Їжа
robertss 31.08.2023 Article
Якщо раптом захотілося вирушити в подорож, а фізичної можливості зробити це немає, на допомогу прийде ваша кухня. Влаштуйте тиждень «вечерь мандрівників»! Рушайте до Індії або на Близький Схід, до Узбекистану або Польщі, на Апеннінський півострів або просторами нашої неосяжної країни. Ніяких особливо екзотичних продуктів не знадобиться — хіба що трохи спецій і вашої уяви.
ПОНЕДІЛОК
Шашлички з моцарели з помідорами і базиліком
Пам’ятаєте знаменитий італійський салат «Капрезе»? Там на тарілку по колу трохи внахлест укладають тоненькі скибочки стиглих солодких помідорів упереміж із кружечками найсвіжішої моцарели «зі сльозою». Усе це посипається листочками базиліка і поливається оливковою олією. У нашому випадку все навіть ще крутіше — бо це варіація тих самих смаків «на шпажках» та ще й зі смачним хлібом, а таке люблять і дорослі, і діти. Шашлички з моцарели з помідорами та базиліком
Для приготування шашличків на 4 порції потрібно:
- 200 г дрібних помідорів чері
- 200 г міні-моцарели
- 4 гілочки базиліку
- 4 шматки чіабати
- 70 мл оливкової олії
- сіль, свіжомелений чорний перець
- щіпка паприки
- Наріжте чіабатту шматочками розміром приблизно з кульку моцарели. Збризніть оливковою олією, додайте паприку, трохи посоліть. Дайте олії трохи вбратися, 3-4 хв. Потім обсмажте хліб на середньому вогні в розігрітій сухій сковороді з усіх боків до рум’яної скоринки.
- Зніміть листочки базиліку з гілочок. Кожну кульку моцарели розріжте навпіл і наполовину загорніть у листочок базиліку.
- Нанизуйте на шпажки сир, помідори чері та хліб упереміж. Викладіть шпажки на блюдо, збризніть решту оливковою олією, поперчіть і подавайте.
Рулетики з курки з беконом
Італійською такі рулетики називаються «інвольтіні», і зазвичай їх готують із м’якоті телятини або індички. Але куряча грудка нітрохи не гірша, навіть краща — бо просмажиться набагато швидше. Головне — не пересушіть, нехай м’ясо залишиться ніжним! Рулетики з курки з беконом
Для приготування рулетиків із курки на 4 порції потрібно:
- 4 філе курячої грудки (приблизно 800 г)
- 150 г тонких скибочок бекону
- 50 г тертого твердого сиру
- 3 гілочки розмарину (10 г)
- 50 мл рослинної олії
- 20 г вершкового масла
- 20 г томатної пасти
- 1 ч. л. меленої солодкої паприки (3 г)
- сіль, свіжомелений чорний перець
- Розріжте кожне філе грудки вздовж на 2 плоских шматки. Приправте кожен шматок з обох боків сіллю, перцем і паприкою. Розігрійте духовку до 150°С.
- Покладіть на шматок пергаменту або плівки, накрийте другим шматком пергаменту або плівки. Відбийте пласти грудки до товщини приблизно 5 мм.
- Розріжте відбиті пласти уздовж навпіл навпіл. Розкладіть на робочій поверхні скибочки бекону. На кожну скибочку викладіть по шматку курки.
- Присипте тертим пармезаном, поперек покладіть маленьку гілочку розмарину. Акуратно згорніть кожну конструкцію в рулетик і заколіть зубочисткою.
- Змішайте томатну пасту зі 150 мл води. Розігрійте у великій пательні суміш рослинної олії та вершкового масла і на середньому вогні обсмажте рулетики з усіх боків. Полийте рулетики томатною водою і переставте сковороду в центр духовки. Запікайте до готовності, приблизно 10 хв. Подавайте дуже гарячими, видаливши зубочистки.
Якщо у вас сковорідка з пластиковою або дерев’яною ручкою, її все одно можна поставити в духовку — просто перед тим, як ставити, щільно обмотайте ручку фольгою у два-три шари. Або використовуйте форму для запікання.
