Кішка-миле і ніжне тварина, яке часто містять в побутових умовах. Пухнастий, ласкавий і завжди мурчить грудочку приносить почуття радості, умиротворення, спокою і затишку. Але все таки потрібно пам’ятати, що дані створення відносяться до хижаків, не звертаючи уваги на свої компактні розміри.
Трапляються ситуації, коли чотириногий пухнастик починає сильно кусатися, дряпатися, висловлювати агресивне і недобре ставлення. Зазвичай це відбувається не часто, тому не всі фокусують увагу на подібну поведінку кота. Але все таки іноді нападки повторюються часто, ось в даному випадку необхідно проявити пильність і спробувати швидко з’ясувати причини агресії.
Причини, за якими кішка кусається
Сумнівне і неправильна поведінка кішок завжди викликає настороженість, хвилювання у господаря. Зрозуміло, якщо вихованець проявляє агресію рідко, то на це практично ніхто не може звернути власну увагу, але от якщо подібні явища повторюються чи не день у день, то відверто щось не так.
Буває, що ворожість у кішок виникає через складнощі зі здоров’ям, порушення психоемоційного стану, розвитку, помилок господаря, який він допускає у вихованні тварини. Все це в комплексі призводить до того, що чотириногий друг починає кусатися, дряпатися.
Якщо кішка кусається, то варто відразу ж приступити до з’ясування причин даного прояву. Краще звернутися до ветеринарного професіонала, який зробить обстеження і поставить точний діагноз. Власне доктор зможе точно оцінити стан тварини, він визначить, може бути так, що вихованець почав Так себе вести через брак вітамінів або йому просто приділяють недостатньо уваги або турботи.
Зміна обстановки
Як тільки кошеня або дорослий кіт, кішка проникає в нове житло (квартиру, будинок) тварина відчуває сильний стрес. Все це супроводжується укусами, подряпинами, вириванням з рук. Також вихованець часто ховається в прихованому місці або з побоюванням обнюхує приміщенням.
В даному випадку не потрібно намагатися відучити його від агресії. Протягом певного часу вихованець звикне до квартири або будинку, він стане спокійним і все пройде самостійно. Ця ситуація вважається дуже простою.
Високий рівень фізичної сили
Дана проблема з’являється лише тоді, коли в квартирі або будинку живе одна кішка. Тварині не вистачає рухів, гри, стрибків, бігу, щоб виплеснути енергію. Завдяки цьому воно стає дратівливим, агресивним, кидається на дорослих і дітей, сильно кусається.
Так відучити кішку кусатися і дряпатися? В даному випадку необхідно купити вихованцеві кілька спеціалізованих іграшок, когтеточку. Він перенаправить на них всю силу, злість, агресію. А ось до власника і іншим домочадцям пухнастик буде висловлювати доброзичливе і ніжне ставлення, його поведінка зміниться за кілька днів
Брак свого простору
Представники котячого сімейства є хижаками, які сильно люблять волю. У природі їх родичі воліють жити поодинці, але ось левові прайди відносяться до виключення.
Завдяки цьому маленьких хижак потребує прихованому місці, де він може спокійно сховатися, посидіти, зникнути від інших. Багато кішки вибирають відпочивати під ліжками, в темних шафах, маленький, але дуже темній коробці. У даній зоні вихованець зможе розслабитися, зникнути від неприємностей, розслабитися від людей, відключитися.
Якщо ж такої зони в будинку немає, то кішка буде сильно втомлюватися від постійного суспільства людей, тому вона стане дуже агресивною, злий. Зрештою вона почне кусатися, дряпатися, і відучити її від таких неприємних звичок буде досить складно. Особливо часто подібні явища зустрічаються в сім’ях з дітьми, які регулярно тягають тварину, мучать.
Подразник
Часто кішка не дає себе гладити, починає кусатися, дряпатися і вести себе підозріло через самих різних подразників. У даній ситуації необхідно подумати і згадати, можливо, була зміна шампуню, рідкого мила, засоби для миючих робіт, парфуму. Аромат будь-якого з даних коштів може бути сильно неприємний вихованцеві.
Кішки дуже не люблять запах цитрусів, якщо ви користуєтеся миючим засобом з ароматом даний фруктів, а вже потім намагаєтеся погладити чотириногого друга, а він у відповідь кусається, то краще замінити засіб на інше з більш нейтральним і не різким запахом. Іншого варіанту поліпшити поведінку тварини, немає.
