжі. Якщо вага собаки протягом місяця не зменшується, необхідно зрозуміти, яка причина. Можливо хто-небудь з домашніх підгодовує тварина, що дивиться «голодними» очима.
Худне тварині в якості допоміжних методів, можна влаштовувати розвантажувальні дні. Займатися подібним способом не рекомендується. Голодні дні, що включають в себе тільки воду, можуть влаштовуватися тільки великим собакам в дорослому віці. Невеликі і карликові породи собак не повинні недоїдати повністю. Розвантажувальні дні припускають вживання собакою тушкованих овочів або нежирного кефіру. Повне голодування може нашкодити роботі травного тракту.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Архіви
- Вересень 2024
- Серпень 2024
- Липень 2024
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Серпень 2023
- Липень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Липень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Серпень 2020
- Липень 2020
- Червень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019