ВІВТОРНИК
Картопляний салат із солоними огірками та червоною цибулею
Німецька традиція поливати картоплю для салату заправкою, поки скибочки ще гарячі, дуже виправдана — адже в такому разі картопля майже миттєво вбирає в себе багатий смак соусу, і цілком бюджетний салат виходить абсолютно винятковим. Солоні огірки — це все ж таки данина нашій культурі, в оригіналі огірочки використовуються мариновані. Картопляний салат із солоними огірками та червоною цибулею
Для приготування картопляного салату на 4 порції потрібно:
- 400 г картоплі
- 4 середніх солоних огірки (200 г)
- 2 невеликі червоні цибулини (150 г)
- 1 маленький лимон (70 г)
- 1 невеликий пучок петрушки (30 г)
- 1 ст. л. гірчиці із зернятками (20 г)
- 40 мл ароматної соняшникової олії
- сіль, свіжомелений чорний перець
- Картоплю вимийте щіткою, зваріть у киплячій підсоленій воді в «мундирі» до м’якості, приблизно 25 хв.
- Лимон вимийте щіткою, обсушіть. Дрібною теркою зніміть цедру. Розріжте лимон, видаліть кісточки, вичавіть із лимона сік.
- Для заправки змішайте цедру і сік лимона, гірчицю, соняшникову олію і перець.
- Очистіть цибулю, наріжте середніми пір’ям, покладіть у заправку. Петрушку тонко наріжте, приправте дрібкою солі та дрібно порубайте важким ножем. Додайте в заправку.
- Акуратно очистіть гарячу картоплю, наріжте скибочками і залийте заправкою, поки картопля тепла. Остудіть, 10 хв.
- Тонко наріжте огірки, додайте до картопляного салату. За бажання ще поперчіть і подавайте.
Сирна шаурма
Чарівне слово «шаурма» в німецькій кухні не використовується — його замінив термін «донер». «Донери», звісно ж, бувають не тільки з м’ясом. Сирний варіант (але так само з майонезно-томатним соусом, салатом, помідорами і в лаваші) нічим не поступається м’ясному — достатньо лише один раз спробувати, щоб потім готувати цю страву знову і знову. Сирна шаурма
Для приготування шаурми на 4 порції потрібно:
- 4 невеликих аркуші лаваша
- 400 г адигейського сиру
- 4 великі листки пекінської капусти (200 г)
- 1 велика морквина (200 г)
- 1 середній помідор (100 г)
- 2 зубчики часнику (10 г)
- 4-5 гілочок кінзи або петрушки (15 г)
- 50 г майонезу
- 70 г томатного соусу
- рослинна олія
- сіль, свіжомелений чорний перець
- Для салату тонко наріжте пекінську капусту. Моркву очистіть і натріть на крупній тертці. Часник очистіть, натріть на найдрібнішій тертці. Змішайте капусту, моркву і часник, заправте олією, сіллю і перцем.
- Для соусу дуже дрібно порубайте зелень. Змішайте майонез і томатний соус із зеленню. За бажання трохи посоліть і поперчіть.
- Наріжте сир скибками завтовшки 1,5 см, змастіть олією та обсмажте на розігрітій сковороді до рум’яної скоринки з обох боків.
- Викладіть перед собою лист лаваша, рівномірно змастіть усю поверхню соусом. На ближній до себе край викладіть чверть сиру, на нього — чверть салату.
- Загорніть у рулет, підгинаючи всередину відкриті бічні кінці. Обсмажте рулет у добре розігрітому грилі, бутербродниці або просто на сковорідці (без олії), притискаючи зверху, з двох боків. Подавайте шаурму гарячою.
Таку «шаурму» ще дуже добре робити не в тонкому лаваші, а в піті. Зріжте з піти верхню третину, розкрийте корж, щоб вийшов порожній простір усередині, змастіть усередині соусом і начиніть сиром, салатом і помідорами.
СЕРЕДА
Салат із копченою рибою
Копчена морська риба, так популярна у нас на північних морях, звісно, чудово смакує під пиво, але вона гідна більшого! З нею можна робити чудові пироги, додавати в супи (в тому числі, в класичну юшку) і запіканки… Але особливо виграшно вона виглядає в салатах. У цьому салаті копчена риба головна героїня. Решта інгредієнтів тільки підіграють їй. Салат із копченою рибою
Для приготування салату з копченою рибою на 4 порції потрібно:
- 200 г м’якоті копченої риби (скумбрії, зубатки, тріски)
- 100 г салатного листя
- 4 невеликих огірки (400 г)
- 1 маленький лимон
- 1 ч. л. зернистої гірчиці (10 г)
- 1 ч. л. апельсинового джему (10 г)
- 1 ч. л. яблучного оцту (5 мл)
- 20 мл соєвого соусу
- сіль, свіжомелений чорний перець
- Розберіть рибу на шматочки, зручні для їжі. Огірки наріжте тонкою соломкою.