Відсутність ранньої соціалізації
У нормі кошенята повинні дізнаватися світ навколо вас у віці старше 2-3 тижнів. А конкретно, в цей період дитини не ховайте від прийшли в будинок людей, не виносять в інше приміщення, якщо поруч працює галаслива машина для прання, не утримують безвилазно в одній житловій зоні.
На превеликий жаль, іноді господарі показують неадекватні методи виховання, а конкретно намагаються вберегти його від усього, що відбувається в світі. Кошеня просто не може повністю адаптуватися. Тварина, яка росте в самітницьких умовах, може просто так вкусити кожну людину, яка прийшла в будинок.
Брак уваги
Буває, що дорослі кішки кусаються за ноги, а причина звичайнісінька – брак уваги. Коли вихованець хоче привернути до себе інтерес, він буде вискакувати з-за рогу, грати з ногами господаря, дряпати їх і швидко втекти.
Дану проблематику можна дуже легко вирішити. Тварині можна вибрати якусь іграшку. Також її можна створити самостійно. Обов’язково вихованцеві необхідно приділяти увагу, розмовляти з ним, гладити і іноді грати.
У кішки щось болить
На превеликий жаль, тварини не можуть говорити, тому вони можуть розповісти про власний стан. І якщо, кішка кусається, коли її Гладиш, то можливо у неї на шкірці є будь-яка ранка, яка захована шерстю.
У момент погладжувань, дотиків вихованець буде відчувати неприємні відчуття. Завдяки цьому він буде висловлювати агресію, сильно нявкати і кусатися. Таким чином, пухнастий друг намагається передати власнику, що йому боляче, неприємно.
Вагітність і народження кошенят
Зміни в організмі і інстинкти можуть викликати у кішки різка зміна поведінки. Дані явища пов’язані із захистом особистого простору, свого потомства.
Одні тварини намагаються нікого не підпускати до власних малюкам, інші показують вибіркове ставлення і дозволяють гладити кошенят тільки тим, кому довіряють. Часто кішка кусає за руки, гарчить і шипить. Краще ще раз не вриватися у власний простір вихованця, робити це варто виключно при крайній необхідності.
Невірне виховання
Перераховані вище причини агресії можна прибрати своїми руками. Але бувають більш важкі ситуації, коли тварина починає вести себе неадекватно і агресивно. Вирішальні фактори можуть критися в неправильному вихованні, і часто, щоб відучити вихованця від нападок, доводиться йти до фахівців.
Щоб зрозуміти, як це все виглядає, необхідно розглянути ситуацію. Нові господарі не так давно придбали милого і пухнастого кошеня. В силу власного віку він регулярно бігає, грає, все вивчає, але і одночасно з цим дряпає. При іграх з господарем він може кусати, відпускати кігті. Це перший час може розважати, тому володар часто дає можливість тварині далі нахабніти.
Кіт росте, його зуби і кігті стають гостріше, товщі. Звичка пускати їх при іграх стає частиною поведінки, вона закріплюється. Однак слід знати, що зуби і кігті у однорічного вихованця здатні проколоти покрив шкіри, і це здатне викликати неприємні відчуття. А ось відучити його від таких проявів в такому віці буде не легко. Іноді на це може піти значно багато часу.
Як відучити кота кусатися
Якщо кішка регулярно кусається і дряпається, то ознака якої-небудь проблеми у тварини. І якщо ця прояви повторюються іноді, то варто насторожитися і відразу ж звернутися до ветеринара. Спеціаліст зможе виявити причину даної поведінки і вибере способи усунення. Але все ж необхідно розглянути більш ефективні варіанти, які можна використовувати в побутових умовах.
Не потрібно привчати до рук
Якщо кошеня кусається просто так, то може бути, ви його самі розбалували, а конкретно привчили до ігор з вашими руками і ногами, при яких тварина випускає кігтики і зубки. Фахівці запевняють, що важливо з дитячих часів висловлювати строгість. Маленький пухнастик не повинен сприймати руки господаря і інших людей в якості іграшок.
Якщо так хочеться зіграти з малюком, то можна взяти в руки якусь іграшку, м’ячик, мітелочку. Однак при цьому варто ретельно стежити за поведінкою кошеня. Через певний проміжок часу він може втомитися і йому набридне суспільство людей, він почне шукати відокремлений куточок, щоб сховатися. В даному випадку варто його взяти і віднести в простір, де ніхто його не потурбує і він нормально відпочине.
Соціальна адаптація
Котів і кішок не можна регулярно дражнити. Головне не забути врахувати, що дорослі вихованці вже не так охоче люблять ганятися за м’ячиками, іграшками, він вважають за краще лежати в зручному кріслі або на ліжку. Завдяки цьому гри з дорослими тваринами не повинні бути довгими. Посмикується кінчик хвоста представника котячого сімейства говорить про те, що йому набридло грати.