- Лимон вимийте щіткою, обсушіть. Дрібною теркою зніміть цедру. Розріжте лимон, видаліть кісточки, вичавіть із лимона сік. Полийте рибу й огірки лимонним соком.
- Для заправки змішайте лимонну цедру, гірчицю, оцет, джем, соєвий соус до однорідності. Зовсім злегка приправте сіллю і щедро — перцем.
- Викладіть салатне листя з огірком на тарілки, зверху викладіть рибу, полийте заправкою і подавайте.
У такий салат можна додавати будь-яку сезонну зелень, а також найрізноманітніші хрусткі овочі: від сирих кабачків і редиски до солодкого перцю.
Овочевий плов із перловки
Зверніть особливу увагу на спосіб підготовки перлової крупи в цій страві: попереднє обсмажування на сухій сковорідці (що прийшло до нас, правду кажучи, з Тибету, де потім обсмажену перловку розмелюють і заварюють як толокно) абсолютно перетворює її смак. Зерна стають трохи «горіховими», дуже приємними і трохи пружними. А від звичної слизовості перловки не залишається й сліду! У компанії з яскравими овочами та спеціями цей варіант ячменю стає схожим на справжній східний плов, хоча в ньому немає й сліду м’яса. Овочевий плов із перловки
Для приготування овочевого плову на 4 порції потрібно:
- 200 г перлової крупи
- 1 солодкий червоний перець (200 г)
- 1 середній кабачок (300 г)
- 2 середні морквини (300 г)
- 2 великі цибулини (400 г)
- 4 зубчики часнику (20 г)
- 70 г рослинної олії
- 1 ч. л. насіння зіри (3 г)
- 0,5 ч. л. насіння коріандру (2 г)
- сіль
- Очистіть моркву і наріжте великою соломкою. Очистіть цибулю і наріжте тонкими пір’ям. Очистіть солодкий перець від серцевини, наріжте соломкою. Кабачок наріжте кубиками 2 см. Розчавіть, очистіть і подрібніть часник.
- Насипте перловку в сухий казанок або у велику глибоку сковорідку. Поставте на середньослабкий вогонь і обсмажуйте, весь час помішуючи, щоб не пригоріло, до потемніння, приблизно 8 хв.
- Великою ложкою викладіть перловку в миску. У казанок влийте олію, покладіть цибулю, обсмажуйте на сильному вогні, помішуючи, 5-7 хв.
- Додайте моркву та перець, обсмажуйте все також на сильному вогні, помішуючи, 10 хв. Морква має стати трохи м’якою.
- Додайте часник, кабачки, зіру та коріандр, обсмажуйте 2 хв. Всипте смажену перловку, перемішайте. Влийте 1 л киплячої води, посоліть. Знову доведіть до кипіння, зменшіть вогонь до слабкого, закрийте кришкою.
- Варіть плов, не відкриваючи кришку, 30 хв. Потім спробуйте — перловка має бути м’якою, але злегка пружною, не перевареною. Якщо вона твердувата, підлийте гарячої води і варіть ще 5-10 хв. Подавайте плов гарячим.
ЧЕТВЕРГ
Ароматний зелений рис
Є на світі цілий континент, де рис ставлять на стіл майже щоразу, як самі за нього сідають. Один із головних прикладів такої кухні — індійська. Найчастіше рис просто варять, але й способів зробити його особливим чимало. Ось вам супер-здоровий варіант, цілком здатний сам по собі стати повноцінною вечерею: розсипчастий рис і багато-багато зелені (яку ви, до речі, можете замінювати будь-якою іншою на власний смак). Ароматний зелений рис
Для приготування зеленого рису на 4 порції потрібно:
- 1 склянка довгозерного рису
- 1 середній пучок кінзи або петрушки (40 г)
- 1 маленький пучок зеленої цибулі (30 г)
- 50 мл рослинної олії
- 20 + 20 г вершкового масла
- сіль, свіжомелений чорний перець
- Розтопіть у каструлі з кришкою, що щільно закривається, 20 г вершкового масла, додайте трохи солі та рис. Обсмажте рис на середньому вогні, безперервно помішуючи, 2 хв.
- Влийте в рис 300 мл окропу, перемішайте, на сильному вогні знову доведіть до кипіння, закрийте кришкою. Зменшіть вогонь до слабкого, варіть, не відкриваючи кришку, 15 хв. потім накрийте рушником, залиште ще на 10 хв.
- Дрібно посічіть кінзу/петрушку (якщо ви купили кінзу з корінцями, не викидайте їх, ретельно промийте і використовуйте разом з рештою зелені). Тонко наріжте зелену цибулю.
- Посоліть зелень, поперчіть, складіть у блендер, влийте олію і подрібніть зелень у пасту.
- Додайте в гарячий рис решту 20 г вершкового масла і полийте пастою із зелені. Акуратно, але ретельно перемішайте.
- Знову закрийте каструлю з рисом рушником і дайте настоятися 5 хв. Подавайте зелений рис гарячим.
Каррі з кукурудзи та цвітної капусти
В Індії безліч варіантів страви каррі. Соус може бути зроблений із суміші пряних овочів із помідорами, м’якушем тамаринду, кокосовим молоком, йогуртом або іншими молочними продуктами. Дуже смачні вегетаріанські карі виходять з вершками — але ви легко можете зробити їх і зовсім веганськими (тобто, за нашими поняттями, пісними), використавши кокосове молоко і кокосову або іншу олію замість пряженого. Каррі з кукурудзи та цвітної капусти
Для приготування каррі з курки та цвітної капусти на 4 порції потрібно:
- 1 середній качан цвітної капусти (1,2 кг)
- 1 банка (400 г) кукурудзяних зерен
- 2 великі цибулини (400 г)
- 4 зубчики часнику (20 г)
- 3 см свіжого кореня імбиру (30 г)
- 200 мл вершків жирністю 10%
- 15 г топленого масла
- 10 г суміші меленої зіри, коріандру та порошку каррі
- сіль, свіжомелений чорний перець
- У цвітної капусти видаліть нижню частину стебла, верхню тонко наріжте, головку розберіть на суцвіття. Відваріть цвітну капусту в слабо киплячій підсоленій воді, 10 хв. Відкиньте капусту на друшляк.
- Очистіть цибулю, часник, імбир, наріжте дрібними кубиками. У глибокому сотейнику з товстим дном розігрійте олію, обсмажте цибулю, імбир, часник, 2 хв.
- Додайте всі спеції, посоліть, поперчіть. Влийте вершки та 100 мл води, доведіть до кипіння, варіть 2 хв.
- Злийте всю рідину з кукурудзи. Додайте кукурудзу і цвітну капусту в сотейник, доведіть до кипіння, готуйте на слабкому вогні, акуратно помішуючи, 10 хв. Подавайте каррі гарячим.
У момент з’єднання всіх овочів у каструлі з соусом вони мають бути майже готовими. Ані вершки, ані кокосове молоко, якщо ви вирішите замінити ним вершки, не виносять тривалого нагрівання — і що далі, то сильніше норовлять розшаруватися. Це все так само смачно, але некрасиво.
П’ЯТНИЦЯ
Салат із селерою, яблуками та насінням
Наприкінці дев’ятнадцятого століття в Нью-Йоркських ресторанах при готелях головною людиною був не шеф-кухар, а керуючий. Саме він мав володіти незвичайним кулінарним чуттям і вміти знаходити вихід з будь-якої ситуації, щоб догодити клієнту. І якраз керівники готелів «відповідальні» за появу таких страв, як салат «Цезар», устриці «Рокфеллер» або салат «Волдорф», на який дуже схожий ось цей самий рецепт. Салат із селерою, яблуками та насінням
Для приготування салату на 4 порції потрібно:
- 1 упаковка черешкової селери (400 г)
- 3 середніх зелених яблука (400 г)
- 30 г очищеного соняшникового насіння
- 1 стаканчик (125 г) натурального йогурту
- 30 г майонезу
- 15 мл лимонного соку
- пара дрібничок порошку каррі (2 г)
- сіль, свіжомелений чорний перець
- Для заправки змішайте йогурт, майонез, лимонний сік, карі, сіль і перець. Швидко обсмажте насіння на сухій сковороді на середньому вогні, помішуючи, 2 хв.