Тільки не варто нагнітати напад. Якщо господар або його гість дуже довго грає з вихованцем і не звертає уваги на його втому, то тварина може проявити неправильне ставлення, щоб від нього відстали.
Якщо кішка стала агресивною, то не варто її карати, так як в даному випадку вина лежить повністю на людині, який довів її до подібного стану.
Існує ще один корисний спосіб, який допоможе відучити кішку кусатися. Якщо вихованець захоплює руки тільки під час ігор, то можна спробувати вкласти палець їй глибоко в пащу, і це викличе нудотні відчуття. Вони запам’ятаються надовго, і тварина навряд чи зважитися повторити власні дії.
Покарання за проступки
Якщо вихованець сильно кусається і дряпається, то не потрібно на це закривати очі, краще обсмикнути його на дуже високих відтінках. Для цього підійде універсальне слово «не можна» або грізні оклик по імені. Коти не люблять гучний і строгий голос, тому вони швидко зреагують, зловлять зв’язок між власними вчинками і грізними криками. Зрештою в перспективі вони будуть знати, що такі дії краще не повторити.
Лаяти тварина варто відразу ж після укусу або подряпин. Не потрібно робити це пізніше, коли, наприклад, пройшло 20-30 хвилин, вихованець не зрозуміє такого ставлення і стане робити все на зло.
Якщо кіт сидів на колінах і несподівано почав кусатися, то його необхідно відразу ж скинути з рук, вийти з кімнати і залишити в повній самоті. У ближні 20-30 хвилин його не варто гладити, пестити і навіть годувати. В подальшому такі дії вихованець сприйме, як схвалення. Якщо все це повторити кілька разів, то тварина швидко відучитися від шкідливої звички кусатися, дряпатися.
Ретельно стежте за здоров’ям
Якщо кішка небезпечна, регулярно кусається, дряпається, то можливо у неї якісь складнощі зі здоров’ям. Краще звернутися до ветеринара, щоб він зміг провести обстеження і виявити причини такої неадекватної поведінки вихованця.
Буває, що кішки показують агресію в період статевого гону. Вони сильно шиплять, гарчать і навіть кидаються. У даній ситуації зможе допомогти виключно доктор, він дасть вихованцеві спеціалізований препарат або зробить укол, який знизить статеве бажання. Завдяки цьому ветеринари рекомендують стерилізувати тварин. Кастровані особини стають більш поступливими, ласкавими, спокійними. Ця операція приводить в норму гормональний фон кішок, рятує х від неприємних почуттів.
Старі коти і кішки часто показують агресію до людей. Це пов’язано з їх перепадами настрою. Віковим вихованцям потрібно спокій, усамітнення в прихованому місці, в якому їх не потривожать сторонні. Щоб тварини відчували себе зручно, варто зробити для них комфортний куточок, в якому вони зможуть нормально розслабитися.
Рекомендації фахівців
Щоб кішка поводилася адекватно, не проявляла агресію і стала улюбленим членом сім’ї варто адекватно реагувати на її поведінку, пам’ятати про справжній догляд, виховання, турботу. Нижче є корисні рекомендації, які допоможуть не допустити неприємні проблеми:
- Важливо навчити дітей правильному поводженню з тваринами. Це дасть можливість не допустити багато проблем в перспективі. Дитина повинна нормально спілкуватися з вихованцем, доглядати за ним;
- Під час використання гормональних і лікарських засобів варто висловлювати особливу обережність. Заздалегідь необхідно звертатися до ветеринара;
- Потрібно розуміти, що кішка або кіт – це жива істота, яка може висловлювати погане ставлення. Якщо тварині не подобається грати з дітьми, його дратують прийшли гості або голосно працює телевізор, то краще віднести в відокремлений простір, де ніхто його не потурбує;
- Не варто дозволяти коту дряпатися і кусатися при іграх. За це варто карати, досить гримнути на нього.
Виховання і утримання кота або кішки – важке заняття, яке вимагає багато терпіння, великої витримки. Важливо в цій справі проявити розум і поблажливість. Необхідно не забувати, що тварина все розуміє, але ось тільки говорити воно не може, іноді укуси, подряпини, ворожість, це тільки один спосіб вираження того, що його щось хвилює. Не варто закривати на це очі, найкраще відразу ж приступити до з’ясування причини такої поведінки і її усунення.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Архіви
- Вересень 2024
- Серпень 2024
- Липень 2024
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Серпень 2023
- Липень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Липень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Серпень 2020
- Липень 2020
- Червень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019