- У черешків селери ножем для чищення овочів зріжте зовнішні грубі волокна. Наріжте селеру тонкими скибочками.
- Яблука очистіть від серцевини (шкірку теж можна видалити, якщо вона жорстка), м’якоть тонко наріжте. Змішайте яблука та селеру із заправкою.
- Розкладіть салат по тарілках, посипте ще перцем і насінням. Одразу ж подавайте.
Якщо ви вирішите вечеряти тільки цим салатом, не сумніваючись додайте до нього тонко нарізану курячу грудку (підсмажену, запечену або зварену на парі) — курка прекрасно підійде до всіх інших інгредієнтів.
Бігос із ковбасками та грудинкою
Для цієї ситної та «багатої» страви — класики польської кухні — підійдуть будь-які свіжі ковбаски із сирого м’яса — наприклад, купати. Якщо купати великі, вистачить 4 штук — по 1 штуці на порцію. Головне — нічим не замінювати грудинку (хіба що беконом) — його жир додасть капусті чудового аромату і ніжності. І тушкуйте скільки сказано, не намагайтеся прискорити процес. Бігос — справа делікатна. Бігос із ковбасками та грудинкою
Для приготування бігос із ковбасками та грудинкою на 4 порції потрібно:
- 8 свинячих, яловичих або курячих ковбасок для смаження (800 г)
- 200 г свинячої варено-копченої грудинки одним шматком
- 300 г квашеної капусти
- 300 г свіжої капусти
- 2 великі цибулини (400 г)
- 100 мл освітленого яблучного соку
- 1 ст. л. солодкої меленої паприки (6 г)
- 1 ч. л. насіння кмину (3 г)
- сіль, свіжомелений чорний перець
- Наріжте грудинку кубиками 2 см. Очистіть і тонкими пір’ям наріжте цибулю. Викладіть грудинку в казанок або глибоку широку каструлю з товстим дном, поставте на середній вогонь і обсмажте, 5 хв. Покладіть цибулю й обсмажуйте, помішуючи, 7 хв. Посипте паприкою та кмином, перемішайте, зніміть з вогню.
- Квашену капусту відіжміть від соку (якщо вона дуже кисла, промийте холодною водою) і наріжте поперек навпіл. Свіжу капусту тонко нашаткуйте, видаливши качан, потім наріжте такими ж шматочками, як квашену.
- Змішайте всю капусту в казанку з цибулею та грудинкою. Влийте яблучний сік, змішавши його з холодною водою у співвідношенні 1:1. Поставте на середній вогонь і, помішуючи, доведіть рідину до кипіння.
- Зменшіть вогонь під бігосом до середньослабкого, щільно закрийте кришкою і томіть 2-2,5 год, час від часу перемішуючи.
- Проколіть ковбаски по всій довжині голкою або зубочистою. Обсмажте ковбаски на сухій сковороді майже до готовності, часто перевертаючи.
- Викладіть ковбаски на капусту, трохи зарийте їх. Прогрівайте під кришкою 10 хв. Потім ножицями розріжте ковбаски на середні шматочки та вмішайте в бігос. Подавайте негайно.
Бігос можна робити як цілком із квашеної капусти, так і цілком зі свіжої.
СУБОТА
Салат із м’яса зі смаженою цибулею та дайконом
Таке поєднання продуктів у салаті — хрусткі овочі з родини капустяних, м’ясо і смажена цибуля — безсумнівно, нагадають вам знаменитий узбецький салат, його у нас часто називають «Ташкент». Класично він готується із зеленої маргеланської редьки. А ви спробуйте з дайконом — виходить дуже свіжо! Салат із м’яса зі смаженою цибулею та дайконом
Для приготування салату на 4 порції потрібно:
- 400-500 г яловичого філе
- 4 зварених круто яйця
- 1 довгоплідний огірок (150 г)
- 1 середній корінь дайкона (300 г)
- 2 середні цибулини (250-300 г)
- 1 маленький пучок петрушки (20 г)
- 30 мл рослинної олії
- 40 г майонезу
- сіль, свіжомелений чорний перець
- Розріжте м’ясо на 2 плоских шматки, натріть сіллю і перцем з усіх боків. Зваріть м’ясо на парі до м’якості, приблизно 30 хв. Потім остудіть і наріжте зручними для їжі шматочками.
- Дайкон очистіть, наріжте середньою соломкою і покладіть у воду з льодом, відставте, поки готується все інше.
- Огірок розріжте вздовж навпіл, ложкою вишкребіть насіння, м’якоть наріжте впоперек часточками завширшки 1 см. Яйця порубайте не надто дрібно. Подрібніть петрушку.
- Цибулю наріжте тонкими кільцями, обсмажте в олії з сіллю до хрусткої скоринки. Можна у фритюрі, попередньо обсипавши борошном.
- Відкиньте дайкон на друшляк, обсушіть. Змішайте м’ясо, смажену цибулю, дайкон, яйця, огірки та петрушку. Заправте майонезом, за необхідності ще посоліть і поперчіть.
Долма з булгуром, айвою, родзинками та горіхами
Долма — смак Кавказу і Близького Сходу — зовсім не зобов’язана бути м’ясною. Роль м’яса в цій веганській (за винятком вершкового масла) долмі грають горіхи. Родзинки додадуть легкої солодкості, а смажена айва — фантастичного аромату. Від булгура чекайте приємну текстуру та розсипчастість. Не нехтуйте соусом — саме він робить цю страву цілісною, яка не потребує більше жодних доповнень. Долма з булгуром, айвою, родзинками та горіхами
Для приготування долми на 4 порції потрібно:
- 25-30 консервованих виноградних листків
- 150 г булгура
- 1 середня айва (250 г)
- 1 середня цибулина (150 г)
- 30-40 г дрібних золотистих родзинок
- 30 г волоських горіхів або смаженого фундука
- 60 г оливкової олії
- 15 г вершкового масла
- сіль, свіжомелений чорний перець
- 350-400 г мацоні або натурального йогурту
- 1 маленький пучок зеленої цибулі (30 г)
- 4-5 гілочок м’яти (тільки листя, 10 г)
- 1 зубчик часнику (5 г)
- Зваріть булгур згідно з інструкцією на упаковці в киплячій підсоленій воді, додавши промиті родзинки. Остудіть.
- Айву вимийте щіткою. Видаліть серцевину, м’якоть наріжте дрібними кубиками. Очистіть цибулю, наріжте якомога дрібніше. Обсмажте айву та цибулю з сіллю в суміші оливкової олії та вершкового масла, 10 хв.
- Дрібно порубайте горіхи. Змішайте булгур із родзинками, горіхи та смажену айву з цибулею. Поперчіть і ще посоліть, якщо потрібно.
- Залийте виноградне листя окропом і залиште на 5 хв. Потім промийте холодною водою, акуратно розгорнувши. У центр кожного листа кладіть ложечку начинки, згортайте лист у тугий рулетик, підігнувши відкриті бічні краї. Готові рулетики складайте у форму для запікання.
- Коли всі рулетики готові, влийте у форму 200 мл окропу, закрийте кришкою або фольгою і запікайте в розігрітій до 150 °С духовці 30 хв.
- Для соусу подрібніть зелень і часник, складіть у блендер, додайте 30 г маслинової олії та інші інгредієнти. Подрібніть до однорідності. Посоліть і поперчіть. Подавайте долму гарячою, із соусом.
Замість булгура ви можете використовувати практично будь-яку крупу на свій смак: будь-які інші пшеничні крупи на кшталт полтавської або «Артеку», рис, полбу, гречку, ячну крупу або навіть кіноа.
НЕДІЛЯ
Гострий салат із моркви та яблук з арахісом
Не плутати з нашою гострою корейською морквою! Хоча цей салат цілком у дусі корейської кухні, але, скоріше, його можна назвати «паназіатським», оскільки в ньому використовуються продукти, властиві різним країнам одного регіону. Ступінь гостроти заправки вибирайте самі. Якщо ви вогнеїди, можете додати ще й тонко нарізаний свіжий перець чилі.
Гострий салат із моркви та яблук з арахісом
Для приготування салату на 4 порції потрібно:
- 4 великі морквини (600 г)
- 2 великих зелених яблука (350 г)
- 30 г смаженого солоного арахісу
- половина середнього лимона (70 г)
- 2 зубчики часнику (10 г)
- 2 гілочки м’яти (5 г)
- 2 ст. л. солодкого соусу чилі (40 г)
- 1 ч. л. гострого соусу чилі (10 г)
- 2 ст. л. рослинної олії (40 г)
- сіль
- Очистіть моркву і наріжте тонкою соломкою, приблизно 2х2х10 мм. Яблука очистіть від шкірки, видаліть серцевину, м’якоть наріжте так само як моркву.
- У м’яти видаліть гілочки. Листочки складіть стопкою, згорніть у тугий рулетик і наріжте найтоншою соломкою.
- Лимон вимийте щіткою, обсушіть рушником. Дрібною теркою зніміть цедру.
- Вичавіть із лимона сік. Часник очистіть і натріть на дрібній тертці. Для заправки змішайте сік, олію, цедру, часник, соуси солодкий і гострий чилі.
- Змішайте м’яту, моркву і яблука, трохи посоліть, полийте заправкою, акуратно перемішайте.
- Порубайте арахіс так, щоб у вас вийшли і дуже дрібні, і досить великі, і середні шматочки. Посипте салат арахісом і подавайте.
Моркву можна, звісно, натерти на крупній тертці, але тоді салат матиме дещо неохайний вигляд, а ножем виходить набагато красивіше. Дуже гарне проміжне рішення — терка для корейської моркви, вона натирає акуратною тонкою довгою соломкою.
Пиріг із тельбухами та картоплею
Слідом за знаменитим Шараповським «Супчику б зараз та з тельбухами» з «Місце зустрічі змінити не можна» пропонуємо вам зробити з тельбухами пиріг. Поєднання курячих сердечок і «пупків» з картоплею і смаженою цибулею всередині пишного в міру здобного тіста — найзатишніше та найкомфортніше. Від такого пирога в духовці дім пахне домом ще в тисячу разів краще.
Пиріг із тельбухами та картоплею
Для приготування пирога на 8 порцій потрібно:
- 500 г курячих сердечок
- 500 г курячих шлуночків
- 3 середні картоплини (400 г)
- 2 середні цибулини (300 г)
- 120 г вершкового масла
- 70 г рослинної олії
- сіль, свіжомелений чорний перець
- 1 жовток для змащування
- 640 г борошна
- 70 г яйця (1 найбільше яйце СВ)
- 45 г цукру
- 10 г солі
- 7 г сухих дріжджів
- 310 мл фільтрованої води
- Для тіста змішайте борошно з дріжджами, сіллю та цукром. 70 г вершкового масла розтопіть і остудіть, змішайте з 30 г рослинної олії та збитим яйцем. Влийте в борошно, додайте теплу фільтровану воду, замісіть еластичне м’яке тісто. Покладіть у чисту миску, затягніть плівкою, залиште в теплому місці на 1 год.
- Розділіть тісто на 1/3 і 2/3. Кожен шматок округліть, підкачайте в кулю і викладіть на припорошену борошном робочу поверхню. Накрийте рушником або плівкою, дайте відстоятися 20 хв.
- Для начинки сердечка і шлунки зваріть у киплячій підсоленій воді, 40 хв. Очистіть і дрібно наріжте цибулю. Очистіть картоплю та наріжте кубиками 1-1,5 см. Обсмажте цибулю з картоплею в суміші олій, 10 хв.
- Пропустіть шлунки та сердечка через м’ясорубку або дрібно порубайте важким ножем. Змішайте зі смаженою картоплею та цибулею, посоліть і поперчіть.
- Розігрійте духовку до 180 °С у режимі «верх-низ». Розкачайте більшу кулю тіста в пласт завтовшки 7-9 мм і викладіть його на деко так, щоб краї звисали. По дну розкладіть начинку, загорніть на начинку краї.
- Розкачайте в пласт шматок тіста, що залишився, покладіть на начинку, ретельно защипніть краї пластів. Накрийте рушником або плівкою, дайте відстоятися 15 хв. Потім змастіть жовтком, змішаним з 1 ч. л. води, зробіть у «кришці» по центру отвір для виходу пари. Поставте пиріг у центр духовки та випікайте 30 хв. Подавайте гарячим.
Архіви
- Листопад 2024
- Жовтень 2024
- Вересень 2024
- Серпень 2024
- Липень 2024
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Серпень 2023
- Липень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Липень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Серпень 2020
- Липень 2020
- Червень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019